چه کسی، چه، چه زمانی، کجا و چگونه از مربیگری سلامتی

شما در مورد مربیگری سلامتی شنیده اید و سؤالاتی دارید. مربی تندرستی چه می کند؟ چگونه کار می کند؟ برای کیست؟ از کجا مربی پیدا می کنید؟ چه زمانی باید یکی را استخدام کنم؟ این مقاله به هیچ وجه نمی تواند راهنمای کاملی برای پاسخگویی به تمام سوالات مربوط به کوچینگ سلامتی باشد، با این حال به شما پیش زمینه کافی می دهد تا تصمیم بگیرید که آیا علاقه مند به یادگیری بیشتر هستید یا نه، و شاید حتی بپذیرید. “جلسه مربیگری رایگان” از مربی سلامتی که مایل به ارائه آن است. در اینجا پاسخ بسیاری از رایج ترین سؤالات وجود دارد.

مربی سلامتی چیست؟

یک مربی تندرستی حرفه‌ای است که در یک یا چند حوزه «بهزیستی» آموزش دیده و از مشتریان خود در ایجاد تغییرات طولانی‌مدت پایدار در سبک زندگی حمایت می‌کنند، به گونه‌ای که اقدامات آنها در رابطه با سلامت و تندرستی با اهداف شخصی‌شان همسو باشد.

یک مربی سلامتی در چه زمینه هایی از “سلامتی” کار می کند؟

سلامتی کلمه بزرگی است که برای افراد مختلف به معنای بسیار متفاوت است. برای برخی به معنای هر روز رفتن به باشگاه است، برای برخی دیگر به معنای یافتن تعادل مناسب بین کار و زندگی خانگی است، برای برخی دیگر سلامتی را به عنوان اسپا در مرکز خرید گوشه ای تعریف می کنند! با توجه به مجموعه گسترده ای از تعاریف موجود برای اصطلاح سلامتی، خوب است بدانید مربی سلامتی شما در چه زمینه هایی سابقه دارد. در اینجا برخی از موارد رایج وجود دارد: آمادگی جسمانی، تغذیه، مدیریت استرس، مدیریت وزن، چاقی، تعادل زندگی، قلب سلامت، مدیریت بیماری، روابط و سلامت روان. واضح است که همه مربیان سلامتی در همه این زمینه ها پیشینه ای ندارند.

درباره چه مدارکی باید بپرسم؟

امروزه هیچ مجوز جهانی پذیرفته شده ای برای مربیان سلامتی وجود ندارد – بنابراین انتظار نداشته باشید که یک پاسخ صحیح برای این سوال وجود داشته باشد که مربی شما چه اعتباری دارد. بپرسید که فلسفه مربیان آینده شما در مورد کوچینگ چیست، چه آموزش مربی/پیشینه ای دارند. اگر هیچ آموزش رسمی مربی ندیده اند، از آنها بپرسید که مربی بودن به چه معناست. بسیاری از مربیان سلامتی دارای آموزش/گواهینامه مربی زندگی یا آموزش/گواهینامه مربی سلامت هستند. هیچ برنامه ای را نمی توان به عنوان “بهترین” شناسایی کرد، از آنها بپرسید که برنامه آموزشی آنها چگونه به نظر می رسد اگر نگران پیشینه آنها هستید.

مربی سلامت چگونه کار می کند؟

یک مربی سلامتی را به عنوان مربی و شریک زندگی خود در نظر بگیرید. هدف یک مربی سلامتی این است که او را از تجارت خارج کند زیرا شما رابطه را با تمام ابزارها و انگیزه درونی برای غلبه بر اهداف خود ترک می کنید. در حالی که یک مربی سلامتی به احتمال زیاد در یک یا چند مورد از زمینه های سلامتی که در بالا ذکر شد پیشینه ای دارد، شما به سرعت متوجه خواهید شد که کوچینگ به معنای انتقال اطلاعات نیست. مربی برای تعیین اهداف، شناسایی نقاط قوت شما، توسعه مجموعه مهارت های شخصی و مهمتر از همه برای متکی شدن به خود در انجام اقدامات، با شما همکاری خواهد کرد.

یک مربی سلامتی با یک متخصص تغذیه یا مربی چه تفاوتی دارد؟

بسیاری از مربیان سلامتی وجود دارند که متخصص تغذیه و مربی شخصی هستند، با این حال همه مربیان و متخصصان تغذیه مربی سلامت نیستند (و بالعکس). بزرگترین تفاوت رویکردی است که برای دستیابی به اهداف اتخاذ می شود. معمولاً یک مربی شخصی استخدام می شود تا راهنمایی، انگیزه، آموزش، پشتیبانی عملی ارائه دهد و به شما بگوید که چگونه به اهداف خود برسید. این پشتیبانی در بسیاری از موارد بسیار مناسب است. یک متخصص تغذیه عملکرد مشابهی دارد، آنها برای ارائه اطلاعات، راهنمایی و طراحی دستور العمل موفقیت در زمانی که فردی نیازها و اهداف غذایی بسیار خاصی دارد، آموزش دیده اند. باز هم، آنها نقش فوق العاده ای در حمایت از مشتریان خود از طریق سوالاتی که دارند ایفا می کنند.

