پاکسازی کولون گیاهی – جایگزینی برای آبیاری کولون

اگر تاکنون چیزی در مورد آبیاری کولون یا آب درمانی روده بزرگ نشنیده اید، این احتمال وجود دارد که در چند سال گذشته در خواب زمستانی بوده اید. پاکسازی روده بزرگ تبدیل به کاری شده است که باید انجام شود، چه مرد چه زن، چه پیر و چه جوان. قبلاً دامنه افراد مشهوری مانند پرنسس دایانا. به هر کلینیک، بیمارستان بین المللی یا اسپا بروید و احتمالاً با تبلیغاتی روبرو خواهید شد که از مزایای سم زدایی بدن از طریق پاکسازی روده بزرگ حمایت می کنند.

با این حال، برخی از مردم ایده دراز کشیدن روی میز با لوله در پشت خود را دوست ندارند، هر چقدر هم که موثر و شیک باشد! در حالی که من مزایای آبیاری کولون را زیر سوال نمی برم، تنقیه قهوه و موارد مشابه برای همه مناسب نیست!

پس، چه چیز جایگزین هست؟

چند سال پیش، در حالی که مجله سلامت زنان را ورق می زدم، تصویری از یک کولون معمولی (برای کسی که از یک رژیم غذایی استاندارد غربی استفاده می کند) کافی بود تا من را به داروخانه ببرم تا طیف وسیعی از محصولات پاک کننده روده را بررسی کنم. در اینجا قفسه‌هایی را یافتم که مملو از مکمل‌های گیاهی طبیعی و چای‌های بی‌شماری هستند که ظاهراً این کار را انجام می‌دهند.

استفاده از مکمل‌های گیاهی پاک‌کننده کولون هم برای اجرا و هم نگهداری ساده‌تر است، نه اینکه از سفرهای معمولی به کلینیک برای آبیاری کولون راحت‌تر اشاره کنیم (اگرچه اکنون کیت‌های خود را انجام دهید.) همچنین طیف وسیعی از گیاهان برای انتخاب وجود دارد. که این روزها به راحتی هم از فروشگاه های بزرگ و هم آنلاین در دسترس هستند. از آنجایی که به طور کلی هیچ عارضه جانبی مضری وجود ندارد، آنها نیز بسیار ایمن هستند، البته به شرطی که دستورالعمل های روی برچسب را دنبال کنید. با این حال، فقط به عنوان یک اقدام احتیاطی، اگر داروهای نسخه ای یا بدون نسخه مصرف می کنید، باید با پزشک خود برای عوارض احتمالی مشورت کنید، زیرا برخی داروها ممکن است به خوبی با برخی مکمل ها ترکیب نشوند.

چرا باید روده بزرگم را پاک کنم؟

هرکسی که سبک زندگی پر استرسی دارد یا سال‌ها از یک رژیم غذایی غربی معمولی حاوی فیبر کم، چربی بالا، محصولات قندی، آرد سفید، مایکروویو و غذاهای سرخ‌شده استفاده می‌کند، احتمالاً دارای مواد زائد سمی قابل توجهی در روده بزرگ است. چنین رژیم هایی کارایی روده بزرگ ما را کاهش می دهند و در نتیجه مواد زائد ما سفت می شوند و در سیستم گوارش ما مسدود می شوند.

روده بزرگ ما آنچه را که می خوریم می گیرد و محصولات قابل استفاده را از غذای هضم شده جدا می کند و دوباره وارد جریان خون می کند. سپس هر گونه مواد زائد باید به سرعت از بین برود، اما مشکل زمانی ایجاد می‌شود که سموم و باکتری‌ها از طریق روده‌ای سست یا مسدود شده تجمع می‌یابند و باعث می‌شوند به بدن ما نشت کنند و سیستم ما را مسموم کنند. به عبارت ساده تر، هر چه سموم در بدن ما بیشتر باشد، احتمال ابتلا به بیماری بیشتر می شود. یبوست، IBS، پوست بد، خستگی، درد مفاصل و افزایش وزن ناخواسته همگی می توانند از علائم احتمالی گرفتگی روده بزرگ باشند.

