چرا باید غلات ارگانیک بخوریم؟

چه چیزی باعث شده غلات وارد جریان اصلی غذا شوند و چرا هر بازاریاب مواد غذایی در حال پریدن است؟ باید چیزی قابل توجه وجود داشته باشد که باعث شود هر دسته غذایی برای گنجاندن این عنصر به شکلی یا دیگری رقابت کند. از محصولات ساخته شده برای کودکان گرفته تا اقلامی که برای بزرگسالان در ورزشگاه یا رینگ ورزشی در نظر گرفته شده است، امروزه بخشی از هر بسته بندی هستند.

پیچ و تاب جالب این است که بازاریابان مواد غذایی در خانواده‌های ما سال‌هاست که این منبع انرژی را به ما می‌فروشند، اما ما به دقت گوش نمی‌دهیم.

غلات مانند Upma، Poha نه تنها طعم، بلکه فواید سلامتی بسیار زیادی را نیز ارائه می دهند. امروزه می توانید به مخلوط آماده برای پخت Upma دسترسی داشته باشید.

میکس آپما ارزن دم روباهی: استفاده منظم از دم روباهی محافظ خوبی در برابر بیماری های عروق کرونر است و احتمال ایست قلبی و مرگ و میر را کاهش می دهد. به عنوان یک غذای مناسب برای دیابت، حاوی مقدار مناسبی فنولیک (یک آنتی اکسیدان قوی) است که برای از بین بردن سموم بدن استفاده می شود. افرادی که نمی توانند گندم مصرف کنند، گزینه های بسیار کمی دارند زیرا اکثر محصولات موجود در بازار مانند بیسکویت، اقلام نانوایی مانند نان و غیره از گندم تهیه می شوند. ارزن دم روباهی به عنوان یک رژیم غذایی بدون گلوتن، غذای مناسبی برای افراد مبتلا به سلیاک است که به هضم غذا کمک می کند، سطح انرژی را افزایش می دهد و به حفظ سطح کلسترول کمک می کند.

میکس سوجی راوا آپما: سوجی برای بیماران دیابتی یا کسانی که می خواهند وزن کم کنند بسیار مفید است. سوجی از گندم دوروم درست می‌شود و دیر هضم می‌شود، بنابراین انرژی را برای مدت طولانی‌تری حفظ می‌کند.

مخلوط گندم دالیا آپما: دالیا یک منبع عالی از فیبر رژیمی، یکی از بهترین جایگزین ها برای گندم است. به کاهش وزن، دیابت و جلوگیری از یبوست کمک می کند. همچنین به عنوان یک غذای از شیر گرفتن، برای انتقال نوزادان از شیر مادر به غذای نیمه جامد استفاده می شود. به دلیل غنی بودن از پروتئین به عضله سازی کمک می کند.

غلات را نباید با جو دوسر یکی دانست. غلات مانند شلتوک پف کرده صرفاً انبار سلامتی هستند. زمانی که فرد مجبور است وزن خود را بدون گرسنگی زیاد و بدون اجازه دادن به شکم خالی کنترل کند، بهترین راه خوردن یک غلات ارگانیک خوب مانند شلتوک پف کرده است که در زبان محلی نل پوری یا آرالو نیز نامیده می شود. منبع بسیار خوبی از پتاسیم، روی، مس، تیامین، نیاسین، ویتامین B6 اسید پانتوتنیک، آهن، منیزیم، فسفر و منگنز است. وجود منیزیم به عملکرد آنزیم، تقویت کننده انرژی، تقویت عضلات قلب، جلوگیری از سکته مغزی و جلوگیری از حملات قلبی کمک می کند. منیزیم همچنین با درمان افسردگی مرتبط است. با این شلتوک پف کرده می توانید بهل پوری درست کنید.

بسیاری از دستور العمل هایی که معمولاً توسط افراد آگاه از وزن قربانی می شوند را می توان به راحتی با غلاتی مانند گندم دالیا، ارزن دم روباهی، راوا سوجی و پدی پف کرده بازسازی کرد.

زمانی که غلات ارگانیک باشند، مزیت دیگری است. محصولات ارگانیک در معرض آفت‌کش‌های مصنوعی، GMOs و کودهای مبتنی بر نفت یا لجن فاضلاب قرار نمی‌گیرند. شیوه های کشاورزی ارگانیک شامل استفاده از کودهای طبیعی مانند کمپوست و کود برای تغذیه خاک و گیاهان است. برای کنترل علف های هرز از تناوب زراعی، مالچ پاشی و خاک ورزی استفاده می شود، در حالی که حشرات با استفاده از روش های طبیعی مانند تله ها و پرندگان کنترل می شوند.

از راحتی غلات ارگانیک و سلامتی همراه با آنها لذت ببرید.