یک مربی سلامتی هنگام کار با مشتریان رویکرد بسیار متفاوتی را اتخاذ می کند. اساساً یک مربی فرض می کند که شما پاسخ های خود را دارید. مطمئناً فرصت‌هایی برای آموزش و به اشتراک گذاشتن اطلاعات در صورت لزوم وجود دارد (و این اطلاعات باید فقط در زمینه‌های تخصصی مربیان به اشتراک گذاشته شود)، با این حال تمرکز یک مربی سلامتی این است که مشتری را توانمند کند تا به وضوح مناسب‌ترین مسیر را برای خود ببیند. به طوری که می توانند تغییرات پایدار و بلندمدت در سبک زندگی ایجاد کنند. این بسیار متفاوت از این است که به آنها بگویید امروز چه کاری باید انجام دهند. این شامل بحث در مورد اهداف، چشم انداز و طراحی یک برنامه با هم است.

چرا باید یک مربی سلامتی استخدام کنم؟

من مقاله دیگری در مورد این موضوع نوشته ام – گفتگوی کامل را اینجا بخوانید.

کجا مربی پیدا کنم؟

بیشتر مربیان سلامتی به‌جای شرکت‌های بزرگ، به‌عنوان مالک انحصاری کار می‌کنند و در سراسر کشور (و جهان) پراکنده هستند. مربیانی که برای شرکت‌های بزرگ کار می‌کنند معمولاً در یک محیط سازمانی کار می‌کنند و نمی‌توانند مشتریان فردی یا خصوصی را جذب کنند. از آنجایی که کوچینگ سلامتی یک صنعت نسبتاً جدید است، بهترین راه برای یافتن مربی وجود ندارد. اگر یک ارجاع شخصی دارید که فوق العاده است. اگر نه، بهترین راهی که من برای یافتن مربی می شناسم، جستجوی گوگل برای Wellness Coach است. این جامع ترین فهرست را برای مربیان سلامتی در کشور به شما ارائه می دهد.

کجا همدیگر را می بینیم؟

تقریباً همه مربیان به صورت تلفنی کار می کنند (بسیاری حتی جلسات حضوری را ارائه نمی دهند)، بنابراین اگر مایل به کار تلفنی هستید، فاصله نباید مشکلی ایجاد کند. اغلب اوقات مردم توانایی ناشناس بودن را ترجیح می دهند. فقط بدانید که به احتمال زیاد باید با مربی تماس بگیرید، بنابراین اگر آنها از کد منطقه شما خارج هستند، اگر مسافت طولانی نامحدودی ندارید، ممکن است هزینه ای برای زمان تلفن متحمل شوید.

چه کسی را استخدام کنم؟

چند کلمه نصیحت. بدانید که قرار است با مربی رابطه برقرار کنید. به همان اندازه که پیدا کردن یک مربی آگاه مهم است، پیدا کردن مربی ای است که با آن راحت باشید و مهمتر از همه، مربی ای که شما را تشویق به انجام کاری کند (به همین دلیل است که در وهله اول یک مربی استخدام می کنید). بسیاری از مربیان اولین تماس رایگان مربیگری را ارائه می دهند، بنابراین از این فرصت استفاده کنید. اگر این کار را نکنند، بیشتر آنها وقت خود را با شما صرف بحث در مورد خدمات خود می کنند و این باید به شما احساس خوبی نسبت به شخصیت آنها بدهد.

کوچینگ سلامتی برای چه کسانی مناسب است؟

اگر تا اینجا در مقاله پیش رفته اید، گمان می کنم که ممکن است یک نامزد بالقوه باشید. کوچینگ سلامتی برای کسی است که به جای معلم به دنبال شریک زندگی است. فردی که به دنبال یک مربی سلامتی است، به همان اندازه به این سوال علاقه مند است که چگونه سبک زندگی را تغییر دهم، همانطور که آنها در این سوال هستند که چه چیزی را باید تغییر دهم. اگر می‌دانید چه کاری باید انجام دهید، اما در گذشته موفقیتی کسب نکرده‌اید، یا اگر می‌دانید که حمایت و تعامل شخصی کلید ایجاد تغییر پایدار در سبک زندگی است، ممکن است یک مربی سلامتی برای شما مناسب باشد.

چه زمانی باید مربی استخدام کنم؟

این واضح است که تصمیم شماست. از خودتان بپرسید که فرصت کار با یک مربی چیست؟ کاهش وزن است؟ آیا باعث بهبود استقامت می شود؟ آیا ایجاد یک برنامه زندگی است که در آن زندگی کاری و خانوادگی شما متعادل باشد؟ از خود بپرسید که چرا ممکن است به یک مربی فکر کنید و این باید شما را راهنمایی کند که چه زمانی تصمیم بگیرید. به طور کلی مربیان چیزهای ویژه ای ارائه نمی دهند، هیچ زمان درست یا نادرستی برای شروع کار با یک مربی وجود ندارد.

اما به شما یادآوری می‌کنم که وقتی تصمیم به استخدام مربی می‌گیرید، قدم بزرگی برمی‌دارید. شما از محل انفعال به عمل می روید. استخدام یک مربی به تنهایی (و تعهد به رابطه) اقدامی نمادین است که بیان می کند که شما آماده، مایل و در مسیر تغییر هستید. این یک گام بزرگ است و زمانی که تصمیم گرفتید زمان مناسبی باشد، شایسته قدردانی هستید.

برای اطلاعات بیشتر به www.i-grow.net مراجعه کنید