چندین کاربرد و فواید نارگیل – روغن، آب، گوشت و پوسته

نارگیل فواید زیادی برای سلامتی دارد. نارگیل در واقع ویژگی های زیادی دارد، مانند روغن طبیعی که سرشار از مواد مغذی است، اما افراد کمی از آن استفاده می کنند یا اطلاعات زیادی در مورد آن دارند. کاربردی بودن استفاده از آن به دلایل مرتبط با سلامت بسیار متنوع است. فهرست زیر به شما اطلاعاتی می دهد یا به شما نقطه شروعی برای دانستن بیشتر در مورد روغن نارگیل می دهد.

برخی از مزایای سلامتی نارگیل این است که:

1. به کاهش کلسترول کمک می کند زیرا دارای اسید چرب اشباع خوبی است که به کاهش بیماری قلبی کمک می کند.

2-کمک به سوزاندن چربی باعث کاهش وزن می شود

3-به عملکرد مغز کمک می کند

4- انرژی را از نظر فیزیکی افزایش می دهد

5- به هضم غذا کمک می کند و به راحتی توسط بدن جذب می شود

6. با استفاده از اسید چرب به نام اسید لوریک که در نارگیل یافت می شود، به کشتن باکتری ها و قارچ ها کمک می کند.

7. با نرم کننده و مرطوب کننده به موهای آسیب دیده و شکاف خورده کمک می کند

8. به مرطوب کردن پوست خشک و پوسته پوسته کمک می کند و در برخی از انواع پسوریازیس مفید است

9. با ماساژ دادن روغن روی پوست سر به کاهش استرس کمک می کند

اگر وضعیت پزشکی خاصی دارید (به عنوان مثال: بیماری قلبی) یا اگر در حال شروع یک برنامه سلامتی (مثلا: کاهش وزن) هستید، بهتر است قبل از شروع آن را با پزشک خود بررسی کرده و از او راهنمایی بگیرید. هنگام تحقیق یا تلاش برای یافتن اطلاعات بیشتر، انواع مختلف روغن نارگیل و موارد استفاده را در نظر داشته باشید. یکی دیگر از مزایای سلامتی، کشیدن روغن نارگیل است که به بهبود سلامت لثه کمک می کند و همچنین به کشتن باکتری های مضر در دهان کمک می کند.

نارگیل کامل یک میوه، یک آجیل و یک دانه در نظر گرفته می شود و به همین دلیل دروپه نامیده می شود.

داخل نارگیل دارای آب طبیعی مملو از ویتامین ها، مواد معدنی، پروتئین ها، آنتی اکسیدان ها و فیبر است. بسیاری از مناطقی که آب و هوای گرمسیری دارند از نارگیل به عنوان اصلی ترین غذای خود استفاده می کنند و بسیار سالم هستند.

گوشت سفید نارگیل داخل آن را می توان در انواع دستور العمل ها مانند غذاهای خوش طعم، کیک، پای، کلوچه (دسر)، برای تزیین با سالاد، ماست، بستنی و اسموتی استفاده کرد و همچنین می توان آن را به صورت خام خرد شده، خرد شده یا خرد شده مصرف کرد. در تکه ها

از پوسته نارگیل می توان برای ساخت زغال چوب فعال، محصولات خانگی، صنایع دستی، جواهرات و بسیاری موارد دیگر استفاده کرد.

کاربردهای متنوع و فواید سلامتی نارگیل بسیار زیاد است. از آنجایی که محبوبیت روغن نارگیل تجدید شده است، کتاب ها و وب سایت های زیادی وجود دارند که به طور خاص به این موضوع اختصاص داده شده اند. پس از انجام برخی تحقیقات، دانش و بینش بیشتری در مورد صدها کاربرد روغن نارگیل و نحوه استفاده از آن برای کمک به شما در داشتن یک سبک زندگی سالم‌تر به شما می‌دهد.