چه کسی کاندیدای مناسب برای درمان مزوتراپی است؟

با محبوبیت روزافزون درمان های مزوتراپی و طیف وسیع مزایای آن، سؤالاتی مطرح می شود که آیا همه می توانند چنین درمانی را دریافت کنند یا خیر. درمان ها اشکال ساده ای از تزریق های میکرو سفارشی هستند که در زیر پوست در لایه مزودرم قرار می گیرند. محلول تزریقی برای درمان های مزوتراپی ترکیبی از اجزای سفارشی مانند ویتامین ها، داروها، مکمل ها و اسیدهای آمینه است.

کاربردها می توانند طیف وسیع تری از کاربرد را به همراه داشته باشند. کاربرد آرایشی با استفاده از این روش ها برای درمان انواع بیماری های پوستی استفاده می شود. برای درمان ترک های پوستی، کاهش سلولیت، جوانسازی گردن و صورت، صاف کردن چین و چروک و اصلاح جای زخم استفاده می شود. مزایا فقط به کاربردهای آرایشی محدود نمی شود. همچنین برای درمان دردهای ناشی از آرتریت، تاندونیت، بورسیت و سایر اختلالات اسکلتی عضلانی گسترش یافته است. یکی دیگر از کاربردهایی که از مزوتراپی استفاده می کند، مایع سازی چربی سرسخت و القای کاهش وزن به طور موثر است. آلوپسی یا ریزش مو نیز با آن درمان می شود.

با تمام مزایایی که می تواند ارائه دهد، تقریباً هرکسی که با مسائلی مانند موارد ذکر شده روبرو می شود بسیار مایل است بداند که آیا می تواند یک کاندید واجد شرایط برای درمان های مزوتراپی باشد یا خیر. به طور کلی، هر فردی که کاملاً سالم باشد می تواند کاندیدای خوبی برای دریافت درمان باشد. قبل از انجام هر نوع درمانی، ابتدا ارزیابی کامل پزشکی انجام می شود. هر بیمار در صورتی که نتایج قابل اجرا و واجد شرایط برای انجام درمان باشد، ارزیابی خواهد شد.

افرادی که نباید تحت درمان قرار گیرند، زنان باردار، افراد مبتلا به ایدز، بیمارانی که سوفل/ریتم قلب نامنظم دارند و کسانی که از داروهای رقیق کننده خون، سکته و سابقه لخته شدن خون استفاده می کنند، هستند. بیمارانی که از بیماری های مزمن شدید مانند اختلالات عملکرد قلب و بیماری های عروق کرونر قلب رنج می برند ممنوع است. افراد دیابتی وابسته به انسولین نیز خوش شانس نیستند.

بسیار مهم است که پزشک خود را از هر چیزی که به خصوص در مورد شرایط سلامتی شما مهم است مطلع کنید. پزشک شما باید بداند که آیا دیابت، عفونت های پوستی فعال، سندرم تخمدان پلی کیستیک و افتادگی علامت دار دریچه میترال دارید یا خیر. همچنین اگر تحت هر گونه داروی رژیمی هستید یا از داروهای دیگری مانند بتا بلوکرها استفاده می کنید، باید به پزشک خود اطلاع دهید.

کاندیدای ایده آل برای انجام درمان ها باید دارای نیازها و انتظارات واقع بینانه باشد. عواملی که میزان آمادگی داوطلب را تعیین می‌کند عبارتند از: ۱۸ سال یا حتی بیشتر، داشتن سلامت روانی و جسمی. فرد همچنین باید دارای بلوغ، انتظارات واقع بینانه و درک کامل از روش های مزوتراپی باشد.

رژیم لاغری سریع