پلیس کنگره آمریکا با کمبود نیرو مواجه استساعت: 06:26
منتشر شده در مورخ: 1401/02/13
شناسه خبر: 1836225

گزارش‌ها حاکی از آن است که پلیس کنگره آمریکا با وجود افزایش چند میلیارد دلاری بودجه خود اکنون با کمبود کارکنان مواجه است.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از اسپوتنیک، آژانس مجری قانون فدرال که وظیفه حفاظت از نمایندگان کنگره آمریکا در منطقه کلمبیای واشنگتن دی سی را بر عهده دارد، پس از شورش‌های ۶ ژانویه ۲۰۲۱ در کنگره، ۲.۱ میلیارد دلار بودجه نیروهای حراست کنگره را افزایش داد و به این نیروها مجوز داد تا شعبه‌های جداگانه‌ای در کالیفرنیا و فلوریدا راه‌اندازی کنند.


با وجود این افزایش بودجه، اما پایگاه خبری هیل وابسته به کنگره آمریکا با استناد به یادداشتی که اواخر ماه گذشته برای نمایندگان ارسال شده است، گزارش داد که پلیس کنگره به دلیل کمبود نیرو مجبور شده افسران امنیتی قراردادی را به ساختمان‌های کنگره اعزام کند.


در همین ارتباط گفته شده که گروهبانان مجلس و سنا به دلیل کمبود نیرو ملزم به اضافه کاری اجباری و لغو روزهای تعطیلی شده‌اند.


در این گزارش همچنین افزوده شده است که انتظار می‌رود افسران امنیتی قراردادی به زودی گشت زنی خود را آغاز کنند و فقط در داخل ساختمان‌های امن فعالیت خواهند کرد. آنها غیر مسلح خواهند بود و دارای یونیفرمی متشکل از شلوار خاکستری و کت آبی سرمه‌ای هستند و کار آنها شامل کمک به محافظان مجلس نمایندگان و سنا است.


کمبود نیرو در میان پلیس کنگره همچنین به دلیل تأخیر در بازگشایی ساختمان کنگره است که تا حد زیادی طی دو سال گذشته تعطیل و به دلیل همه گیری کووید به روی عموم بسته بوده است.


با این حال آژانس مجری قانون فدرال جزئیاتی در مورد علت کمبود نیروهای امنیتی ارائه نکرده است، اما پس از ماجرای شورش در کنگره در آخرین روزهای کاری دونالد ترامپ، وضعیت نیروهای امنیتی و محافظان کنگره نامساعد عنوان شده است. حداقل چهار افسر پلیس کنگره و پلیس متروپولیتن واشنگتن دی سی پس از شورش‌های ژانویه ۲۰۲۱ خودکشی کردند و در آگوست سال گذشته، افسران زیادی به نمایندگان کنگره اعلام کرده‌اند که آنها با مشکلات روحی ناشی از تهدیدات متأثر از حادثه شورش کنگره روبرو هستند.


انتهای پیام/