وزیر ارتباطات تاکید کرد: برای تکمیل شبکه ملی ارتباطات، همکاری همه دستگاه ها لازم است


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی جره پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، حجت الاسلام محسنی آجی رئیس قوه قضائیه در دیدار با مدیران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، از حضور رئیس قوه قضائیه در وزارت ارتباطات دولت سیزدهم تقدیر کرد و گزارشی از اقدامات انجام شده در این وزارتخانه از وی ارائه شد.

وی در این جلسه که با حضور مدیران ارشد سازمان ها و شرکت های تابعه و معاونان وزیر ارتباطات برگزار شد، به اهمیت شبکه ملی ارتباطات اشاره کرد و افزود: شبکه ملی ارتباطات یک موضوع بسیار مهم و بین بخشی است و وزارت ارتباطات در زمینه زیرساخت های این شبکه اقداماتی را انجام داده است. خیلی خوب انجام شده.

وزیر ارتباطات با اشاره به لایه های مختلف این شبکه گفت: بر اساس سند شبکه ملی اطلاعات، در حوزه محتوا و خدمات، دستگاه های مختلف وظایفی دارند که نیازمند تعامل و همکاری این دستگاه ها است.
وی به سرمایه گذاری بخش خصوصی در منطقه اشاره کرد و گفت: برای سرمایه گذاری در این منطقه نیازمند امنیت و ظرفیت اقتصادی هستیم، در غیر این صورت این سرمایه گذاری ها در سایر بخش ها انجام می شود و یا ظرفیت های کشور در این منطقه محدود می شود. این رشته به خارج از کشور مهاجرت می کند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود در خصوص پنجره ملی خدمات هوشمند دولت با اشاره به اینکه این حرکت در راستای تسهیل زندگی مردم بوده است افزود: امیدواریم تا پایان امسال مردم طعم شیرین فناوری محور را بچشند. حاکمیت با ارائه خدمات مختلف دولتی هوشمند.

وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه برای اجرای برخی از برنامه های خود نیازمند کمک قوه قضائیه هستیم، گفت: یکی از این طرح ها دولت هوشمند است که دستگاه های مختلف به ویژه خارج از دولت باید برای ارائه داده های خود همکاری کنند و ما می توانیم با راه اندازی خدمات آنلاین مختلف زندگی مردم را آسان کنید.

زارع پور به تفاوت کسب و کارهای فضای مجازی با نوع فعالیت آنها اشاره کرد و به رئیس قوه قضائیه توصیه کرد شعبه ویژه ای برای رسیدگی به جرایم کسب و کار در این بخش اختصاص دهد.

وی با اشاره به پیشرفت سریع در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: قوانین این حوزه باید به صورت دائمی اصلاح شود و قضات محترم قوه قضائیه نسبت به تحولات این حوزه آگاه باشند.

در ابتدای این جلسه علی اصغر انصاری معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، امیر محمدزاده لاجوردی مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، محمد خوانساری رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران، عباسی شکوه مدیر ارتباطات رادیویی سازمان تنظیم مقررات و حسن سالاریه رئیس سازمان فضایی ایران گزارشی از اقدامات و برنامه های این وزارتخانه در حوزه مسئولیت خود ارائه کرد.