کاخ سفید به دنبال تهیه نقشه راه برای عادی سازی روابط رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی استساعت: 02:20
تاریخ انتشار: 1401/04/02
کد خبر: 1877956

خبرگزاری اکسیوس به نقل از منابع آگاه در کاخ سفید گزارش داد که بایدن قبل از سفر به منطقه نقشه راهی برای عادی سازی روابط بین رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی تهیه می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ خبرگزاری اکسیوس به نقل از منابع آگاه کاخ سفید گزارش داد که در حال تهیه «نقشه راه برای عادی سازی روابط» بین رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی است.

بر اساس این گزارش، کاخ سفید در حال کار بر روی نقشه راهی برای عادی سازی روابط بین اسرائیل و عربستان سعودی پیش از سفر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به خاورمیانه در ماه آینده است.

اکسیس به نقل از منابعی اعلام کرد که وی در سفر بایدن به منطقه با کارشناسان کاخ سفید دیدار و درباره ایده “نقشه راه برای عادی سازی روابط” گفتگو کرد.

به گزارش اکسیس، بایدن در نشستی در کاخ سفید گفته است که پیش از سفر بایدن به توافقی نمی توان دست یافت، اما در حال کار بر روی آن هستند و بایدن در سفر خود به منطقه با مقامات سعودی و اسرائیلی این موضوع را بررسی خواهد کرد.

در همین رابطه، یک منبع دیگر گفت که کاخ سفید معتقد است هر نقشه راهی برای عادی سازی روابط زمان می برد و روندی طولانی پیش خواهد رفت.

اکسیس به نقل از یک مقام ارشد اسرائیلی گفته است که سفر بایدن برای عادی سازی روابط با عربستان سعودی انتظار نمی رود.

این مقام همچنین اعلام کرد که توافقی قریب الوقوع است که به خطوط هوایی اسرائیل اجازه می دهد از حریم هوایی عربستان برای پرواز به هند و چین استفاده کنند.

پایان پیام/