چرا یک بیمار دیابتی باید از رژیم TLC پیروی کند؟

مخفف TLC نشان دهنده «تغییر شیوه زندگی درمانی» است که سیستمی از غذاهای اختصاص داده شده برای بیماران دیابتی است. برای بیماران دیابتی که سطوح غیرطبیعی کلسترول خون دارند، پیروی از سیستمی به نام رژیم غذایی TLC بسیار ایمن خواهد بود. این شامل دور نگه داشتن رژیم غذایی با کلسترول بالا و کاهش وزن سریع و ایمن است. محدودیت های خاصی در غذاها و همچنین سطوح فعالیت بیش از حد اعمال می شود. بیماران دیابتی که از غذاهای TLC استفاده می کنند به برخی فعالیت های بدنی نیاز دارند اما خسته کننده نیستند. در اینجا اطلاعات اولیه وجود دارد که برای بیماران دیابتی ضروری است که در نظر داشته باشند.

اگر کلسترول خون افراد دیابتی به اندازه کافی کاهش نیابد، خطر بیماری قلبی افزایش می یابد. در چنین شرایطی، مصرف بیشتر غذاهای فیبر محلول و افزایش رژیم غذایی بدون کلسترول می تواند به دیابتی ها کمک کند تا خطر افزایش سطح قند خون را به حداقل برسانند. این محصولات شامل مواد غذایی مانند مارگارین و همچنین سس های سالاد است که استرهای استرول گیاهی را تشکیل می دهند. در صورتی که حجم کلسترول هنوز به اندازه کافی کاهش نیافته باشد، برای کاهش سطح کلسترول نیاز به تجویز همراه با گروه مواد غذایی TLC دارد.

مفهوم دیگری که باید به خاطر بسپارید مصرف رژیم کم کربوهیدرات است. مصرف کربوهیدرات ها باید کنترل شود تا کالری دریافتی روزانه زیاد نباشد. به افراد دیابتی توصیه می شود که از غذاهای غنی از فیبر استفاده کنند و معمولاً مصرف روزانه 20 تا 30 گرم به عنوان رژیم TLC شامل جو، لوبیا، گندم و جو دوسر توصیه می شود. غذاهای فیبردار برای داشتن اجزای مغذی مورد نیاز است که بتواند تولید انسولین را تحریک کند. برنامه TLC همچنین شامل مصرف پروتئین بدون چربی برای دریافت 15 تا 20 درصد کالری در روز است. برای یک دیابتی ضروری است که کلسترول دریافتی خود را از 200 میلی گرم در روز تجاوز نکند.

دستورالعمل های رژیم غذایی روزانه TLC:

o کمتر از 7 درصد کل کالری از چربی اشباع شده است.

o ۲۵ تا ۳۵ درصد یا کمتر از کل کالری دریافتی از چربی.

o کمتر از 200 میلی گرم غذاهای کلسترول.

o مصرف کمتر از 2400 میلی گرم سدیم.

o کمتر از 10 درصد چربی های اشباع نشده چندگانه.

o کمتر از 20 درصد چربی های تک غیراشباع.

o سطح کالری مورد نیاز برای یک دیابتی باید با مشورت پزشک معالج تعیین شود.

با رعایت مشخصات فوق در عمل، مصرف رژیم TLC در نسبت های مناسب می تواند سطح کلسترول را کاهش دهد و به کاهش وزن کمک کند و برای دیابتی ها ضروری است. کنترل قند خون.