پس از تمسخر هوایی چین ، نوبت به تسلیح تایوان به دندان ها رسیده است


ما به چین هشدار داده ایم که حمله به منطقه شناسایی پدافند هوایی تایوان را متوقف کند – و چینی ها با پرواز حتی بیشتر هواپیما به منطقه واکنش نشان دادند.

با 52 پرواز چینی در روز دوشنبه ، تعداد کل ماه اکتبر به 145 افزایش یافته است که در حال حاضر بالاترین میزان در سال جاری است.

این سالها در سالهای اخیر به طور مداوم افزایش یافته است زیرا پکن از تایوان سوء استفاده می کند و نارضایتی خود را از روابط نزدیکتر این کشور جزیره با ایالات متحده ثابت می کند. چینی ها ممکن است بخواهند تایوانی ها را مجبور کنند که دائماً به آنها پاسخ دهند.

با این وجود ، سالها نشان می دهد که چرا تایوان خطرناک ترین و بالقوه بالقوه ترین نقطه اشتعال روی زمین است.

اگر چین بتواند تایوان را با محدود کردن هزینه های نظامی ، اقتصادی و دیپلماتیک با موفقیت جذب کند ، این دیدگاه رئیس جمهور شی در مورد چین در حال ظهور که تحقیرهای گذشته را از بین می برد توجیه می کند ، نقطه عطفی در کمپین چین برای ایجاد هژمونی در مهمترین منطقه جهان خواهد بود و ممکن است تخریب شود. اعتبار و موقعیت جهانی ایالات متحده

از سوی دیگر ، خرابی در تایوان می تواند پیامدهای ویرانگر اقتصادی و دیپلماتیک برای چین داشته باشد و حکومت شی را تهدید کند.

به عبارت دیگر ، باید مراقب بود – احتمالاً مسیر جهان مدرن در خطر است.

دولت ترامپ شروع به تغییر موضع دفاعی ایالات متحده به این تهدید کرده است ، و دولت بیدن ، مهمتر از همه ، با یک زیردریایی هسته ای با استرالیا توافق کرده است.

از دیرباز کاملاً آشکار است که چین در صورت تمایل خود را آماده می کند تا تایوان را به زور اسلحه بگیرد و از انجام هر کاری در این زمینه جلوگیری کند.

رئیس جمهور چین شی جین پینگ
تهدید چین به تایوان بخشی از برنامه بازی شی جین پینگ برای گسترش بیشتر قدرت دولت کمونیستی در آسیا است.
رویترز / کارلوس گارسیا راولینز

قدرت موشک بالستیک خود را بسیار افزایش داده است ، بهتر است طیف وسیعی از کشتی ها را هدف قرار داده و نیروهای زمینی ایالات متحده را تهدید کند. تام شوگارت ، از مرکز امنیت جدید آمریکا ، پیش از آخرین و جدی ترین تکرار تهدید موشکی برآورد کرده بود که حمله پیشگیرانه چین به پایگاه های ما در منطقه می تواند “هر باند و باندی را در هر پایگاه بزرگ آمریکا در ژاپن ایجاد کند. و بیش از 200 هواپیمای روی زمین را منهدم کنند. “

چین شروع به تولید هواپیماهای ضربتی دوربرد کرد و شروع به تجمع تاریخی کرد. اکنون بزرگترین نیروی دریایی جهان را در اختیار دارد.

با این وجود ، حمله و اشغال تایوان پس از آغاز عملیات دوزیستان بزرگ و مشمول مالیات بر اساس تنگه 110 مایل ، به طور خفیف ، یک شاهکار کوچک نخواهد بود.

هدف ما باید حفظ چین باشد تا مانع از تسلط آن بر آسیا شود ، همانطور که البریج کلبی ، مقام دفاعی سابق ترامپ در کتاب جدید و جذاب خود ، “استراتژی انکار” استدلال می کند.

اما تایوانی ها فوریتی را که انتظار می رود از جزیره ای 24 میلیون نفری که توسط یک ملت مجاور 1.4 میلیارد نفری تحت تعقیب است ، پنهان نمی کنند و ناگزیر از تلاش برای بلعیدن کامل آن هستند.

تا چند سال پیش ، بودجه دفاعی تایوان به طرز تکان دهنده ای ناکافی بود. ذخایر نظامی او ضعیف است. واحدهای جلویی آن معمولاً با قدرت کامل کار نمی کنند. او اغلب با جذب سلاح های به اصطلاح معتبر ، مانند هواپیماهای جنگنده درجه یک ، که به مشکل او مربوط نمی شود ، فریب می خورد.

ما باید تایوان را تقویت کنیم و تصرف چین را تا آنجا که ممکن است دشوار کنیم. این به معنی تامین مواد غذایی ، انرژی و مهمات در برابر محاصره چین است. این بدان معناست که زیرساخت های آن مقاوم تر شده و قابلیت های سایبری آن بهبود می یابد. این به معنی افزایش توانایی آن در تشخیص تجمع اولیه نیروهای چینی است. این به معنی مین ، موشک های ضد کشتی ، قابلیت دفاع هوایی و سیستم های بدون سرنشین است تا از نفوذ به این تنگه جلوگیری شود.

چینی ها بر موشک های “منطقه انکار” و موارد مشابه تمرکز کرده اند تا دسترسی ما به تایوان و مناطق اطراف آن را ممنوع کنند. اما این قابلیت ها را می توان در مقابل چین قرار داد.

اگر ما همیشه تمایل داریم فراموش کنیم که این تهدید چقدر شدید است ، نگران نباشید ، چینی ها پروازهای بیشتر یا تحریکات دیگر را به ما یادآوری می کنند.

توییتر:RichLowry

دیدگاهتان را بنویسید