چگونه یک زن می تواند هورمون های خود را متعادل کند؟

اگر شما زنی هستید که مشکلات عدم تعادل هورمونی دارید و به دنبال راه‌هایی برای رفع این مشکل هستید، باید کارهای زیادی انجام دهید. قبل از اینکه شروع به جستجوی راه حل کنید، ابتدا باید با آزمایش خون شروع کنید. هر چند آزمایشی نیست، اولین نوع آزمایش خونی که می خواهید انجام دهید هورمون های تولید مثلی شما هستند. استروژن، تستوسترون، پروژسترون. اینها سه حوزه ای هستند که باید به آن ها بروید، اینها به شما اطلاع می دهند که سطح شما با آن آزمون ها کجاست. آزمایشات بعدی برای غدد آدریانو شما هستند. کورتیزول، DHEA و آندروژن شما. شما همچنین می خواهید غده تیروئید خود را آزمایش کنید. T4 و T3 شما مهم هستند، همچنین آنتی بادی های تیروئید. نکته بعدی که می خواهید آزمایش کنید ویتامین D است، متخصصان پزشکی به شما می گویند که ویتامین D در واقع یک هورمون است و نه یک ویتامین آنطور که بسیاری از مردم آنجا تصور می کنند. حقیقت این است که بسیاری از زنان و افرادی که از رژیم های گیاهی استفاده می کنند، در واقع کمبود ویتامین D دارند و حتی آن را نمی دانند. بنابراین، اگر در کاهش وزن مشکل دارید یا متوجه ریزش موهایتان شده اید، ممکن است ویتامین D بدنتان کم باشد. آزمایش خون دیگری که باید انجام دهید، قند خون ناشتا است تا میزان گلوکز (قند) موجود در بدن را اندازه گیری کند. خون و آزمایش دیابت یا پیش دیابت.

نکته بعدی که به طور طبیعی به تعادل هورمون‌های شما به عنوان یک زن کمک می‌کند، خلاص شدن از شر مواد شیمیایی است که شامل آرایش، مراقبت از پوست، لوازم پاک‌کننده‌تان می‌شود، این به این دلیل است که پوست شما حدود 60 درصد چیزی را که روی آن گذاشته می‌شود جذب می‌کند. این فوق العاده است که هر چیزی که روی بدن خود می گذارید از مواد با کیفیت خوب ساخته شده است. سعی کنید از مراقبت های پوستی مبتنی بر مواد شیمیایی و موارد دیگر اجتناب کنید. اطمینان حاصل کنید که هر چیزی که روی پوست خود می گذارید همان چیزی است که می خورید. مواد شیمیایی زیادی وجود دارد که مختل کننده غدد درون ریز هستند، اینها مواد شیمیایی و آفت کش هایی هستند که با سیستم غدد درون ریز شما تداخل می کنند و می توانند باعث ایجاد تومورهای سرطانی، نقایص مادرزادی و سایر اختلالات شوند. منبعی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند، و آن یک برنامه ساده است که می توانید آن را در تلفن همراه خود دانلود کنید. این برنامه “کثیف فکر کن” نام دارد، همچنین رایگان است.

یکی دیگر از راه های طبیعی برای افزایش عدم تعادل هورمونی، خوردن چربی های سالم خوب است. این بسیار مهم است زیرا بسیاری از مردم، به ویژه در جامعه وگان، به رژیم‌های وگان کم‌چربی با کربوهیدرات بالا یا رژیم‌های وگان HCLF به عنوان بهترین و تنها راه اعتقاد دارند. حقیقت این است که برای همه کار نمی کند، بهتر است میزان چربی هایی که می خورید را کنترل کنید و مطمئن شوید که به اندازه کافی دریافت می کنید، نه، من در مورد روغن فرآوری شده یا غذاهای سرخ شده صحبت نمی کنم. باید درک کنید که همه افراد متفاوت هستند، برخی افراد می توانند چربی کمتری را در رژیم غذایی خود تحمل کنند و از آن لذت ببرند، در حالی که برخی دیگر با چربی های بالاتر در رژیم غذایی خود به خوبی عمل می کنند.

نکته بعدی که باید در مورد متعادل کردن هورمون های خود بدانید، مدیریت استرس است. کارهای زیادی وجود دارد که می‌توانید برای مدیریت استرس انجام دهید، با این حال، اینها خارج از محدوده این مقاله هستند، در مقابل آنها مقاومت نمی‌کنید، در اینجا چند نکته وجود دارد که می‌تواند مفید باشد. اگر کافئین زیادی دارید، باید شروع به محدود کردن مصرف کافئین خود کنید. آیا تا به حال این لرزش های کافئینی را تجربه کرده اید که در آن مغز شما ذوب می شود و شما دچار این اضطراب عجیب و غریب معتاد به کراک شده اید؟ این واقعا می تواند سطح استرس شما را افزایش دهد و دیگر به آن نیاز ندارید. بنابراین، مصرف کافئین خود را به طور جدی کاهش دهید. همچنین می توانید ورزش را به عنوان وسیله ای برای مدیریت استرس، انجام تمرینات ساده و منظم امتحان کنید. نکته کلیدی این است که هر از گاهی بدن خود را حرکت دهید و عرق کنید، این می تواند به رفع نوعی استرس کمک کند. یک سری چیزها وجود دارد که می توانید هر روز صبح درگیر آنها باشید تا یک روز خوب را شروع کنید. یوگا، مدیتیشن، گوش دادن به موسیقی ملایم و آرام بخش، چیزی که روحیه شما را برای روز پیش رو تقویت می کند. هر کاری که برای کمک به تعادل هورمون‌هایتان انجام می‌دهید، همیشه بهتر است به یک متخصص شهودی یا یک متخصص تغذیه با دانش خوب در مورد عدم تعادل هورمون‌های زنانه مراجعه کنید. بیشتر لطفا ببینید: اسیدابورن