ویروسها بیشتر از آنچه تصور می کنند از خفاش ها به سمت انسان می پرند


21 سپتامبر 2021 – وقتی انسان و گونه های دیگر مخلوط می شوند و ویروس ها بین آنها حرکت می کنند ، کارشناسان آن را “نشت” می نامند. همانطور که مردم حرکت می کنند و به دنبال زیستگاه های جدیدی در حیات وحش می گردند و تغییرات آب و هوایی مرزهای این زیستگاه ها را پیش می برد ، دانشمندان پیش بینی می کنند که شاهد بیشتر این نشت ها خواهیم بود.

ویروس های کرونا ، که در خفاش ها رایج است ، از این قاعده مستثنی نیستند. با این حال ، اغلب تصور می شود که یک حیوان میانی باعث انتقال ویروس از خفاش به انسان می شود. به عنوان مثال ، سندرم تنفسی خاورمیانه یا MERS ، ویروس کرونا احتمالاً از خفاش به شتر و سپس از شتر به انسان مهاجرت کرده است.

اکثر افراد مبتلا به MERS به بیماری تنفسی شدید از جمله تب ، سرفه و تنگی نفس مبتلا شدند و حدود 3 یا 4 نفر از هر 10 نفر مبتلا به MERS جان خود را از دست دادند.

محققانی که با موضوع بحث برانگیز نحوه پرش SARS-CoV-2 کروناویروس SARS-CoV-2 از خفاش به انسان پرش می کردند ، به این پرسش وسیع تر پرداختند که چنین پرش هایی اغلب به ویژه مستقیماً بین خفاش ها و افراد رخ می دهد و ارزیابی آنها سرسام آور است.

طبق یک مطالعه پیش چاپ که در 14 سپتامبر به صورت آنلاین منتشر شد ، اما هنوز مورد بررسی قرار نگرفته است ، سالانه 400000 نفر در جنوب و جنوب شرقی آسیا می توانند ویروس کرونا مربوط به SARS را مستقیماً از خفاش ها دریافت کنند. این مطالعه بر آسیای جنوبی و جنوب شرقی به دلیل همپوشانی زیاد خفاش های انسانی متمرکز شده است.

عفونت های شناسایی نشده

اکثر موارد این “شیب های کشف نشده” ، همانطور که نویسندگان این مطالعه می گویند ، رادار سلامت عمومی را تحت تأثیر قرار نمی دهند ، زیرا آنها به سادگی ناپدید می شوند. عفونت ها بدون توجه به بیماری ، علائم خفیف یا بدون علائم یا علائم مشابه با ویروس های رایج ایجاد می کنند. سیستم دفاعی بدن انسان بیشتر اوقات آنها را از بین می برد و آنتی بادی هایی در برابر ویروس به عنوان اثبات پیروزی باقی می ماند.

در کارهایی که باید توسط متخصصان بررسی شود ، محققان به سرپرستی دکتر. پیتر دازاک ، جانورشناس انگلیسی و رئیس اتحادیه EcoHealth ، از چندین منبع داده برای ارزیابی خود استفاده کرده است.

یکی داده های جغرافیایی در مورد همپوشانی خفاش ها و انسان ها در زیستگاه های خود بود. منبع دیگر نمونه خون انسان با علائم مشخصه آنتی بادی ها در مبارزه با ویروس کرونا و اطلاعات مربوط به مدت زمان وجود این آنتی بادی ها بود. محققان همچنین اطلاعاتی در مورد چگونگی ملاقات خفاش ها و انسان ها جمع آوری کردند.

هنگامی که آنها همه این داده ها را در محاسبه خطر ابتلا به ویروس در خفاش وارد کردند ، برآورد خود را از 400000 چنین برخوردی در هر سال اعلام کردند.

نویسندگان در حالی که تصدیق می کنند که کار آنها فقط تخمین می زند و محدودیت های زیادی را شامل می شود ، امیدوارند که این یافته ها اپیدمیولوژیست ها و متخصصان بیماری های عفونی را در نظارت هدایت کند. نقشه هایی که بیشترین خطرات در آنها وجود دارد می تواند به تمرکز منابع بر جذب گروههای عفونی قبل از گسترش آنها کمک کند.

اخبار سلامت WebMD

منابع

MedRxiv: “استراتژی ارزیابی خطر سرریز کرونا ناشی از SARS در جنوب شرقی آسیا.”


© 2021 WebMD ، LLC. همه حقوق محفوظ است.دیدگاهتان را بنویسید