پادخندق به روایت آزاده گچچرانی/ روزی که رزمندگان کهگیلویه و بویراحمد در برابر گلوله باران دشمن حماسه آفریدند.ساعت: 13:26
تاریخ انتشار: 1401/04/02
کد خبر: 1878026

آزاده گچسارانی گفت: جای تعجب است که رژیم بعث با وجود امکانات و تسلیحات نتوانست با 85 دلیر خستگی ناپذیر پادخند مقابله کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ وی در گفت و گو با سید محمد کریم موسوی، آزاده گچسارانی، صبح زاگرس، از رشادت های رزمندگان استان کهگیلویه و بویراحمد در عملیات بند خندق گفت: از پیشروی دشمنان تا میهن اسلامی ما.

وی افزود: مجنون جزئی از جزیره یعنی بین پادخندق، هور و آبراهه های جزیره است که هیچ جاده ای برای امداد و نجات عزیزان وجود ندارد و در حین عملیات به جز آبراه باید با قایق انجام شود.

موسوی ادامه داد: هدف ما یک ماهه است، دشمن در منطقه عملیاتی پادخندق هر کاری انجام داده است.

این رزمنده دفاع مقدس تصریح کرد: دشمن در نهایت تصمیم به اقدام هوایی گرفته تا بتواند محور عملیاتی سنگر را محاصره کند و به قول خودشان مقاومت رزمندگان پیروز اسلام را بشکند.

موسوی ادامه داد: در همان عملیات 24 ساعته صدها یا هزاران نفر از نیروهای دشمن در همان منطقه پادخندق با تیراندازی شدید رزمندگان کهگیلویه و بویراحمد به هلاکت رسیدند، هرچند کاملاً ما را محاصره کردند و به رزمندگان حمله کردند. از زمین و دریا و هوا باران گلوله های دشمن است.

آزاده گچچرانی ادامه داد: در نهایت تعداد زیادی از عزیزان ما به شهادت رسیدند و تعدادی نیز به گروگان دشمن در آمدند و به همین دلیل عصر روز چهارم مرداد ماه سال 67 ساعت چهار و نیم بسیاری از دوستان و همرزمانمان به زندان افتادند و تعدادی از مجروحان به اسارت درآمدند.

وی گفت: در حالی که ما را از سرزمین مقدس جمهوری اسلامی به خاک عراق می بردند، عراقی ها به سرعت پل شناور را روی پد انداختند و اسرا را به طرف دیگر منتقل کردیم.

موسوی ادامه داد: شب قبل از عملیات پادخند بنده نزد پسر عمویم پاسدار شهید زکریای آرام بن بودم تا چند لحظه قبل از شهادت، صبح که او را ندیدم. ما اطلاعات زیادی به دست آوردیم. در پادخندق به درجه شهدا دست یافت.

آزاده گچچرانی تصریح کرد: در آن عملیات تا زمانی که دشمنان ما را از خود دور نکنند و عقب نزنند، نمی توانند ما را شکست دهند.

پایان پیام/