وحشت چیست؟ درمان تپش قلب


گاهی اوقات همپوشانی علائم و نشانه های بیماری های متعدد تشخیص را دشوار می کند ، بنابراین بهتر است به پزشک و متخصص مراجعه کنید. وحشت زدگی، حمله قلبی که در حمله عصبی بیماریهایی نیز وجود دارند که هنگام مواجهه با این امر یا در تجربه شخصی شما می توانند شما را دچار شک کنند. در این مقاله ، می خواهیم به شما در تشخیص این بیماری ها با معاینه کمک کنیم ، اما به یاد داشته باشید که تنها راه تشخیص صد درصدی ، مراجعه به متخصصان و پزشکان واجد شرایط است. اگر به این بیماری ها مبتلا هستید ، می توانید تماس بگیرید کلینیک قلب و عروق اکسیر برای تشخیص و درمان قطعی:

وحشت چیست؟

علائم حمله پانیک و حمله قلبی می توانند بسیار شبیه به هم باشند و تفاوت را مشکل سازند. حمله قلبی همچنین می تواند باعث وحشت و گیجی شود. اگر فردی فکر می کند دچار حمله قلبی شده است ، باید فوراً به دنبال مراقبت های پزشکی باشد.

علائم وحشت یا شکست عصبی

علائم حمله پانیک ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • درد شدید قفسه سینه

 • سوزن سوزن شدن در دست ها

 • تنگی نفس

 • تپش قلب

 • تعریق

 • جستجو کردن

حملات پانیک می توانند به تنهایی یا به عنوان نشانه ای از اختلال هراس رخ دهند. هر سال ، حدود 2-3 درصد از مردم در ایالات متحده دچار اختلال هراس می شوند و اکثر افراد بدون اختلال هراس دچار حملات پانیک می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رابطه بین حملات پانیک و اختلال هراس ، مقاله اصلی ما را در اینجا بررسی کنید.

 • درد قفسه سینه
 • تنگی نفس
 • ضعف
 • استفراغ
 • تعریق

در حالی که علائم هر دو بیماری ، حمله هراس و حمله قلبی ، با هم تداخل دارند ، دانستن نحوه تشخیص می تواند زندگی را نجات دهد.

علائم جسمی در هنگام حمله وحشت

علائم حمله پانیک شدید است: شما تحت ترس شدید و ناگهانی قرار می گیرید. شاید از هیچ کجا باشد یا نتیجه چیزی باشد که شما را ناراحت کرده است. ضربان قلب شما ممکن است خیلی سریع افزایش یابد و باعث سرگیجه و حتی اسهال شود. احساس می کنید هورمون های استرس – آدرنالین و کورتیزول – آزاد شده و در سراسر بدن آزاد می شوند. هنگامی که با درد و از دست دادن کنترل روبرو هستید ، ممکن است درد قفسه سینه ، تنگی نفس و تپش قلب ایجاد شود.

علائم جسمی در هنگام حمله قلبی

علائم حمله قلبی در مردان و زنان می تواند متفاوت باشد. هر دو جنس اغلب از درد قفسه سینه شکایت دارند ، که شدید و غیرقابل انکار است. یا ممکن است “درد شدیدی را احساس کنید که تا گردن ، فک ، دندان ها ، شانه ها و پایین دست چپ ادامه دارد”. شما همچنین می توانید عرق کنید و سرگیجه پیدا کنید ، به خصوص اگر زن هستید – زنان اغلب حالت تهوع و استفراغ و مشکل تنفس دارند.


ممکن است این مقاله برای شما مفید باشد: هر آنچه که باید در مورد خدمات قلب و عروق اکسیر بدانید

حملات قلبی ادامه دارد (و بدتر می شود)

حملات قلبی معمولاً از قوس بسیار متفاوتی پیروی می کنند. “این علائم اغلب 15 تا 45 دقیقه طول می کشد ، با گذشت زمان بدتر می شود و اغلب بیشتر از علائم گیج شده حمله پانیک قابل لمس است.” به عبارت دیگر ، درد قفسه سینه می تواند تا حدی افزایش یابد که احساس می کنید فیل روی دنده ها نشسته است ، تنفس دشوار می شود ، حالت تهوع و سرگیجه بدتر می شود و – در صورت عدم درمان – حتی ممکن است هوشیاری خود را از دست بدهید.

حملات پانیک در مردان و زنان متفاوت است

بر اساس ADAA ، علائم حمله پانیک می تواند در مردان و زنان متفاوت باشد. مردان اغلب یک ضربان قلب سریع و سریع را تجربه می کنند که به آن ضربان قلب می گویند و احساس می کنند که تحت کنترل نیستند. حملات پانیک در زنان معمولاً ناشی از تزریق بیش از حد است – هنگامی که شما خیلی سریع نفس می کشید و احساس ضعف می کنید – علاوه بر احساس گرسنگی. تحقیقات نشان می دهد که زنان دو برابر مردان دچار حملات وحشت می شوند ، شاید به این دلیل که ترس آنها سریعتر پاسخ می دهد.

آزمایش تروپونین را برای تشخیص شکست عصبی انجام دهید

آن را امتحان کنید JE توجه داشته باشید که این یک حمله قلبی یا حمله وحشت است

در هنگام حمله قلبی ، سلول های قلب آسیب می بینند. این آسیب باعث می شود که قلب تروپونین T و پروتئین های تروپونین I را در جریان خون آزاد کند. پزشکان در اورژانس آزمایش خون را برای یافتن سطوح بالاتری از تروپونین انجام می دهند و در صورت یافتن آنها می توانند به تأیید علت درد قفسه سینه به دلیل حمله قلبی کمک کنند. آنها همچنین یک نوار قلب (نوار قلب) آنها فعالیت الکتریکی ضربان قلب را اندازه گیری می کنند و به دنبال تغییراتی هستند که مشخصه آسیب ماهیچه های قلب و همچنین ریتم های غیرطبیعی قلب است.


