وقایع تاریخ انقلاب را باید زنده نگه داشت/ برگزارکنندگان باید به میدان بیایند تا نهایت تلاش خود را انجام دهند.ساعت: 18:03
تاریخ انتشار: 1301/06/11
کد خبر: 1894547

آیت الله علما گفتند: مدیران و مسئولان باید به میدان بیایند و هر چه در توان دارند انجام دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به گزارش مرصاد نیوز، آیت الله مصطفی علما در خطبه نماز جمعه این هفته همگان را به تقوای الهی توصیه کرد و گفت: همه حرکات و سکنات ما باید با روحیه تقوا باشد.

نماینده ولی فقیه استان کرمانشاه و امام جمعه کرمانشاه افزود: حزب متکی بر خداوند متعال جاودانه و جاودانه است، لذا قرآن انسان را به تعقل دعوت می کند.

وی خاطرنشان کرد: دینی که بر اساس «قیامت الله» است، هیچکس نمی تواند آن را خدشه دار کند و پیامبران ما نیز بر همین دین بوده اند.

آیت‌الله علما فرمودند: اگر آمریکا با ما مخالفت می‌کند، به خاطر این نیست که حرف‌های ما خلاف فطرت و قوانین دنیاست، بلکه به این دلیل است که راست می‌گوییم.

وی بیان می کند: در نهج البلاغه حضرت علی (ع) به ایراد خطبه بر اساس «ان تقیمتوا الله» و قیامت الهی دستور داده شده است.

امام جمعه کرمانشاه در سوگ شهادت حضرت رقیه (س) گفت: سیدالشهدا اساس کارش «ان تقوای الله» بود، فرزندان و خانواده خود را رها کرد و همه چیز را در راه خدا فدا کرد. .

خطیب جمعه کرمانشاه گفت: دوازدهمین سالگرد شهادت قهرمان مبارزه با استعمار رئیسعلی دلواری در روز ملی مبارزه با استعمار انگلیس که با انگلیس مبارزه کرد و استعمار را به جهانیان آموخت، شهریور نامگذاری شد. جنگیدن

وی گفت: رئیسعلی دلواری این حماسه را به وجود آورد که انگلیس اجازه ندارد در قالب تهاجم جدی به هیچ کشوری حمله کند و رئیسعلی دلواری پایان انگلستان را رقم زد، کشوری که قصد ایجاد فاصله بین ادیان و اسلام را داشت. ادیان بهایی و بابیه.

آیت الله علما به سالگرد شهادت عمار یاسر نیز اشاره کرد و گفت: عمار یاسر حتی پس از گذشت بیش از 80 سال با روحیه انقلابی از اسلام و ولایت دفاع کرده است.

وی همچنین به هفدهم شهریور و حادثه جمعه خونین یا جمعه سیاه اشاره کرد و گفت: مردم در این روز جان خود را فدا کردند تا اسلام را نجات دهند و این فداکاری به حدی بود که امام خمینی (ره) به آن مباهات کردند و فرمودند. کشوری با چنین رویدادی در تاریخ خود هرگز بازنده نخواهد بود.

امام جمعه کرمانشاه در ادامه به رهنمودهای مقام معظم رهبری در دیدار با هیئت دولت اشاره کرد و افزود: رهبری در این دیدار بر خدمت به مردم و گسترش امید و اعتماد تاکید کردند.

با این روحیه خدمتگزاری است که ما امروز با وجود مشکلات اقتصادی یک قدرت و ابرقدرت بزرگ هستیم.

آیت الله علما زنده نگه داشتن وقایع تاریخ انقلاب را ضروری دانستند و گفتند: بر همین اساس رهبر انقلاب بر تبیین جهاد تاکید کردند که این وقایع نسل به نسل منتقل شود و محرم حفظ شود. . ما هم باید انقلاب را زنده نگه داریم.

وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب در جلسه هیات دولت به مسائل اقتصادی به عنوان موضوع مهم اشاره کردند، گفت: بیش از 25 سال است که رهبری سال ها را بر اساس نظام اقتصادی نام گذاری کردند.

خطیب جمعه کرمانشاه، رهبر انقلاب نیز به هزینه های مسکن پرداختند و گفتند: این هزینه ها واقعا کمرشکن است و باید هر چه سریعتر به آن رسیدگی شود.

وی خاطرنشان کرد: همانطور که رهبر انقلاب فرمودند راجه و باهنر رهبران انقلاب هستند پس همه ما باید مانند آنها رفتار کنیم.

نماینده ولی فقیه استان کرمانشاه و امام جمعه کرمانشاه گفت: همانطور که امام بزرگوار فرمودند مردم در رأس همه دستاوردها هستند و لذا حراست مقدس، تشییع جنازه حاج قاسم و… هستند. کسانی که نقش بازی کردند باید همیشه در میدان باشند.

وی گفت: مدیران و مسئولان باید به میدان بیایند و آنچه در توان دارند انجام دهند.

انتهای پیام/