چگونه ماکارونی Al Dente می تواند به کاهش وزن شما کمک کند

برخلاف آمریکایی‌ها، که بسیاری از آنها با خوردن اسپاگتی کنسرو شده مخلوط بزرگ شده‌اند، ایتالیایی‌ها اصرار دارند که پاستاهایشان به صورت آل دنته یا تا دندان پخته شود، قوامی که به آن اجازه می‌دهد مقداری مواد را حفظ کند. می تواند در وسط کمی محکم باشد. پاستا به این ترتیب سفت تر است (شاید کمی سفت تر از آنچه اکثر آمریکایی ها دوست دارند) اما این چیز خوبی است. نه تنها چیزی برای دندان قروچه به شما می دهد تا بتوانید از لذت و حس بدیع خوردن چیزی لذت ببرید. اما برای سلامتی شما بهتر است – و برای وزن شما نیز بهتر است.

ایتالیایی ها دوست دارند پاستا بخورند نه پابلوم!

آنها بر این باورند که خوردن ماکارونی آل دنتی برای سیستم گوارشی سالم‌تر از فرنی نرم و پخته شده است که به شدت روی شکم شما می‌نشیند و شما را تنبل می‌کند. اگر ماکارونی بیش از حد پخته شده باشد، به این معنی است که حداکثر مقدار مایع خود را جذب کرده است. از طرف دیگر، ماکارونی پخته شده آل دنت می تواند در طول فرآیند هضم بیشتر جذب شود و بنابراین هضم آن آسان تر است.

پاستا آل دنته همچنین نسبت به ماکارونی بیش از حد پخته شده دارای شاخص گلیسمی پایین تری است، بنابراین تأثیر کمتری بر سطح قند خون شما دارد. ماکارونی با کیفیت بالا که از بلغور گندم دوروم (همانطور که ایتالیایی ها دوست دارند) و نودل گندم کامل تهیه شده است، قدرت ماندگاری زیادی دارد. شاخص گلیسمی پایین آنها به این معنی است که آنها سوخت آهسته و ثابتی را به شما می دهند در حالی که سطح قند خون شما ثابت می ماند، که از گرسنگی شما بین وعده های غذایی جلوگیری می کند.

وقتی ماکارونی (با کمی روغن زیتون بکر) را جزء لاینفک رژیم غذایی ام قرار دادم، میل به خوردن میان وعده در بین وعده های غذایی را از دست دادم. من مجبور نبودم. من گرسنه نبودم! این تبدیل به سنگ بنای کمک به من برای حفظ وزنم بدون تلاش زیاد برای آن شده است. اما چگونه می توان به آن ثبات جادویی که به عنوان al dente شناخته می شود، دست یافت؟ به همین راحتی یک-دو-سه!

ابتدا باید پاستا را در آب فراوان بپزید. اکثر آمریکایی ها به اندازه کافی استفاده نمی کنند. حداقل یک لیتر آب برای هر چهارم پوند ماکارونی، یا چهار لیتر برای یک پوند (وزن یک کیسه معمولی اسپاگتی) محاسبه کنید. تنها چیزی که می توانم بگویم این است که از یک قابلمه بزرگ با آب زیاد استفاده کنید! این مهم است زیرا می خواهید پس از افزودن پاستا، آب هر چه زودتر به جوش بیاید. در غیر این صورت، پخت و پز برای همیشه طول می کشد و زمان بندی می تواند مشکل ساز شود.

همچنین آب زیاد به پاستا آزادی حرکت و حتی پخت و پز زیادی می دهد. آب زیاد همچنین از چسبیدن تک تک قطعات به هم جلوگیری می کند. همچنین به آب زیادی نیاز خواهید داشت زیرا پاستا در حین پختن با خیساندن آن دو برابر می شود. حالا برای نمک تا زمانی که آب شروع به جوشیدن نکرده است آن را اضافه نکنید. آنها می گویند که اگر آن را از قبل اضافه کنید، می تواند قبل از حل شدن ظروف آشپزی شما را سوراخ کند. چه مقدار نمک باید استفاده کرد؟ من آنچه سوفیا لورن در یکی از کتاب های آشپزی خود می گوید را دوست دارم. از یک “نیشگون بزرگ” استفاده کنید. مقدار کم آن باعث لطیف شدن پاستا می شود، اما مقدار زیاد آن را غرق می کند.

من معمولا فقط چیزی را در دستم می ریزم و یک نیشگون خوب می گیرم. اگر درست نیست، همیشه می توانید آن را تنظیم کنید. بعد از مدتی، شما فقط می دانید. شما مانند یک سرآشپز ایتالیایی خواهید بود که به طور غریزی عمل می کند. چگونه متوجه می شوید که پاستا آماده است؟ می توانید دستورالعمل های روی بسته بندی را دنبال کنید، اما اینها فقط تقریبی هستند. شما واقعا باید آن را امتحان کنید تا مطمئن شوید. به نظر بد نیست!

هر کاری که می‌کنید، تکه‌ای را به دیوار پرتاب نکنید تا ببینید که آیا می‌چسبد یا خیر. این سوء استفاده از ماکارونی است! و هر چقدر هم که خنده دار به نظر برسد، این روش ایتالیایی نیست زیرا دقیق نیست. اگر ماکارونی شما به دیوار چسبیده باشد، دچار مشکل شده اید. اغراق آمیز است. در اینجا کاری است که من انجام می دهم. من یک قابلمه بسیار بزرگ آب را می جوشانم. رشته ها و مقداری نمک را اضافه می کنم، سپس آنها را می ریزم و تایمر را مطابق دستور روی بسته تنظیم می کنم. اما من همیشه قبل از تمام شدن تایمر چک می کنم. پاستا باید کمی سفت تر از آنچه می خواهید باشد، زیرا همچنان در آبکش به پختن ادامه می دهد.

در مورد بخش ها، به طور کلی به آنچه در توسکانی به من گفته شد فکر کنید: چیزی بزرگتر از مشت شما نیست. به طور معمول، ایتالیایی ها دو یا سه اونس پاستا را به عنوان بخشی از یک وعده غذایی می خورند که شامل سبزیجات و شاید مقدار کمی پروتئین بدون چربی است. و به یاد داشته باشید، با سس سبک شوید. به این فکر کنید که ماکارونی را به جای یک کت سنگین زمستانی در یک پوشش تابستانی سبک بپوشانید. مقدار کمی سس رقیق یا یک یا دو قاشق غذاخوری سس کلفت تمام چیزی است که نیاز دارید. و حتی کمتر برای پستو.

یک لکه به شما کمک خواهد کرد!