کادرسازی کار زمین به جا مانده در گام اول انقلاب/پیشرفت غرب به جهان اسلام و ایران است.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به گزارش یزدرسا ، سردار غلامرضا سلیمانی امروز در جمع دانش آموزان طرح استان یزد با بیان اینکه تربیت کادر برای انقلاب اسلامی یکی از وظایف باقی مانده در گام اول انقلاب است، گفت: در این راستا باید به عنوان یکی از وظایف مهم در راهپیمایی انقلاب اسلامی اقدام کرد. انقلاب اسلامی، چه برنامه ای را خنثی می کنید؟

وی ادامه داد: امام راحل فرمودند در خرداد 42 سربازان من در گهواره خود هستند یعنی دوره کادرسازی برای موفقیت انقلاب اسلامی رقم خورده است و اکنون این موفقیت برای دانش آموزان آمده است. در برنامه ریزی استان و باید از این فرصت به عنوان وسیله ای برای جذب نیرو به میهن اسلامی استفاده کنند.

رئیس سازمان بسیج مصطفین تصریح کرد: همانطور که در انقلاب اسلامی دیدیم آینده را جوانان می سازند که کانون اصلی مبارزه و بسیج علیه رژیم ستمشاهی هستند و آینده میهن اسلامی را می سازند. همچنین در دوران دفاع مقدس تقدیم 36000 شهید دانش آمور در راه انقلاب نشان می دهد که دانش آموزان در نقاط اصلی درگیری قرار داشتند، با وجود آرام شدن جبهه ها، دانشجویان تمایلی به شرکت در این مسالمت آمیز نداشتند. مرز و دفاع خطوط

سردار سلیمانی گفت: 92 هزار شهید بسیجی داریم که با تعداد شهدایی که به عنوان وظیفه رسمی مبارزه می کنند قابل مقایسه نیست. این شهدا آینده ما شده اند تا امنیت در کشور ما مثال زدنی باشد و باور داشته باشیم که می توانیم به آن برسیم. لیاقت در آن دوران، هیچکس انتظار نداشت، ما در این جنگ پیروز شدیم، همه شرق و غرب از آن حمایت کردند، اما با تفکر علوی و فرهنگ عاشورایی، نه تنها کشور ایران، بلکه در عرض 6 سال آزادی توانست پیروز شود. برای تصویب قطعنامه خرمشهر، دشمن را در خاک خودشان اسیر کردند.

وی در ادامه گفت: اکنون در گام دوم انقلاب هستیم، رهبر انقلاب 42 بار اصل حرکت را بیان کردند، دو بار به جوانان و 40 بار به جوانان در اعلام گام دوم انقلاب. . جوان محوری با استفاده از تجربیات تاریخی و بسیج همه توانمندی ها. این باید انجام شود، از قدم اول انقلاب اسلامی باید بقیه کارها را در گام دوم با موفقیت و پیشرفت و روحیه جهادی پیش ببریم.

سردار سلیمانی با بیان اینکه آینده ای بسیار بزرگتر از آنچه تصور می کردیم می سازیم، تصریح کرد: در این 42 سال از انقلاب اسلامی همیشه وضعیت و جایگاه ما نسبت به آنچه تصور می کردیم بهتر شده و حقیقت ملت ایران بهتر شده است. حتی بیشتر. ما بیش از آنچه انتظار داشتیم در معرض آسیب‌های دشمن قرار گرفته‌ایم، آنها ضعیف شده‌اند و در مسیر سراشیبی قرار گرفته‌اند که همه حکایت از یاری‌ها و عنایت‌ها و برکات الهی متمرکز بر مقاومت ملت ایران دارد. در مورد جوانی

وی مهمترین کار بر زمین مانده در گام اول انقلاب را تربیت کارگران برای انقلاب اسلامی دانست و گفت: هر مسیر، پیشرفت و تحقق هر هدفی کادرهای مناسب و کادرهای مناسب برای آن هدف را می طلبد. ویژگی های انقلاب اسلامی را دارد، یک فعل الهی است و چه زیباست که کشور ایران می تواند به جایگاه تمدنی برسد.

رئیس این مؤسسه بسیج مصطفین افزود: در جایی که تمدن اسلامی به توسعه و پیشرفت خود رسید، کشور بزرگ ایران پیشتاز این پیشرفت بود و در قرن چهارم و پنجم میلادی به طور گسترده هر دانشمند بزرگی را مشاهده می کنیم. علامه شهید مطهری می گوید: سرزمین های اسلامی آن زمان ایرانی بود. اگر ایران را از زمان اسلام جدا کنید، تقریباً چیزی از تمدن اسلامی باقی نمانده است، کشوری که این تجربه را داشته باشد می تواند دوباره آن تجربه را تکرار کند.

وی بیان کرد: تمدن ایران در راه است و دشمن توان خود را تا زمانی که ایران الگوی کامل شود به میدان می‌آورد چرا که در این صورت همه جهان و مسلمانان از این الگو تقلید خواهند کرد، مقاومت ایران تبدیل به یک فرهنگ شده و تمدن اسلامی خواهد بود. زمانی تشکیل شود که کشورهای مسلمان با هم دیدار کنند، این راه باز است، رژیم صهیونیستی از این مقاومت رنج می برد، زیرا رژیم می خواهد جلوی آن را بگیرد و صحنه را برگرداند.

سلیمانی ادامه داد: اروپایی‌ها و غربی‌ها که به این درجه از پیشرفت رسیده بودند، بسته به نهضت ترجمه همه کتب و نوشته‌های مسلمانان و اندیشه‌های مسلمانان، دوره‌ای از رنسانس را تجربه کردند و با پذیرش آن، رنسانس را پایه‌گذاری کردند و پیشرفت علمی رخ داد. اما از آن پیشرفت علمی سوء استفاده کردند و به دنیا کمک کردند، بلکه با آموختن قدرت ناشی از آن پیشرفت، به جهان اسلام حمله کردند و آن را در معرض استعمار و کشتار قرار دادند.

وی تمدن و پیشرفت غرب را مدیون جهان اسلام و ایران دانست و گفت: غرب نه تنها دین خود را ادا می کند، بلکه از قدرت خود نیز سوء استفاده می کند چرا که اندیشه مادی سرمایه داری یا سوسیالیسم برای رسیدن به قدرت خود و قدرت است. در اختیار داشتن ثروت و غارت سرزمین های اسلامی در دستور کار قرار می گیرد که شامل اشغال فلسطین، حمله به عراق و افغانستان می شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: انقلاب اسلامی راه جدیدی را گشوده است و این راه پایانی ندارد، بنابراین ایران را تحت فشار قرار خواهد داد، تحریم های اقتصادی و فشارهای دیگر و همچنین فعالیت های رسانه ای گسترده و غرب را در پی خواهد داشت. فرهنگ تبلیغاتی، زیرا راه امپریالیسم است و نظام سرمایه داری هنوز باز است.

تربیت کادر وزارت آموزش و پرورش و بسیج مستضعفین هدفی است که باید عالمانه دنبال شود تا نوجوانان و جوانان فرهیخته بتوانند در آینده نقش آفرینی کرده و در همه صحنه ها حضور داشته باشند. مشارکت در رهبری، زمینه های ایفای نقش.

انتهای پیام/