پرداخت کارآمد پرستاران؛ نعمتی که می آید اول استساعت: 09:10
تاریخ انتشار: 1301/09/04
کد خبر: 1913502

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: حقوق مبتنی بر عملکرد پرستاران اوایل هفته آینده و قبل از روز پرستار پرداخت می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ سعید نطقی در دیدار با رهبری و مسئولان وزارت بهداشت به مطالبات پرستاران اشاره کرد و افزود: در این دیدارها پرستاران درخواست کردند که بر اساس عملکرد خود باشند نه صرفا بر اساس عملکرد. پزشکان در بیمارستان ها، این یک خواسته بی اساس است.

وی با بیان اینکه سازوکارهای این طرح برنامه ریزی شده و در حین اجرا بازنگری و تعدیل می شود، ادامه داد: این پرداخت ها در چند دانشگاه انجام شده و اوایل هفته آینده در دانشگاه علوم پزشکی تهران پرداخت می شود.

نطقی تاخیر در پرداخت ها را ناشی از تفاوت دانشگاه علوم پزشکی تهران با سایر دانشگاه ها دانست و خاطرنشان کرد: در حال حاضر سایر دانشگاه ها نسبت به تسویه شهریه سال گذشته اقدام می کنند، اما با توجه به استراتژی منحصر به فرد معاونت توسعه دانشگاه، شهریه پرستاران و پزشکان پایین است. پنج سال گذشته

معاون پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران نیروی انسانی را اولویت اول دانشگاه ذکر کرد و افزود: در حال حاضر حقوق همکاران تا شهریور 1401 پرداخت شده است که کمترین زمان پرداخت حقوق در سایر دانشگاه ها است.

وی گفت: وزارت بهداشت ظرفیت موجود در حساب را به طور متوسط ​​بین 2 تا 2.2 برابر دانست و این سوال را از همکاران ما مطرح کرد که با توجه به “به روز بودن” دانشگاه علوم پزشکی تهران چه پرداختی دارند؟

نطقی با بیان اینکه پرداخت حق الزحمه پرستاران در بسته جدید مستلزم استعلام از وزارت بهداشت است، افزود: این پرداخت ها علی الحساب است و این بسته بازنگری می شود.

معاون علوم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه برخی از بیمه ها این موضوع را نپذیرفته اند، اما با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری به زودی این موضوع اجرایی می شود، گفت: با انتصاب وزیر کار، این موضوع به زودی اجرایی می شود. و به زودی موافقت این وزارتخانه اخذ خواهد شد. اما وزارت بهداشت با اعتبارات خود و بدون کمک برخی بیمه ها این پرداخت ها را انجام می دهد و پرداخت های آتی را با بیمه ها تسویه می کند. دیر نیست.