پیام قدرت ایران و ورطه صهیونیستی با توازن قوا و ترورساعت: 21:32
تاریخ انتشار: 1401/03/22
کد خبر: 1855480

در گفت و گو با یک پژوهشگر روابط بین الملل عنوان شد:

جمهوری اسلامی ایران از مرحله دفاعی آمریکا توانسته با نیروی واکنش سریع وارد عملیات خطرناکی شود و اوج اقتدار و انتقام را از کشورمان به نمایش می گذارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به گزارش آناز، بارها ثابت شده است که جمهوری اسلامی ایران دارای نیروی واکنش سریع است و این یک مزیت استراتژیک است. به عنوان مثال، نفتکش جمهوری اسلامی ایران در سواحل یونان ربوده شد و ملوانان ایرانی به زودی یک کشتی یونانی را در خلیج فارس تصرف کردند.

یا در پی کشتارهایی که انجام می دهند، بلافاصله با موشک و پهپاد و اقدامات تلافی جویانه به پایگاه های اسرائیل در منطقه حمله می کنند. یا در جنگ سایبری وقتی درگیر جنگ سایبری می شوند ما این توانایی را داریم که خیلی سریع به مراکز حساس سایبری صهیونیستی در ایران حمله کنیم.


ایران وارد مرحله عملیات تهاجمی با اسرائیل شده است

سلیمان غفاری پژوهشگر روابط بین الملل در گفت و گو با خبرنگار آناز گفت: جمهوری اسلامی ایران توانسته با واکنش سریع از صحنه دفاعی آمریکا حمله کند و اوج اقتدار و انتقام را علیه کشورمان به نمایش بگذارد. ایران اسلامی به سرعت وارد جنگ سایبری و آمریکا با رژیم صهیونیستی شده است و این جنگ آمریکا ابعاد فضای سایبری و همچنین استفاده از پهپادها و امکانات جدید را در دل خود نگه داشته است.

وی با اشاره به اینکه یک تیم عراقی هفته گذشته یک حمله سایبری عراقی را علیه تاسیس سیستم بورس اوراق بهادار تل آویو انجام داد، خاطرنشان کرد: وب سایت بانک اسرائیل را غیرقابل دسترس کرد.

غفاری افزود: گروهی موسوم به «یلترات ابومهدی المهندس» با شعار «التهاره» حمله گسترده ای به زیرساخت های بخش حمل و نقل رژیم صهیونیستی انجام دادند و بزرگترین شرکت حمل و نقل رژیم صهیونیستی را تعطیل کردند. . مسئول حملات سایبری به پایگاه‌ها.» شرکت حمل‌ونقل «ایگد» فعالیت خود را متوقف کرده است.

وی با ارائه تحلیلی از توقیف نفتکش ایرانی توسط یونان، اذعان داشت که اقدام یونان در زمانی صورت گرفته است که کشتی با شرایط نامساعد جوی و مشکلات فنی مواجه شده است و بر اساس قوانین بین المللی درخواست کمک کرد. طبق مقررات و استانداردهای بین المللی و فنی، شناورهایی که در شرایط ایمن هستند و درخواست کمک می کنند باید از نزدیک ترین کشور به سواحل خود به محل امن تر در ساحل منتقل شوند و پس از آن تعمیرات انجام شود و سپس برای جلوگیری از حرکت در مسیر بین المللی خود اقدام کنند. خطر


ایران در این منطقه دست برتر را دارد

این پژوهشگر روابط بین الملل با تاکید بر اینکه ایران در منطقه در برابر رژیم صهیونیستی و اقدامات ویرانگر و شرورانه آن دست بالا را دارد، گفت: اگر این دشمن استثمارگر و قلابی دست به اقدامی علیه ایران و بر خلاف منافع ما در منطقه و جهان بزند. قادر به تلافی فوری و بدون معطلی بوده و در این راستا نیروهای توحید عملیات تهاجمی را در مناطق سایبری و هیبریدی ما آغاز کرده اند.

وی خاطرنشان می کند: ضربات شدید رژیم صهیونیستی از جبهه مقاومت و جمهوری اسلامی ایران، نخست وزیر این رژیم را بر آن داشته است که اعلام کند اسرائیل در آستانه نابودی است و ضرباتی که به آن وارد شده، ضربه ای است به آن. کار و استخوان به گفته نفتالی بنت، اسرائیل به سمت خودکشی و خودکشی سیاسی و نظامی پیش می رود و این به گونه ای است که اندیشه های داخلی خود را به حد اقناع یا مشروعیت آن در عرصه بین المللی نمی رساند. رشد کنید و به روز کنید.


