چگونه برای داوطلبان کنکور سراسری انتخاب رشته کنیم؟ساعت: 17:39
تاریخ انتشار: 1401/05/15
کد خبر: 1888300

مهلت انتخاب داوطلبان مجاز کنکور سراسری 1401 از 27 مرداد ماه آغاز می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ علیرضا کریمیان رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، اظهار کرد: نتایج اولیه داوطلبان آزمون سراسری 1401 در سنجش آموزش کشور قرار گرفت. سایت سازمان و داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می توانند نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند و مهلت انتخاب رشته تا 22 مرداد ماه ادامه دارد.

ویژه نامه انتخاب رشته «پیک سنسینگ» و سامانه انتخاب رشته مجازی نیز در سایت سازمان سنجش فعال شده است.

* نحوه استفاده از سامانه انتخاب رشته مجازی

مشاور ارشد سازمان سنجش آموزش کشور درباره استفاده از سامانه مجازی انتخاب رشته گفت: داوطلبان می توانند بر اساس علاقه خود رشته دانشگاهی خود را انتخاب کنند. مهم است. ، قابلیت ها و شرایط اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی خود را انتخاب کنند.

وی ادامه داد: با استفاده از سامانه انتخاب رشته مجازی، اطلاعات داوطلبان امسال بر اساس شرایط و ضوابط رشته محل های سال های گذشته و رشته هایی که احتمال قبولی داوطلب در صورت انتخاب وجود دارد، اعلام می شود. رشته پارسال.

کریمیان بیان می کند: در واقع سامانه مجازی انتخاب رشته تنها به عنوان مشاور و راهنما عمل می کند و رشته هایی را که شانس قبولی بالایی از سوی داوطلب دارند را اعلام می کند.

به گفته مشاور رئیس سازمان سنجش آموزشی کشور، سامانه حداکثر 300 کد رشته محل بر اساس رتبه علمی داوطلب را اعلام می کند.

* نحوه انتخاب رشته

وی گفت: داوطلبان مجاز با توجه به ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته، کد رشته های مورد نظر خود را به ترتیب اولویت در فرم انتخاب رشته آنلاین وارد کنند.

مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: پس از تایید نهایی کدهای انتخابی، شماره ۱۵ رقمی به داوطلبان داده می شود و داوطلبان این فیش را نزد خود نگه دارند.