چرا مردان و زنان از آموزش شخصی با جنس مخالف اجتناب می کنند؟

همه مراکز تناسب اندام محلی برای بسیاری از ورزشکاران است، این شامل سالن های بدنسازی و تنها مراکز بدنسازی بانوان نمی شود. تمام مراکز تناسب اندام آموزش شخصی ارائه می دهند. همیشه جدایی با مربیان شخصی زن و مرد وجود داشته است. سوال بزرگ اینجاست که چرا مردان و زنان از آموزش شخصی با جنس مخالف اجتناب می کنند؟

از دیدگاه مربی شخصی زن، من اغلب این اجتناب از مربی شخصی زن و مرد را می بینم. اولاً، بیشتر مربیان شخصی مایلند با هر کسی و هرکسی کار کنند. برخی ممکن است افراد مسن، مردان، زنان، کودکان یا فقط ورزشکاران را ترجیح دهند. در تجربه شخصی من، برخی از زنان مسن تر تمایل دارند از مربیان شخصی مرد اجتناب کنند، زیرا آنها احساس می کنند که فقط به بدنسازی می پردازند که شانس تمرین با مربی مرد را کاهش می دهد. برخی از زنان فکر می کنند مربیان مرد از نوع “متکبر” هستند. اکثریت خوبی از زنان فقط می خواهند با مربیان زن تمرین کنند زیرا از تمرین با مردان ناراحت هستند. بیشتر زنان به دنبال مربیانی هستند که درک و آگاه باشند. برخی به دنبال مربیانی می گردند که در جنبه های خاصی از تمرینات مانند کاهش وزن، تمرینات اصلاحی، تمرینات قدرتی تخصص داشته باشند و ترجیحی در مرد یا زن ندارند.

روز دیگر در حین آموزش برخی از مشتریان با یک مربی ورزشگاه روبرو شدم. بیایید او را “کانی” صدا کنیم. او با برخی از مشتریان من زن و مرد صحبت کرد. او از آنها در مورد توانایی من به عنوان یک مربی شخصی و همچنین شخصیت من پرسید. سپس مشتریان من در مورد روش های آموزشی و شخصیت من صحبت کردند. وقتی رفتم و خودم را معرفی کردم، گفت که مدتی است به دنبال یک مربی شخصی می‌گردد و به نظر می‌رسد که من شبیه مربی‌ای هستم که او می‌خواهد با او کار کند. البته باید دلیلش را می‌پرسیدم. با شنیدن مقداری ناامیدی در صدای او اظهار داشت که از مربیان شخصی مردی که در این مرکز تناسب اندام خاص دیده است، احساس ترس کرده است. او نیاز داشت که توسط فردی «مثل او»، یعنی یک مربی شخصی زن، آموزش ببیند.

در موارد بسیار نادر مردانی برای رسیدن به اهداف به من مراجعه می کنند. البته من همیشه حاضرم به هر کسی در مورد هر گونه سوال مربوط به تناسب اندام کمک کنم، چه مرد، چه زن، چه جوان و چه پیر. من از مردان خواسته ام که عمداً مانند طاعون در باشگاه از من دوری کنند، حتی اگر چندین ماه است که من را در حال تمرین دیده اند. آیا حروف پشت یونیفرم من عبارت «مربی شخصی» را ندارد؟ آیا من ترسناک هستم؟ آیا فکر می کنید سال ها تجربه و دانش من کافی نیست؟ آیا من آنقدر قوی نیستم که بتوانم شما را تشخیص دهم؟ “فکر می کنی وقتی با من صحبت می کنی به من توهین می کنی؟”

چند سال پیش وقتی با شوهرم در باشگاه بودم. داشتم او را در آخرین ستش روی نیمکت پرس می دیدم. مردی روی پرس سینه بود که به وضوح نیاز به کمک داشت. صبر کرد تا شوهرم تمام شد و بدون هیچ حرفی از کنارم گذشت و از شوهرم جایی خواست. من ناامید شدم. من ممکن است 6 فوت نداشته باشم و 200 پوند وزن داشته باشم، اما به وضوح می توانم مرد بالغی را ببینم که وزنی بیش از 200 پوند بلند می کند. من عمداً نادیده گرفته شدم. سوال اینجاست که چرا؟ آیا این یک چیز تستوسترون است؟ آیا احساس راحتی نمی کنید که از یک مربی شخصی زن کمک بخواهید؟ آیا این منیت مردانه است؟

به گفته یک منبع ناشناس، من با موفقیت پاسخ سوالات قبلی خود را دریافت کردم. اکثر مردان به دلیل تیپ بدنی یا هیکل، تمرین با مربیان مرد را ترجیح می دهند. تمرین با مرد دیگری که تناسب اندام دارد، یا “در فرم” در نهایت به همان نتایج تناسب اندام منجر می شود. بسیاری از مردان معتقدند مربیان زن آگاه نیستند یا راهی برای ارتباط با آنها ندارند. برخی دیگر مربیان زن را عاملی برای حواس پرتی، ممکن است دارای نگرش یا شخصیت بد می دانند. برخی از مردان تا زمانی که اهداف تناسب اندام آنها برآورده شود، کمتر اهمیت می دهند. در برخی موارد، مردان یک مربی زن را ترجیح می دهند، زیرا تمرین با مربی شخصی مرد باعث می شود آنها احساس ناهنجاری کنند. قطعا یک الگو با هر دو طرف وجود دارد. همه خواهان آموزش شخصی با فردی هستند که می توانند با او ارتباط برقرار کنند، چه مربی مرد باشد یا زن. انتخاب در نهایت با شماست.

در حین تحقیق در مورد این موضوع خاص، اطلاعات کمی یا بدون جزئیات در مورد اینکه چرا مردان از آموزش شخصی زنان اجتناب می کنند، پیدا کردم.

رژیم لاغری سریع