چگونه به سرعت وزن کم کنیم – 10 دقیقه تا بهترین شکل زندگی خود؟

یک مقاله اخیر در مجله فیزیولوژی نشان داده است که 3-5 تمرین کوتاه مدت، چگونه وزن خود را سریع و موثرتر از یک تمرین طولانی مدت با همان مدت کاهش دهیم. وقتی یک تمرین به قطعات کوتاه‌تر تقسیم می‌شود، ترموستات داخلی شما به سمت بالا می‌چرخد. این بدان معناست که شما در طول روز حتی در زمان استراحت کالری بیشتری می سوزانید.

بزرگترین چالشی که اکثر ما در تلاش برای کاهش وزن با آن روبرو هستیم، زمان است. راه حل اینجاست؛ یک تمرین 10 دقیقه ای را چندین بار در طول روز انجام دهید. یک تمرین 10 دقیقه ای در زیر انتخاب کنید، یا 1 تا 3 تمرین را از مدار ایده آل انتخاب کنید که ضربان قلب شما را به سرعت افزایش می دهد، یا فواصل (10 ثانیه سخت / 10 ثانیه سبک) را روی دستگاه ورزشی مورد علاقه خود انجام دهید.

چگونه به سرعت وزن کم کنیم

هدف این است که حداکثر پنج تمرین کوتاه در طول روز انجام دهید. تمرینات را هر 3 ساعت قبل از غذا یا میان وعده انجام دهید. مثلا…

– 7 صبح – 10 دقیقه مدار – 2 چرخش تمرین، 1 تمرین پرش

– 10 صبح – 10 دقیقه راه رفتن از پله، 5 دقیقه پیاده روی خنک کننده

– 13:00 – 10 دقیقه راه رفتن از پله، 5 دقیقه پیاده روی خنک کننده

– 16:00 – 10 دقیقه مدار – 2 چرخش تمرین، 1 تمرین پرش

– 19:00 – 10 دقیقه – دویدن دیوار به دیوار، 30 ثانیه سخت و 30 ثانیه سبک

سه تا پنج بار در هفته اجرا کنید.

راه پله / تپه پیاده روی

اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که در طول روز چند پله در نزدیکی خود داشته باشید، این تمرین 10 دقیقه ای برای شماست. چهار مرحله از مراحل ایده آل است، اما با آنچه به راحتی در دسترس است کار کنید. با 2 قدم در یک زمان یا گام های سریع یکی یکی بالا بروید. برای ایمنی دست های خود را روی نرده ها قرار دهید، اما خود را به سمت بالا نکشید. انجام این کار باعث کاهش 25 درصدی کل کالری سوزانده می شود. پس از رسیدن به قله، بچرخید و با سرعتی آرام به سمت پایین بروید.

استراحت نکن. تمام تمرینات چگونه به سرعت وزن کم کنیم ادامه دهید. وقتی کارتان تمام شد، به سختی نفس می کشید. به مدت 5 دقیقه یا تا زمانی که ضربان قلب و تنفس شما کند شود، راه بروید. اولین باری که این را امتحان کردم احساس احمقانه ای داشتم. اما در روز سوم 4 همکار با من از پله ها راه می رفتند. تا به امروز، سه نفر از ما همچنان هر روز ساعت 2 بعد از ظهر از پله ها راه می رویم.

اگر تپه ای در دسترس است، می توانید آن را جایگزین کنید. مطمئن شوید که وقتی سطح تناسب اندام شما بهبود یافت، دویدن و راه رفتن را امتحان کنید. این آسان نیست، اما بهترین تمرین برای کاهش وزن است که می توانید انجام دهید.

30 ثانیه دویدن / 30 ثانیه پیاده روی

شما می توانید در یک خط مستقیم بروید یا می توانید کاری را که من در زیرزمین خود انجام می دهم انجام دهید. به مدت 30 ثانیه از دیواری به دیوار دیگر بدوید، سپس به مدت 30 ثانیه در جای خود راه بروید یا به عقب برگردید. من این تمرین را بعد از خرید مانیتور ضربان قلبم شروع کردم. روی تردمیل تنها می‌توانستم ضربان قلبم را به راحتی تا 120 بدون درد پا برسانم، اما وقتی پیاده شدم و دیوار به دیوار دویدم (بدون درد)، قلبم تا دهه 160 اوج گرفت. برای به دست آوردن حداکثر اثر از این انفجارهای کوتاه، ضربان قلب شما باید بین 70 تا 85 درصد حداکثر باشد.