پرداخت تسهیلات ویژه ارزی شهری به متقاضیان توسط بانک مرکزیساعت: 19:00
تاریخ انتشار: 1301/06/15
کد خبر: 1895669

روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد: تسهیلات پرداخت ارز شهری در 21 شعبه بانکی به متقاضیان ارائه می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد که تسهیلات پرداخت ارز شهری در 21 شعبه بانک در اختیار متقاضیان است.
در این اطلاعیه آمده است:

1- سرپرستان خانواده با در دست داشتن مدارک هویتی و کلیه اعضای خانواده می توانند برای خرید ارز اربعین برای اعضای خانواده خود (همسر و فرزندان) ثبت نام شده در سامانه سما به شعب بانک های فروش ارز اربعین مراجعه کنند. عدم حضور سایر اعضای خانواده در شعبه فروش ارز مانعی ندارد و سرپرست خانوار می تواند با کارت بانکی خود برای اعضای خانواده خود ارز خریداری کند.

2- بانک های عامل موظفند تا تاریخ 26 شهریور 1401 همه روزه تا ساعت 18:00 با شعب منتخب خود نسبت به ارائه خدمات ارز شهری اقدام کنند.

3- بانک های عامل تا پایان روز چهارشنبه 25 شهریورماه نسبت به معرفی شعب صندوق فروش ارز در روزهای تعطیل منتهی به 5 شهریورماه اطلاع دهند.

4- فروش ارز اربعین تنها با ارائه کارت ملی متقاضی ثبت نام در سامانه سما و دریافت کپی مدارک هویتی ممنوع می باشد.

5- برای زائران بالای 5 سال و زیر 18 سال ثبت نام شده در سامانه سما امکان فروش ارز به اولیای خود وجود دارد. بانک ها کد ملی بازدیدکننده مشخص شده را در پایان هر روز در قالب فایل اکسل به واحد مهندسی نرم افزار بانک مرکزی ارسال کنند. ثبت عملیات فروش موضوع این بند در سامانه سنا الزامی نیست.