وزن جدید کشتی آزاد جام تختی/ نایب قهرمان اروپا حرفی برای گفتن به آتاری، فینالیست مهم مقابل یزدانی ندارد!ساعت: 18:24
تاریخ انتشار: 1401/03/20
کد خبر: 1854903

پایان مسابقه Tonecabone با اعلام نفرات برتر;

رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام تختی با برگزاری مسابقات وزنه برداری به مدت 5 ثانیه در تونکابون به پایان رسید.

به گزارش خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ دومین دیدار 5 وزن، رده بندی و فینال چهل و دومین دوره مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان به عنوان مرحله نیمه نهایی مسابقات انتخابی تیم ملی به همت غلامرضا تختی در سالن شهدای تنکابن برگزار شد.

علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی از ابتدای پیکارهای بعدازظهر در سالن به همراه پازمان درستکار و سایر کادرفنی از جایگاه کمیته فنی به تماشای جلسات نشستند.

محمدحسین محمدیان کشتی گیر آزاد وزن 97 کیلوگرم آسیا به همراه پدرش و عسکری محمدیان رئیس هیئت کشتی استان مازندران در کشتی جام تختی در سالن شهدای تنکابن حضور یافتند. رضا یزدانی که 2 مدال طلای جهانی را کسب کرده بود نیز در سالن حضور داشت.

با توجه به استقبال زیاد تماشاگران کشتی تنکابنی و ناتوانی ستاد برگزاری مسابقات در سالن، صندلی های ‘و مهمانان’ مطبوعات نیز توسط تماشاگران اشغال شد و بسیاری از علاقه مندان به کشتی حتی پشت درهای بسته حضور داشتند.

در اواسط آخرین روز از مسابقات کشتی جام تختی، حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان نیز به همراه حسن رنگرج مدیرکل ورزش و جوانان استان مازندران برای تماشای کشتی به سالن آمدند.

با توجه به نتایج مسابقات و رقابت های فینال، رده بندی این رقابت ها به شرح زیر اعلام می شود.

61 کیلوگرم
رضا اطری نماینده وزنه برداری ایران در المپیک 2020 توکیو به دلیل کاهش وزن در وزنه برداری به برتری رسید و با نتیجه قاطع 6 بر 2 مقابل مجید دستان پیروز شد و سرسخت ترین رقیب شد. برای جام تختی شرکت در جام جهانی 2022 صربستان. در مسابقات جهانی زیر 23 سال 2021 و مسابقات قهرمانی آسیا 2020 و 2021 بزرگسالان نیز داستانی وجود دارد که در هر سه مسابقه موفق به کسب مدال نشد.

فینال: رضا اطری 6 – مجید داستان 2
دسته: داریوش حضرت قلی زاده 6 – نوریک هاراتونیان (ارمنستان) صفر

70 کیلوگرم
در فینال وزن 70 کیلوگرم امیرمحمد یزدانی دارنده مدال نقره مسابقات جهانی 2021 با نتیجه 3 بر 1 مقابل آرمن اندرسون دارنده مدال نقره قهرمانی اروپا 2021 از ارمنستان با نتیجه 3 بر 1 به سکوی نخست دست یافت. جام تخت.

فینال: امیرمحمد یزدانی 3 – آرمان اندرسون (ارمنستان) یک
دسته: یوسف کامرانی 5 – نارک هاراتونیان (ارمنستان) 1 / حسین ابوذری 5 – آدل پناهیان 2

79 کیلوگرم
در فینال وزن 79 کیلوگرم، محمد نخودی که سال گذشته مدال نقره مسابقات جهانی را از آن خود کرده بود، در مصاف با مصطفی غیاضی پیروز شد و جدی ترین آزادکار انتقام جردن باروز از تیم ملی شد.

فینال: محمد نخودی 7 – مصطفی غیاثی 5
دسته: محمد حسین نروژی 12 – محمدرضا عرشی 6 / امیرحسین کاوسی 5 – علی غلامی صفر

92 کیلوگرم
در فینال وزن 92 کیلوگرم، احمد باجری که مدال های نقره و برنز جوانان جهان و مدال نقره بزرگسالان آسیا را کسب کرده بود، مغلوب مهدی حزیلویان برنده مدال نقره جوانان جهان در سال 2021 شد. با نتیجه 6 بر 1 به مدال نقره دست یافت.

فینال: مهدی حزیلویان 6 – احمد باجری 3
دسته: شوبهان اصغری 6 – بکا تاچیلیدجه (گرجستان) 4 / محمد حسین میرباقبان 10 – شایان صادقی صفر

125 کیلوگرم
اما در فینال وزن 125 کیلوگرم، امیررضا معصومی، کشتی گیر آینده دار کشتی ایران و دارنده مدال طلای نوجوانان جهان در سال 2021، در رقابت های زیر 23 سال جهان 2021 به مصاف مهدی هاشمی دارنده مدال برنز رفت. و در نهایت با نتیجه قاطع 7 بر 0 پیروز شد. رقابت با امیرحسین زارع یکی از جدی ترین فرصت ها برای حضور در مسابقات قهرمانی بزرگسالان جهان است.

فینال: امیررضا معصومی 7 – مهدی هاشمی صفر (رد صلاحیت شد)
دسته: علیرضا گرگبر 4 – مرصاد مرزی 2 / سالار حبیبی صفر (مصدومی) – علی اکبرپور 5

احمد محمدنزاد جوان (57)، وازگن توانیان (65)، محمدصادق فیروزپور (74)، علیرضا کریمی (86) و مضتبی گلیز (97) در مسابقات 5 وزن نخست دیروز (پنجشنبه) قهرمان شدند.

پایان پیام/