همچنین بخوانید: سوالات متداول در مورد نوار قلب

چگونه تفاوت را تشخیص دهیم؟

دانستن تفاوت بین حمله پانیک و حمله قلبی می تواند دشوار باشد ، به ویژه اگر فرد هرگز علائم را تجربه نکرده باشد. یک فرد می تواند با اندازه گیری عوامل متعددی دو حالت را تشخیص دهد ، از جمله:

ویژگی های درد

اگرچه درد قفسه سینه هم در حملات پانیک و هم در حملات قلبی شایع است ، اما ویژگی های درد اغلب متفاوت است. در حین حمله هراس ، درد قفسه سینه معمولاً شدید یا چاقو است و درد در وسط قفسه سینه است. درد قفسه سینه در اثر حمله قلبی می تواند شبیه فشار یا احساس فشار باشد. درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی نیز می تواند از وسط قفسه سینه شروع شود ، اما می تواند از قفسه سینه تا بازو ، فک یا تیغه های شانه امتداد یابد.

آغاز

علائم نیز می تواند به فرد کمک کند تا تشخیص دهد که دچار حمله پانیک شده یا دچار حمله قلبی شده است. اگرچه هر دو حالت می توانند به طور ناگهانی و بدون هشدار رخ دهند ، اما برخی از حملات قلبی نتیجه فعالیت بدنی هستند ، مانند بالا رفتن از پله.

بازه زمانی

مدت زمان علائم می تواند به تمایز بین حمله قلبی و حمله پانیک کمک کند. بیشتر حملات وحشت در عرض چند دقیقه به پایان می رسند ، اگرچه می توانند بیشتر طول بکشد.

در طول حمله قلبی ، علائم بیشتر طول می کشد و با گذشت زمان بدتر می شود. به عنوان مثال ، درد قفسه سینه ممکن است در ابتدای حمله قلبی خفیف باشد ، اما بعد از چند دقیقه بدتر می شود.

حمله پانیک و ارتباط آن با حمله قلبی

آیا حمله پانیک می تواند باعث حمله قلبی شود؟

حمله پانیک یا حمله وحشت باعث حمله قلبی نمی شود. گرفتگی یک یا چند رگ خونی در قلب ، که منجر به اختلال در جریان خون حیاتی می شود ، باعث حمله قلبی می شود. اگرچه حملات پانیک باعث حملات قلبی نمی شوند ، اما استرس و اضطراب می تواند به بیماری عروق کرونر قلب کمک کند. حملات پانیک می تواند به عنوان یک رویداد واحد یا به عنوان بخشی از یک اختلال اضطرابی رخ دهد. برخی تحقیقات نشان می دهد که افراد مبتلا به اختلالات اضطرابی ممکن است خطر بیماری قلبی را به دلیل تنوع پایین ضربان قلب (HRV) افزایش دهند. HRV زمان بین هر ضربان قلب است. سیستم عصبی خودکار ضربان قلب را کنترل می کند. ضربان قلب با توجه به فعالیتها و احساسات فرد در طول روز متفاوت است.

HRV بالا نشان می دهد که ضربان قلب فرد در طول روز بسته به کاری که انجام می دهد به طور چشمگیری تغییر می کند. HRV پایین به این معنی است که قلب انسان به همان اندازه دنده را تغییر نمی دهد. برخی مطالعات HRV پایین را با افزایش خطر بیماری های قلبی مرتبط کرده اند. تجزیه و تحلیل مطالعات HRV در افرادی که مبتلا به اختلالات مختلف اضطرابی ، از جمله اختلال هراس هستند ، نشان داد که شرکت کنندگان HRV پایین تری نسبت به افراد بدون اختلال اضطرابی داشتند.

درک این نکته ضروری است که حمله پانیک به معنی حمله قلبی نیست. فرد مبتلا به اختلال هراس ممکن است حملات پانیک مکرر را تجربه کند ، اما تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود آیا اختلال پانیک خطر بیماری قلبی را افزایش می دهد یا خیر.

به پزشک مراجعه کنید ، حمله پانیک

چه موقع به پزشک مراجعه کنیم؟

از آنجا که علائم حملات پانیک و حملات قلبی مشابه هستند ، همیشه بهتر است در صورت شک بلافاصله به دنبال مراقبت های پزشکی باشید. در صورت بروز هر یک از علائم زیر فوراً به پزشک مراجعه کنید:

 • درد ناگهانی و شدید قفسه سینه
 • سینه را بیش از 2 یا 3 دقیقه فشار دهید
 • درد قفسه سینه که از قسمت تحتانی بازو یا فک منتشر می شود.

روشهای درمان

بسته به این که فرد دچار حمله قلبی یا حمله پانیک شود ، پیش آگهی متفاوت خواهد بود. اگرچه حمله پانیک می تواند بسیار ناخوشایند باشد ، اما تهدید کننده زندگی نیست. مردم هنوز باید درمان مناسب برای حملات پانیک را پیدا کنند که می تواند کیفیت زندگی آنها را بدتر کند. پزشک شما می تواند با روش های مختلف از جمله تغییر شیوه زندگی ، داروها و مشاوره به شما در درمان اضطراب و وحشت کمک کند. در برخی موارد ، حمله قلبی می تواند تهدید کننده زندگی باشد. در جستجوی حمله قلبی، فرد همچنین باید اقدامات لازم را برای مدیریت بیماری زمینه ای قلب انجام دهد.

منبع:

https://www.healthcentral.com

https://www.medicalnewstoday.com

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 2 میانگین: 3.5]

دیدگاهتان را بنویسید