چگونه سبک زندگی سالم خود را حفظ کنیم

توصیه های زیادی در مورد اینکه چه بخوریم، چه مقدار بخوریم، چه ورزش هایی انجام دهیم، چند بار در هفته باید تمرین کنیم و غیره وجود دارد. اما توصیه های زیادی در مورد اینکه چگونه واقعاً به خود انگیزه برای غذا خوردن بدهید، وجود ندارد. چیزهای مناسب و برای بلند شدن از مبل و ورزش.

زمان آن فرا رسیده است که شخصی به شما بگوید که مسئولیت خود را بپذیرید زیرا هیچ کس دیگری قرار نیست این کار را برای شما انجام دهد. شاید کمی خشن به نظر برسد اما باید گفت. به نظر می رسد این روزها متخصصان سلامت و تناسب اندام به موضوع مسئولیت پذیری دست می زنند. این به این معنی است که شما باید جلوی زیاد خوردن خود را بگیرید، باید بلند شوید و ورزش کنید، باید کاری کنید که اتفاق بیفتد!

هر زمان که برای انجام یک تمرین ورزشی یا در زباله‌دانی انگیزه ندارید و می‌خواهید یک پیتزای آماده را بخورید، از شما می‌خواهم توقف کنید و از خود بپرسید: “آیا از این کار پشیمان خواهم شد؟” من می خواهم این سوال در ذهن و بدن شما طنین انداز شود. این سوال به عنوان محافظ کلامی شما عمل می کند. وقتی این سوال را از خود می‌پرسید، متوقف می‌شوید و به کاری که انجام می‌دهید فکر می‌کنید. ممکن است از یک روز کاری سخت وارد شوید و حوصله آشپزی را نداشته باشید و تلفن را برای گرفتن غذای آماده بگیرید یا روی مبل بنشینید و حوصله ورزش کردن نداشته باشید. این بادیگارد کلامی از شما در برابر ناسالم شدن بیشتر محافظت می کند و به شما کمک می کند تا برای از دست دادن چربی خود پاسخگو باشید.

یکی دیگر از عوامل مهم در حفظ سبک زندگی سالم، حمایت اجتماعی است. این شبکه دوستان و خانواده شماست که از شما در سفر حمایت می کند. داشتن این حمایت مهم است زیرا در غیر این صورت می تواند بسیار دلهره آور و طاقت فرسا شود. من توصیه می کنم از یکی از نزدیکان خود در حمایت اجتماعی خود بخواهید که به دوست پاسخگوی شما تبدیل شود. آنها به شما کمک می کنند تا انگیزه داشته باشید و روی سفر خود به سمت کاهش چربی و حفظ یک سبک زندگی سالم متمرکز شوید.

در پایان، برای حفظ یک سبک زندگی سالم از سوال “آیا پشیمان خواهم شد؟” به عنوان محرک درونی و محافظ کلامی شما. همچنین، از فردی در پشتیبانی اجتماعی خود می خواهید که محرک خارجی و دوست پاسخگوی شما باشد. با این 2 ابزار در کنار خود به نیرویی غیرقابل توقف در دستیابی به اهداف و حفظ سبک زندگی سالم خود تبدیل خواهید شد.