چگونه در مورد روال ورزش خود با انگیزه و مشتاق بمانیم

پایبندی به برنامه تمرینی شما می تواند بسیار دشوار باشد، به خصوص پس از مدتی که تمرینات مشابه را انجام داده اید. در اینجا چند نکته برای حفظ انگیزه و هیجان در مورد ورزش و فوایدی که برای شما به همراه دارد آورده شده است.

یک راه خوب برای با انگیزه ماندن این است که دائماً فواید ورزش را به خود یادآوری کنید و به یاد داشته باشید که جایگزینی برای سخت کوشی و عزم شما، بهبود سلامت و بدن بهتر است. ورزش فواید روانی نیز دارد. همراه با بدنی سالم، ذهن و نگرش سالم تری نیز ایجاد خواهید کرد. ثابت شده است که ورزش استرس و افسردگی را کاهش می دهد. هنگامی که شروع به دیدن نتایجی می کنید که ورزش منظم به شما می دهد، نتایج خود به یک عامل انگیزشی تبدیل می شوند.

تعیین اهداف واقع بینانه راه دیگری برای حفظ انگیزه است. همانطور که به هر یک از اهداف خود یک به یک می رسید، انگیزه برای رسیدن به هدف بعدی خواهید داشت. اگر هدف شما کاهش مقدار مشخصی از وزن یا کاهش درصد چربی بدن است، با هر نقطه عطفی که به دست می آورید، تمایل بیشتری برای رسیدن به نقطه عطفی پیدا خواهید کرد. در اهدافی که برای خود تعیین می کنید واقع بین باشید و برای هر هدفی که به آن می رسید به خودتان پاداش بدهید. همچنین، هر یک از اهداف کوتاه مدت خود را پله ای برای مجموعه ای از اهداف بزرگتر قرار دهید. بسیار لذت بخش است که بتوانید پیشرفتی که دارید را اندازه گیری کنید.

با قرار دادن دوستان و خانواده، افزودن تنوع، و ایجاد فضایی مفرح برای ورزش کردن، ورزش روتین خود را سرگرم کننده کنید. برخی از موسیقی های شاد و برخی از همراهی برای تمایل شما به ادامه راه معجزه می کند

سلامت بهتر. با یادآوری این نکته که تا چه حد توان دارید و میزان تناسب اندام و استقامت خود را افزایش داده اید، با ناامیدی مبارزه کنید. تمرینات خود را برای زمان هایی برنامه ریزی کنید که کمترین فشار و استرس را دارید.

با دادن زمان کافی برای ورزش و استراحت پس از آن، به همین راحتی ناامید نخواهید شد. داشتن یک دوست برای ورزش کردن نیز باعث می‌شود که تا حدودی در انجام برنامه‌های ورزشی خود مطابق برنامه‌ریزی مسئولیت پذیر باشید.

همانطور که شروع به رسیدن به اهداف تناسب اندام خود می کنید، یک لباس جدید در اندازه کوچکتر برای خود بخرید یا از خود در یک شب بیرون از خانه در یک فیلم، شام خاص یا بازی پذیرایی کنید. شما مشتاقانه منتظر پاداش هایی خواهید بود که پس از رسیدن به هر کدام به خودتان اجازه می دهید

از اهداف خود بگذرید و انگیزه خواهید داشت تا بتوانید پاداش بعدی را بدست آورید. یک انگیزه عالی این است که با پیشرفت در تمرینات ورزشی متوجه گشاد شدن لباس‌هایتان شوید. هیچ چیز بیشتر از جایگزین کردن لباس های خود با لباس های کوچکتر باعث رضایت شما نمی شود.

اگر به خاطر بیاورید که چرا ورزش را در وهله اول شروع کردید و به خودتان اجازه دهید تا به نتایج دلخواهتان دست پیدا کنید، می توانید هیجان زده و با انگیزه ادامه دهید.