چگونه می توان خودآگاهی سلامت پستان را از نظر متخصصان بهداشت زنان تمرین کرد


اگرچه به نظر می رسد سرطان سینه بیش از هر زمان دیگری شایع است – و هر سال بر زنان جوان و جوان تأثیر می گذارد – اما برای زنان در هر سنی امیدواری زیادی وجود دارد. درست است که این یک تشخیص رایج است – “از هر هشت زن یک نفر به سرطان سینه مبتلا می شود و پنج تا ده درصد از این موارد به عوامل ژنتیکی مربوط می شود.” تارا اسکات ، دکتری پزشکی، پزشک سه گانه ، پزشک طب کاربردی و طب یکپارچه ، دارای مجوز از سه گروه ، پزشک طب کاربردی و طب یکپارچه ، CMO و بنیانگذار گروه پزشکی Revitalize در Fairlawn ، اوهایو ، که به FitOn می گوید بسیاری از بیماران جوانتر از قبل هستند به به همین دلیل است که خودآگاهی از سلامت سینه بسیار مهم است.

اسکات معتقد است رژیم غذایی ، شیوه زندگی و عوامل محیطی در این افزایش نقش دارند ، اما ما ابزارهایی برای پیشگیری ، تشخیص و کاهش سرطان سینه با موفقیت باورنکردنی به لطف تحقیقات ، آموزش و توسعه در زمینه پزشکی داریم.

بیایید اکنون با یک تمرین جدید شروع کنیم: بهداشت سینه. مراقبت از سینه ها به عنوان بخشی از رویکرد 360 برای سلامت و رفاه ما. ما به مراقبت از پوست ، ورزش قفل شده می گوییم … روال مراقبت از سینه چطور؟ دو ستاره در سلامت زنان (از جمله دکتر اسکات) در پیش روی ما هستند که تمام تلاش خود را می کنند تا این توپ بچرخد.

چه زمانی تمرین بهداشت سینه را شروع کنیم؟

سالهاست که زنان تصور می کنند برای شروع انجام ماموگرافی سالانه باید تا 40 سالگی منتظر بمانند (برخی حتی متوجه 50 سالگی شده بودند) – اما کارشناسان می گویند آگاهی از سلامت سینه باید از نوجوانی آغاز شود. دکتر می گوید: “بیشتر و بیشتر زنان به سرطان سینه و همچنین زنان جوان مبتلا می شوند.” اسکات.

سوفیا الفو ، MD ، MS ، FACS، مدیر جراحی سینه در بیمارستان Good Samaritan ، بیمارستان سنت فرانسیس و بیمارستان Mercy در شهر نیویورک موافق است. دکتر می گوید: “بهترین کار این است که از” خودآگاهی سینه “در نوجوانی شروع کنید. فو “این کار را با دانستن اینکه ماه به ماه در قفسه سینه شما چه می گذرد انجام می دهید ، بنابراین به شما کمک می کند زودتر به پزشک مراجعه کنید.”

چگونه می توانید بهداشت پستان را رعایت کنید؟

چند راه ساده وجود دارد که می توانید شیوه زندگی و روال خود را برای تمرکز بر دو بخش مهم سلامت سینه تنظیم کنید: پیشگیری از بیماری های پستان و تشخیص زود هنگام هر گونه مشکل.

با این حال ، چیزی که حتی بیشتر هیجان انگیز است این است که این روش های تشخیص و پیشگیری در سال های اخیر به میزان قابل توجهی بهبود یافته است. وی افزود: “ما در روش های غربالگری و روش های تشخیص سرطان در مراحل اولیه و همراه با آن پیشرفت هایی داریم [we have] پیش آگهی بهتر با استراتژی های درمانی مدرن ما ، “می گوید دکتر. فو ماموگرافی سه بعدی ، MRI ، تصویربرداری مولکولی از پستان (فقط در بیمارستان مرسی موجود است) و ماموگرافی کنتراست همه مواردی هستند که ما را در بررسی و تشخیص سرطان سینه و سایر بیماری های پستان بررسی می کنیم. “

معاینات ماهانه (تشخیص زودهنگام)

همانطور که دکتر ذکر کرده است ، با چکاپ های ماهانه شروع می شود. فو این کمی متفاوت از چیزی است که ممکن است قبلاً بدانید. او توضیح می دهد: “مواردی که باید به دنبال آنها باشیم شبیه آنچه که ما” معاینه خود سینه “می نامیدیم ، که دیگر توصیه نمی کنیم زیرا هیچ چیزی را تغییر نمی دهد.”

