ژن های پدر می توانند باعث پره اکلامپسی شوند


نویسنده: اد ادلسون
خبرنگار سلامت روز

پنجشنبه ، 15 سپتامبر (HealthDay News) -یک مطالعه نروژی -آمریکایی نشان داد که ژن های پدر ممکن است در خطر ابتلا به پره اکلامپسی ، شرایط خطرناک فشار خون بالا که در دوران بارداری رخ می دهد ، کمک کند.

مشخص است که زنانی که پس از حاملگی مبتلا به پره اکلامپسی متولد می شوند ، بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری در بارداری خود هستند. بر اساس گزارشی در چاپ آنلاین 15 سپتامبر ، مطالعه بر روی بیش از 700000 تولد در نروژ نشان می دهد که مردان متولد شده پس از چنین حاملگی ها در صورت بروز عارضه نسبتاً دارای احتمال بالایی برای بچه دار شدن هستند. مجله پزشکی بریتانیابه

دکتر آلن ویلکاکس ، محقق ارشد موسسه ملی بهداشت ایالات متحده ، گفت: “پزشکان می توانند خطر نشان داده شده در مقاله را بررسی کرده و ببینند آیا در ارزیابی خطر برای زنانی که سابقه خانوادگی پره اکلامپسی دارند ، مفید است یا خیر.” مطالعه.

پره اکلامپسی در حدود 5 درصد از زایمان ها رخ می دهد و سالانه 200 هزار بارداری در ایالات متحده را تحت تاثیر قرار می دهد. فشار خون غیرطبیعی می تواند باعث کاهش جریان خون جفت شود که غذا و اکسیژن را به جنین می رساند ، که می تواند منجر به وزن کم هنگام تولد و مشکلات دیگر شود. تنها درمان موجود ، زایمان سریع است.

این مطالعه نشان داد که دختران زنانی که در دوران بارداری دچار پره اکلامپسی شده بودند دو برابر بیشتر از مطالعات قبلی نشان می داد که در معرض خطر بارداری قرار دارند. با این حال ، او همچنین 50 درصد خطر ابتلا به این بیماری را در بارداری های متولد شده از مردان در شرایط مشابه پیدا کرد.

دکتر دکتر نویسنده این مطالعه توضیح داد: “ژن پدر ژنی است که به پره اکلامپسی کمک می کند.” روول اسکایرون ، اپیدمیولوژیست در دانشگاه برگن. بارداری غیر از مکانیسم ژنتیکی نمی تواند تحت تأثیر قرار گیرد. “

پیوند ژنتیکی به ویژه برای موارد شدید پره اکلامپسی ، که می تواند برای جنین کشنده باشد ، مهم بود. بر اساس این مطالعه ، شیوع موارد شدید این بیماری در زنان باردار ، از جمله زنانی که پس از بارداری پره اکلامپسی متولد شده اند ، سه برابر شده و در مردان تقریباً دو برابر شده است.

Skjaerven گفت: “پزشکان باید آگاه باشند که چنین خطرات می تواند چنین مواردی را ایجاد کند.”

این مطالعه نشان داد خطر ژنتیکی می تواند در کل خانواده باشد. خواهران مردان یا زنان مبتلا در طول بارداری با خطر عادی مضاعف مواجه می شوند ، حتی اگر این وضعیت در هنگام تولد وجود نداشته باشد.

اما این مطالعه نشان داد که خطر چنین خواهر و برادر در چنین مواردی افزایش نمی یابد. محققان می گویند این نشان می دهد که حساسیت ممکن است از مادر به دختر منتقل شود نه از مادر به پسر.

اسکایرون گفت: “این نوع تفکر جدید است.” “هیچ مطالعه قبلی وجود نداشته است که این نوع داده های جمعیتی را داشته باشد.”

منابع: Rolv Skjaerven ، MD ، اپیدمیولوژیست ، دانشگاه برگن ، نروژ ؛ آلن ویلکاکس ، محقق ارشد ، م Instituteسسه ملی علوم بهداشت محیط ، تحقیقات مثلث پارک ، NC ؛ 15 سپتامبر 2005 مجله پزشکی بریتانیا در وب

حق چاپ © 2005 ScoutNews LLC. همه حقوق محفوظ است.نمایش اسلاید

بیماری قلبی: علل حمله قلبی
به نمایش اسلاید مراجعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید