پرسپولیس می تواند به CAS مراجعه کند/ متعهد هستیم که شاهد کاهش صدور بیانیه باشیمساعت: 20:55
تاریخ انتشار: 1301/05/13
کد خبر: 1887940

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: در جلساتی که برگزار کردیم پرونده هایی ثبت شد و تعهداتی برای کاهش انتشار آگهی در فضای مجازی صورت گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ ابوالفضل حسن زاده در دیدار با مدیران تیم های لیگ برتری گفت: جلسه خوبی بود و برخی از مدیران و سرپرستان باشگاه های لیگ برتری و دسته اولی حضور داشتند. موارد حقوقی و انضباطی مطرح شده و سعی شده است با توجه به تعداد پرونده های تشکیل شده در این فصل که بیشترین موارد مربوط به تخلفات باشگاهی است، از نظر انضباطی به قضاوت در مورد این پرونده ها بپردازیم. ، تعداد کل جرایم محکوم شده است. در فصل های آینده شاهد کاهش تخلفات باشیم و فکر می کنم کنفرانس خوبی باشد.

وی در پاسخ به این سوال که در فصل جدید می توانیم گل گهر بازیکن گابنی، دیدار تراکتورسازی و پرسپولیس و … را ببینیم؟ وی افزود: فوتبال غیرقابل پیش بینی است اما امیدواریم دیگر شاهد چنین مشکلاتی نباشیم.

رئیس کمیته انضباطی در پاسخ به محرومیت یحیی گل محمدی مبنی بر اینکه ابتدا 6 ماه بود و سپس کم شد، گفت: ما 5 نفر در کمیته انضباطی هستیم اما قوانین 6 ماه محرومیت است و یکی از مواردی که امروز به باشگاه ها گفته می شود این است که همین مشکل، مثلاً در بازی فوتسال اگر تیمی 3 کارت زرد بگیرد باید 140 میلیون تومان جریمه شود، در فوتبال قانون می گوید تیم 5 کارت زرد می گیرد. در مورد گل محمدی رای ما روشن بود و به اتفاق آرا به تصویب رسید و اختلاف نظری وجود نداشت. عوامل زیادی برای ما در تصمیم گیری مهم است، یکی تکرار تخلف، دوم سابقه بد یا خوب، این عوامل در کار ما مورد توجه اعضا و نهادهای تصمیم گیری قرار می گیرد که مشابه کار قضایی است.

حسن زاده در پاسخ به این سوال که آیا در فصل جدید قوانین انضباطی بیشتری لحاظ می شود؟ وی تصریح کرد: این یکی از نکاتی است که در جلسه مطرح شد، تا جایی که من اطلاع دارم کمیته اخلاق مواردی را مطرح کرده و گرفتن یک سری تعهدات از دوستان شاهد کاهش انتشار آگهی ها خواهد بود. فضای سایبری.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تخلفات انضباطی افزایش می یابد؟ وی گفت: تخلفات انضباطی در سال گذشته در مصوبه هیات رئیسه فدراسیون 7 برابر شد و نسبت به افزایش جریمه ها در سال جاری تردید داریم.

رئیس کمیته انضباطی با بیان اینکه پرونده گل گهر هنوز به نتیجه نرسیده است، گفت: با پلیس تماس گرفتیم، باشگاه گل گهر اسامی را به کمیته انضباطی داد که به مرجع قضایی اعلام می شود و تصمیمات مرجع قضایی خواهد بود. سوگند اقدام کنید.چون فردی که به ما معرفی کردند فوتبالیست نیست، بنابراین تخلف او را در فدراسیون ثبت می کنیم، قابل حل است.

حسن زاده در پاسخ به این سوال که همچنان بر رای انضباطی تراکتورسازی و پرسپولیس پایبند هستید، پرسپولیسی ها معتقدند این تصمیم ناعادلانه بوده است، تصریح کرد: این رای در کمیته انضباطی صادر شده و کمیته استیناف نیز تصمیم گرفته و تایید کرده است. تصمیم کاملا مستند و مستدل در مورد آن قسمت از رای گرفته شد و ربطی به حضور یا عدم حضور هواداران پرسپولیس ندارد، فقط پیشگیرانه است تا شاهد تکرار چنین اتفاقی نباشیم. تهران. ما در سال 1377 شاهد چنین اتفاقاتی بودیم و چنین رای صادر کردیم، اما به دلیل ویروس کرونا این رای اجرا نشد و اگر تیم‌های دیگر شاهد چنین اتفاقی بودند، از نظر پیشگیری چنین تصمیمی می‌گرفتیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا محرومیت هواداران در دیدار سپاهان و پرسپولیس که بازیکنان دو تیم در آن حضور دارند، اما بازی این دو تیم بدون هوادار در تهران برگزار شد، منطقی است؟ وی تصریح کرد: من یک سوال می پرسم، انشالله اگر در دیدار این دو تیم در تهران اتفاق بدی برای تماشاگران دو تیم بیفتد، همه نمی گویند بازی باید بدون تماشاگر برگزار شود؟ بازی برای احتیاط بدون تماشاگر برگزار شد و با توجه به حساسیت های موجود این تصمیم را گرفتیم.

رئیس کمیته انضباطی در خصوص اعتراض پرسپولیسی ها به تصمیم دیدار با تراکتور گفت: می توانند به دادگاه CAS مراجعه کنند، تصمیم ما از نظر مراجع قانونی فدراسیون قطعی است.

حسن زاده در یک دیدار حساس در پاسخ به این سوال که محرومیت یک بازیکن تا پایان آن بازی قابل تعویق است. وی گفت: در جلسه امروز یک سوال در مورد حوادث مربوط به همین موضوع است که تا روز گذشته 1245 فقره کیفرخواست در کمیته انضباطی صادر کرده ایم. هر یک از آرای ما شامل چندین فرد واقعی است. ما می توانیم این تعداد پرونده را برای کدام بازی و چه زمانی درخواست کنیم. پرونده ای که به کمیته انضباطی ارائه می شود ظرف یک هفته منجر به تصمیم گیری می شود که احتمالاً در طول جلسه رسیدگی به آن زمان می برد.

وی در واکنش به این موضوع با بیان اینکه در دو فصل گذشته بیش از 80 بازی 3 بر صفر اعلام شده است، گفت: طبق آماری که در این جلسه اعلام کردم تاکنون 201 شکایت دریافت کرده ایم. بازیکنان غیر رسمی در تمامی لیگ ها که از این تعداد 12 مورد شکایت به نتیجه 3-0 منجر شد، برای سایر شکایات 24 ساعت منقضی شد و سایر تیم ها 24 ساعت شکست خوردند وگرنه بازی های بیشتری 3-0 می شد.

رئیس کمیته انضباطی با بیان اینکه چند تیم در پایان فصل گذشته از حضور در لیگ برتر و لیگ دسته اول انصراف دادند. اعتراض آنها در کمیته استیناف مطرح و حل خواهد شد.

حسن زاده درباره موضوع تبانی و شرط بندی در فوتبال گفت: این موضوع مربوط به کمیته اخلاق است و من از محتوای این پرونده ها اطلاعی ندارم.