از آنجایی که پاکسازی روده بزرگ، تبلیغات امروزی است، بسیاری از ما داستان‌های ترسناکی را شنیده‌ایم که نشان می‌دهد تجمع این مواد زائد چقدر و چقدر می‌تواند سنگین باشد. چیزی که اغلب به عنوان “شکم قابلمه” یا “لاستیک زاپاس” در نظر گرفته می شود، در واقع می تواند کولون متسع شده ناشی از انباشته شدن سال ها زباله سمی باشد. به همین دلیل است که برخی از افراد پس از پاکسازی موفقیت آمیز روده بزرگ، نه تنها احساس سلامتی بیشتری می کنند، بلکه اغلب وزن قابل توجهی از دست می دهند!

گیاهان پاک کننده روده بزرگ

گیاهان پاک کننده روده بزرگ متعددی در بازار موجود است و در حالی که تمام مکمل های گیاهی تجاری اساساً ادعا می کنند که کار مشابهی را انجام می دهند که کمی تحقیق برای یافتن اینکه کدام یک برای شما مناسب است انجام شود. مهم است که خود را آموزش دهید و احتمالاً با یک پزشک مشورت کنید، زیرا در نظر گرفتن اینکه آنچه برای یک فرد مؤثر است ممکن است برای شما موفقیت آمیز نباشد مفید است. بسته به بودجه و رژیم غذایی و سبک زندگی خاص شما، برخی از فرمول های گیاهی مناسب تر از بقیه خواهند بود. به عنوان مثال، اگر رژیم غذایی شما دارای فیبر کم است، ممکن است از مصرف مکمل Pysllium برای تامین فیبر مورد نیاز شما بهره مند شوید.

  • پیسلیوم یک پاک کننده طبیعی پرکاربرد است و به دلیل داشتن فیبر بالا بسیار موثر است. به عنوان روان کننده برای روده بزرگ عمل می کند و اجازه می دهد زباله ها بدون انسداد از آن عبور کنند. Pysllium که برای روده های غیر همکار بسیار سخت است، حجم زیادی به مواد زائد اضافه می کند و به حفظ حرکات منظم روده کمک می کند. همچنین می تواند گرسنگی را تسکین دهد و علائم مزمن مانند اسهال و کولیت را کاهش دهد. پوسته پسیلیوم را می توان در چای، آب یا شیر نوشید، همچنین یک ترکیب رایج در مکمل های گیاهی است.
  • بذر کتان یا بذر کتان روده بزرگ را پاکسازی می کند و با پاکسازی کبد باعث سلامت کلی می شود. به هضم غذا کمک می کند و به یک ماده ژله ای نرم تبدیل می شود که به حرکت مواد در روده کمک می کند.
  • سنجد لغزنده به عادی سازی مدفوع در روده بزرگ کمک می کند و هرگونه زباله خشک شده را نرم می کند. هم به یبوست و اسهال کمک می کند و هم التهاب معده را تسکین می دهد.
  • قاصدک یکی دیگر از گیاهان طبیعی عالی است که هم روده بزرگ و هم کبد را تمیز می کند.
  • ریشه شیرین بیان همچنین یک عنصر محبوب در مکمل های قرص و مخلوط است، یک سم زدایی طبیعی که به عنوان یک ملین عمل می کند.

هر گیاهی که برای پاکسازی روده انتخاب می کنید، صبور باشید. ممکن است روزها، هفته‌ها یا حتی ماه‌ها طول بکشد تا بتوانید از تمام مزایای خلاص شدن از شر مواد زائد ناخواسته بدن خود بهره ببرید. در حالی که بدن یک فرد ممکن است به سرعت پاسخ دهد، برای فرد دیگر ممکن است مدت بیشتری طول بکشد. تمام فرمول های گیاهی باید در حد اعتدال استفاده شوند تا از کم آبی بدن در اثر حرکات زیاد روده جلوگیری شود و مهم است که از دوز روی برچسب تجاوز نکنید.

مکمل های گیاهی طبیعی یک جایگزین ساده و طبیعی برای آبیاری کولون در اختیار شما قرار می دهند. برای اینکه ببینید چه چیزی برای شما بهتر است، نیاز به تحقیق و آزمایش دارد، اما همه آنها می توانند به راحتی در رژیم غذایی شما ادغام شوند. با شروع یک رژیم پاکسازی روده بزرگ، باید بهبود قابل توجهی در سلامت و رفاه عمومی خود احساس کنید، زیرا شروع به از بین بردن مواد زائد سمی از بدن خود می کنید.

سلب مسئولیت: این مقاله فقط به عنوان اطلاعات ارائه شده است. این به معنای تشخیص، درمان یا درمان هر نوع مشکل سلامتی نیست. اگر شک دارید، مهم است که با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی حرفه ای مشورت کنید.