پوست برگ گشنیز و زینگ ریشه زنجبیل فواید متعددی برای سلامتی به همراه دارد

با انگشت گذاشتن روی تمام گیاهان مختلف، بوییدن آنها و چشیدن طعم آنها، اولین حمله خود را به دنیای گیاهان انجام داده ام. در حال حاضر، من به ندرت در مورد اینکه با گیاهان، به ویژه گیاهان سبز و ریشه ای در آشپزخانه چه کار کنم، فکر نمی کنم.

برگ گشنیز

برای شروع، گیاهان سبز همیشه با گشنیز شروع می شوند. گشنیز یا جعفری چینی دو نوع دارد: گشنیز دانه ریز معطرتر است و به سوپ داغ عطر و بوی زیبایی می دهد و از بازار آزاد موجود است.

از طرفی گشنیز دانه درشت با برگ های بزرگترش عطر چندانی ندارد و اغلب در سوپر مارکت یافت می شود. آشپز Angie Ng کمک می کند تا چشمانم را به این موضوع باز کنم. و از آن زمان، رایحه قوی گشنیز به کل خانواده اعلام می کند که یک آشپز می تواند در رأس آشپزخانه برای این روز باشد.

دستور العمل های گشنیز

با این حال سرآشپز دیگری پیشنهاد می‌کند که گشنیز و زنجبیل خرد شده در سس سویا با کمی شکر قهوه‌ای باعث می‌شود در زمان صرف غذا، طعم خوبی داشته باشد. با این حال، مادرم بینی‌اش را به پوره گشنیز می‌چرخاند، زیرا برگ‌های گشنیز را با ساقه‌های دست نخورده می‌داند. “اوه، چگونه می توانم چنین شاهکاری سبز را به سیلو تبدیل کنم؟” او در اعتراض ساختگی می گوید.

علاوه بر این، پاشیدن گشنیز تازه خرد شده یا پیاز سبز باعث ایجاد تفاوت در غذا خوردن می شود. طعم تازه و طراوت بخشی را که این گیاهان سبز به سیب زمینی سرخ کرده، خورش ها، فرنی ها یا سوپ ها می آورند، لذت خواهید برد.

فواید گشنیز

علاوه بر این، آب گرفتن از برگ گشنیز تازه با برگ نعنا نوشیدنی خوشمزه ای به شما می دهد، به خصوص با کمی نمک و یک تکه لیمو. دیابتی ها حتما باید این کار را امتحان کنند. این گیاه سرشار از آنتی اکسیدان ها، ویتامین ها، مواد معدنی، پروتئین و فیبر است. بنابراین، می تواند سلامت شما را از طرق مختلف ارتقا دهد: از چشمان شما محافظت می کند، استخوان های شما را سالم نگه می دارد و پوست شما را شفاف می کند.

دستور العمل های زنجبیل

در مرحله بعد، گیاهان ریشه ای مانند زنجبیل به دلیل ارتباط طولانی مدت آن با وعده های غذایی ما، شایسته تقدیر هستند. در آن روزها، یک تکه ترشی زنجبیل که روی یک تکه گوشت نارگیل تازه بالغ سیخ می‌شد، میان‌وعده محبوبی بود.

این روزها شیر داغ شیرین شده را با مقداری آب زنجبیل در ظرفی می ریزند تا پودینگ آماده ای درست شود، آنقدر ابریشمی که دوباره و دوباره آن را درست می کنید! در حال حاضر، هرگز نباید کاسه را به محض ریختن شیر در آن جابجا کنید، نه تا زمانی که شیر به شکل پودینگ در بیاید. افسوس که آسیایی ها به سادگی نمی توانند بدون این گیاه ریشه زنجبیل کار کنند!

سپس، تکه‌های زنجبیل در پختن سبزیجات «خنک‌کننده» مانند کدو تلخ، جوانه‌های لوبیا و سبزیجات برگ‌دار اضافه می‌شوند تا تعادل در بدن زنان حفظ شود.

با این حال، زنجبیل هرگز با غذاهای گرم کننده مانند کدو تنبل، کدو، تره فرنگی و پیازچه استفاده نمی شود. در مورد برنج سرخ شده با زنجبیل، با سیر و تره فرنگی، آنقدر خوشمزه است که بدون اینکه بدانید تمایل به خوردن آن دارید. در واقع، زنجبیل اغلب در پخت و پز هر برنج گیاهی استفاده می شود.

فواید زنجبیل

بنابراین، فواید خوردن زنجبیل چیست؟ زنجبیل به بدن شما کمک می کند تا مواد مغذی ضروری را جذب کند، از آنفولانزا و سرماخوردگی جلوگیری می کند و درد مفاصل را کاهش می دهد. ذکر شده است که مادران پس از زایمان با رژیم غذایی از نوارهای نازک زنجبیل قدیمی پخته شده در سوپ شراب با قارچ سیاه و تخم مرغ سرخ شده اشتهای خود را دوباره به دست می آورند.

بنابراین، با ابداع روش‌های هوشمندانه برای استفاده از چند گیاه، می‌توانید طیف جدیدی از ظروف را متناسب با سلیقه و کیف پول خود ایجاد کنید.