داشتن مواد غنی نوعی تعادل انرژی با دشمنان ایجاد می کند

غفاری در واقع با اشاره به اینکه خروج روزافزون از اسرائیل و مهاجرت معکوس در این رژیم باعث ایجاد ناامنی در اسرائیل و ایجاد شرایط سخت برای رژیم صهیونیستی شده است، خاطرنشان کرد. اما اسرائیل که نیروهای متحد ایران را در مرزهای سه‌جانبه خود می‌بیند، به نظر بیشتر نگران است و توازن قوای تهران با دشمنان هسته‌ای‌اش به دلیل مواد بسیار غنی و بسیار غنی آن است. .

وی خاطرنشان کرد: فاصله تأسیسات هسته ای اسرائیل با ایران 2000 کیلومتر و فاصله موشک های ایران با تأسیسات هسته ای، شیمیایی و پالایشگاهی آنها تنها 150 کیلومتر است. به عبارت دیگر، برای برخورد با نطنز، هواپیمای اسرائیلی باید 2000 کیلومتر (به استثنای مسیر برگشت) را طی کند که نیمی از آن در آسمان ایران باشد، در حالی که موشک های نقطه زن با کلاهک های سنگین ایرانی در سوریه و لبنان تنها 30 ثانیه طول می کشد. . اهداف کلیدی و استراتژیک رژیم صهیونیستی زمان می برد.


«هزار شمشیر» رویکرد جدید اسرائیل در قبال ایران است

یک پژوهشگر روابط بین الملل با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی از هزار ضربه چاقو یا چاقوکشی علیه ایران استفاده می کند، خاطرنشان می کند: در این صورت از هرگونه امکانات سایبری، تروریسم، اطلاعاتی، تخریبی و تروریستی استفاده می کند. به گفته مقام معظم رهبری، ما وارد مرحله دفاعی خطرناک یا ترکیبی شده‌ایم و بر اساس استراتژی جمهوری اسلامی ایران، در صورت تهاجم اسرائیلی‌ها به کشور ما، آمادگی چندین برابری برای ضربه زدن به دشمن تجاوزکارانه صهیونیست‌ها داریم.

تجربیات گوناگون نشان داده است که در زیاده خواهی غرب و اقدامات غیرقانونی علیه کشورمان، تجربیات گوناگون نشان می دهد که تنها با زبان «اقتدار» و «مقابله» می توان از مواضع خصمانه آنان برای رسیدن به موازنه قوا و رعب و وحشت دوری کرد. در عرصه سیاسی است و غرب به اصطلاح نهاد تکنولوژیک و حقوقی پشت ایران است، آیا باید تلاش کنند تا انتشار قطعنامه های سیاسی را به عقب برانند و مجبور کنند یا به کمپین شکست خورده برای ربودن حداکثر فشار و نفت در ایران ادامه دهند. رشته؟ اگر فعالیت‌های تجاری ایران سخت باشد، در همه این موارد جمهوری اسلامی ایران با زبان احترام و اقتدار راه را هموار می‌کند و از اقدام آنها پشیمان می‌شود.

غفاری در دیدار اخیر با بایدن گفت که نفتالی بنت برای مقابله با ایران راهبردی به نام مرگ با هزار زخم ارائه کرده است. بنت به بایدن گفت که مخالف بازگشت به توافق هسته ای برزام در سال 2015 است و این توافق به دلیل مقررات غروب آفتاب و پیشرفت هسته ای ایران کارایی خود را از دست داده است.

بنا به گفته مقامات اسرائیلی، بنت از دو اظهارات بایدن خرسند بود: اول، زمانی که بایدن رئیس جمهور شود، ایران سلاح هسته ای نخواهد خرید. دوم، اگر مأموریت دیپلماتیک با ایران شکست بخورد، بایدن آماده است تا گزینه‌های دیگری را بررسی کند که بازتابی از درخواست بایدن برای طرح B است. بنت با ابراز خوش بینی نسبت به احتمال همکاری اسرائیل و آمریکا با ایران، گفت: “ما زمان زیادی نداریم. موضوع ایران فوری است و نمی توانیم به تعویق بیفتیم.”

پایان پیام/