با ظاهر و شکل آنها آشنا شوید. وقت خود را در آینه بگذرانید و خودتان را بررسی کنید. هدف این است که – اساساً – سینه های خود را به عنوان پشت خود بدانید. به این ترتیب می توانید تغییرات بصری را تشخیص دهید. دکتر می گوید: “علائم بصری که ممکن است نشان دهنده چیز جدی تری باشد ، تغییرات پوستی ، قرمزی پوست ، برداشتن نوک سینه ، ترشح از نوک سینه ها است.” فو

از آنجا ، ممکن است بتوانید با پزشک خود تماس بگیرید (بیشتر در مورد آن در یک لحظه). دکتر می گوید: “یافته های فیزیکی که ممکن است نشان دهنده چیز جدی تری باشد ، توده ها ، تورم غدد لنفاوی در زیر بغل ، ترقوه یا ناحیه گردن است.” فو “با دانستن این که ماه به ماه در قفسه سینه شما چه می گذرد ، بنابراین به یک مراجعه سریعتر به پزشک اشاره خواهید کرد.”

ویزیت پزشک و آزمایش ژنتیک (تشخیص زودهنگام + پیشگیری)

مراجعه منظم به پزشک – از جمله OBGYN – می تواند در تشخیص زودهنگام و روش های پیشگیری کمک کند. مهم است که سوابق کاملی داشته باشیم و سابقه خانوادگی (به ویژه در گروه سرطان عمومی) را مورد بررسی مجدد قرار دهیم. دکتر می گوید: “دانستن سابقه خانوادگی سرطان ، به ویژه سینه ، تخمدان ، لوزالمعده ، ملانوم ، پروستات پیشرفته ، سرطان سینه در مردان ، روده بزرگ یا معده ، برای تعیین نیاز به غربالگری یا آزمایش ژنتیکی مهم است.” فو

اکثر خانمها تا اواسط تا اواخر دهه 40 به فکر شروع این ملاقات ها نمی افتند ، اما دکتر. فو از شما می خواهد که در اسرع وقت آزمایش دهید ، به ویژه اگر انجام دادن شما سابقه سرطان در خانواده دارید وی در یک ارزیابی رسمی خطر 25 ساله ، توصیه می کند که برای تشخیص ریسک و توصیه های خاص برای شما ، هنگام شروع غربالگری ، و کدام مطالعات غربالگری برای شما بهترین است ، به جراح یا متخصص پستان مراجعه کنید. می گوید.

آزمایش ژن BRCA چطور؟ با توجه به در دسترس بودن آزمایشات ژنتیکی در خانه ، اخیراً این روش محبوبیت زیادی پیدا کرده است. اینو گفت دکتر اسکات توضیح می دهد تنها 5 تا 10 درصد موارد سرطان سینه به دلیل ژنتیک استبه “اگر سرطان سینه در خانواده شما وجود دارد ، بله ، من فکر می کنم آزمایش و این دانش به شما امکان می دهد پیشگیرانه عمل کنید. در غیر این صورت ، من آن را توصیه نمی کنم.”

با این وجود ، اعتبار زیادی برای این آزمایش ها وجود دارد. آزمایش ژنتیکی تأثیر زیادی بر نحوه تشخیص و درمان سرطان سینه و سایر سرطان های مرتبط داشته است و در تعداد زیادی از مردم ، با انجام ماستکتومی یا اووفورکتومی در تشخیص سرطان در آینده برای کاهش خطر “پیشگیری” از سرطان در آنها صرفه جویی می کند. همه این اتفاق نمی افتد ، “دکتر فو می گوید.

آزمایش هورمون (پیشگیری)

دکتر دیگری توضیح می دهد که نوع دیگری از پیشگیری است. اسکات ، هورمون ها را به سالم ترین سطح افزایش می دهد. این امر کمی ظریف تر است و بهتر است با کمک و نظارت پزشک انجام شود.

“مشکلات هورمونی [are linked] دکتر اسکات می گوید: خطر بالقوه ابتلا به سرطان. “ما مدتها با هم توافق کردیم [in the medical community] به استروژن سرطان سینه را تغذیه می کندبه بنابراین اگر شرایطی دارید که شامل استروژن بالا می شود (مانند آندومتریوز ، فیبروم یا قاعدگی شدید) ، ممکن است در معرض خطر بیشتری باشید. ”

در این مورد چه می کنید؟ وی توصیه می کند که آزمایشات توسط پزشک انجام شود. ما توصیه می کنیم در این شرایط هورمون ها را آزمایش کرده و میزان بالا یا نامتعادل بودن آن را تعیین کنید. ” او توضیح می دهد که این بیشتر است رویکرد یکپارچه، و به عنوان یک متخصص مراقبت های بهداشتی اینطور است کار با بیماران برای جلوگیری از سرطان

شیوه زندگی سالم متمرکز بر قفسه سینه (پیشگیری)

هر دو متخصص انتخاب های سبک زندگی سالم خاصی (مانند رژیم غذایی ، BMI و شیوه زندگی عمومی) را که خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش می دهند ، برجسته کردند. به گفته دکتر ، این امر “سازگاری با عوامل خطر متغیر” نامیده می شود. فو (واقعیت جالب: همه چیز قرار است باشد همچنین کمک به تنظیم هورمون ها … و سلامت کلی عالی!).

