پاسخ رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان به صفر کردن غیرقانونی بودجه کشتی توسط وزارت ورزشساعت: 17:36
تاریخ انتشار: 1401/04/02
کد خبر: 1878098

یکی از اعضای هیئت رئیسه فدراسیون کشتی و نماینده مردم استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از صفر شدن غیرقانونی بودجه کشتی توسط وزارت ورزش: آقای وزیر! قبل از اینکه کار به مجلس برود، جلوی فدراسیون کشتی سنگ پرانی نکنید!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، واکنش ها به صفر شدن غیرقانونی بودجه کشتی از سوی وزارت ورزش ادامه دارد.

در یکی از این واکنش ها که در فضای مجازی منتشر شده است، حجت الاسلام سیدناصر موسوی لارگانی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و از اعضای هیئت رئیسه فدراسیون کشتی از وزارت ورزش انتقاد کرده است.

متن اعتراض حجت الاسلام موسوی لارگانی به شرح زیر است:

کشتی اولین ورزش ایران است و ایران بیشترین مدال را در جهان کسب کرده است.

وزارت ورزش به جای حمایت بیشتر، سهم کشتی از بودجه وزارت ورزش را صفر کرده است و توجیه آن این است که مجلس 70 میلیارد دلار علاوه بر اعتبار دولتی در بودجه امسال به کشتی اختصاص داده است.

جدا از اینکه تخصیص بودجه با پرداخت بودجه مصوب دو موضوع کاملا متفاوت است، صفر شدن بودجه کشتی به بهانه های واهی باعث افت این رشته ورزشی می شود.

از وزیر ورزش می خواهم قبل از طرح موضوع به مجلس اقدام کند و به معاون خود آقای پولادگر تذکر دهد که جلوی فدراسیون کشتی سنگ پرانی نکند.