چراغ های فیلم هجرت کرج به دلیل بی توجهی مسئولان خاموش شد/ اکران مردمی فیلم «حناس» در البرز آغاز شد.ساعت: 23:45
تاریخ انتشار: 1401/03/19
کد خبر: 1854765

محمد سجاد احسانفر گفت: در راستای عدالت اجتماعی، فیلم «حناس» در البرز اکران شد و اولویت آن اکران در شهرهای کم یا بدون سالن است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ محمد سجاد احسانفر، معاون فرهنگی حوزه هنری استان البرز در گفت و گو با خبرنگار تیتریک گفت: «حناس» به کارگردانی حسین دارابی و تهیه کنندگی محمدرضا شفا از تولیدات حوزه هنری کشور در دهه 1400 بود.

وی ادامه داد: این فیلم داستان زندگی یکی از شهدای هسته ای شهید داریوش رگی زاد را روایت می کند و بر اساس داستانی واقعی ساخته شده است.

احسانفر افزود: حسین دارابی از کارگردانانی بود که کار خود را با یک فیلم کوتاه در کشور آغاز کرد و در سال 1399 با فیلم «اکسپدیشن» در جشنواره حضور یافت.

معاون فرهنگی حوزه هنری استان تصریح کرد: «حناس» از اوایل سال 1401 در سینماهای سراسر کشور اکران شد و اکنون در سینما اکومال کرج اکران می شود.

وی گفت: برای عدالت اجتماعی این فیلم در البرز اکران شد و با محوریت نمایش شهرهایی که در آن سالن سینما وجود ندارد و یا کمتر سینما وجود دارد.

احسانفر از تعطیلی سینما هجرت کرج گلایه کرد و گفت: این فیلم سال هاست در استان بوده و متاسفانه تصمیم جدی برای این مکان هنری گرفته نشده است.

معاون فرهنگی حوزه هنری البرگ ادامه داد: مسئولین شهرستانی در استان سال ها قول ساخت پردیس سینمایی و واگذاری این فیلم را به ما داده بودند، اما متأسفانه در کلام خلاصه نشد و عملاً هیچ گاه دنبال نشد، هرچند اقدام عملی انجام شد. برگزار نمی شود. -بالا

وی خاطرنشان کرد: استانداردهای سرانه فرهنگی و هنری استان تا رسیدن به هدف فاصله زیادی دارد، اما متأسفانه در البرز مسئولان بسیار اندک و محدودی هستند که دغدغه فرهنگ و هنر را داشته باشند.

احسانفر تاکید کرد: مطالبه سالانه ما ایجاد پردیس سینمایی در مرکز شهر است و امیدواریم هر چه زودتر محقق شود.

معاون فرهنگی حوزه هنری البرز گفت: دستگاه های مختلف استان ممکن است برای اکران عمومی در سایت ثبت نام کنند و درخواست خود را تبلیغ کنند و ما با آنها تماس گرفته و شرایط اکران را برایشان فراهم می کنیم.

وی در خاتمه تصریح کرد: با برجستگی بخشیدن به فرهنگ و هنر و پاسخگویی به مطالبات عمومی امیدوارم حال شهروندان بهتر شود چرا که زبان هنر از ساعت ها سخنرانی موثرتر است.

پایان پیام/