غذا

هر دو متخصص رژیم غذایی سالم را برای سلامت کلی و پیشگیری از سرطان توصیه می کنند. از فیبر و ویتامین D استفاده کنید و در صورت امکان گوشت قرمز و محصولات لبنی را برای بهبود تغذیه سلامت پستان محدود کنید.

مرتبط: راهنمای نهایی برای تغذیه سالم

BMI

پزشکان در این مورد توصیه می کنند که وزن سالم و BMI را برای اهداف پزشکی حفظ کنید. جایی که زیر BMI (در برخی موارد 25) ایده آل است ، همانطور که دکتر توضیح داده است. فو:ثابت شده است که چاقی با افزایش خطر ابتلا به سرطان سینه مرتبط است. “

سبک زندگی

انتخاب شیوه زندگی سالم که تقریباً در همه شرایط بهداشتی کار می کند در اینجا نیز صدق می کند. کوشش در این زمینه می تواند تا حد زیادی پیش برود! اسناد از شما می خواهند که سیگار نکشید ، مصرف الکل خود را به یک تا دو نوشیدنی در هفته محدود کنید و ورزش کنید (نکته مورد علاقه ما!).

هر دو 150 دقیقه ورزش با شدت متوسط ​​را در هفته توصیه می کنند (و برای رفتن به هنگام پرواز با پزشک و / یا متخصص قلب خود مشورت کنید).

سوتین چطور؟

مدتی است که گزارش شده است که آیا سوتین ها برای سلامت پستان برچسب گذاری شده اند (یا حتی می توانند منجر به سرطان پستان شوند). دکتر. اسکات می گوید نگران هیچ یک از این موارد نباشید. “این مطالعه توسط انجمن تحقیقات سرطان آمریکا منتشر شده است او نگاه کرد [bras and breast cancer] و متوجه شد که هیچ جنبه ای از سوتین پوشیده یا پوشیده نیست [or wire-free] – کمک به سلامت سینه برای راحتی ، اتصال بی سیم را توصیه می کنم. “بنابراین اگر می خواهید ، احساس راحتی می کنید ، اما خودتان را با مفصل مورد علاقه خود که باعث سرطان می شود ، سنگین نکنید.

اخبار مثبت در مورد سلامت سینه

دکتر می گوید: “تکنیک های سرطان پستان به طور مداوم تکنیک ها و استراتژی های درمانی را بهبود می بخشد.” فو بنابراین ، امید به بیماران بیش از هر زمان دیگری وجود دارد. او می گوید: “پیش آگهی کلی بهتر از سرطان های دیگر است.” “میزان بقای پنج ساله برای همه مراحل با هم 93 است ، [and] برای مرحله I 99 درصد است. “

او می گوید برخی از این “در سن درمان فردی” است ، که “بر اساس بیولوژی تومور برای هر فرد طراحی شده است”. این امر از طریق انواع خاصی از آزمایش ها انجام می شود که می تواند بیماران را از درمان غیر ضروری و تهاجمی نجات دهد. دکتر ژنوم می گوید: “آزمایش ژنومیک به تعیین رفتار تومور هر فرد کمک کرده است ، بنابراین ما می دانیم که آیا شیمی درمانی می تواند مفید باشد و بسیاری از زنان شیمی درمانی غیر ضروری را که در گذشته دریافت می کردند نجات دهد.” فو دکتر فو علاوه بر محدود کردن شیمی درمانی ، توضیح می دهد که آنها همچنین اشعه را کاهش داده اند. “با داده های تحقیق بیشتر ، ما توانستیم دوز تابش و افرادی که به تابش نیاز دارند را محدود کنیم.”

این پیشرفت در پزشکی مدرن بدیهی است که بسیار سودمند بوده و درمان مستقیم تر و کمتر تهاجمی (و پیشگیری!) را فعال کرده است. عملیات نیز بهبود یافته است. دکتر می گوید: ما با کاهش جراحی زیر بغل و استفاده از تکنیک های جدیدتر برای ترسیم رگ های لنفاوی زیر بغل و اتصال مجدد احتمالی آنها برای بازگرداندن تخلیه دست ها ، میزان ورم لنف را بهبود بخشیده ایم. فو

خط پایین

امید بیش از هر زمان دیگری وجود دارد. ترکیبی از راهکارهای پیشگیری و تشخیص زودهنگام می تواند بهترین گزینه ها را نه تنها برای سینه های سالم ، بلکه برای بدن سالم (و زندگی!) در اختیار شما قرار دهد. بنابراین خودآگاهی در مورد سلامت پستان را در برنامه مراقبت از خود قرار دهید و این موضوع را به اشتراک بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید