واکنش ایران به قطعنامه ضد ایرانی آژانس بین المللی انرژی اتمیساعت: 01:40
تاریخ انتشار: 1401/03/19
کد خبر: 1854595

جمهوری اسلامی ایران به پذیرش قطعنامه ضدایرانی آمریکا و تروئیکای اروپایی در آژانس بین المللی انرژی اتمی واکنش نشان داده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ جمهوری اسلامی ایران در پی پذیرش قطعنامه ضدایرانی آمریکا و اروپا توسط آژانس بین المللی انرژی اتمی در بیانیه ای تاکید کرد: عنوان جمهوری اسلامی ایران اقدام سیاسی نادرست و سازنده را محکوم می کند.

بر اساس بیانیه مشترک مورخ 5 مارس 2022، جمهوری اسلامی ایران با ارائه اطلاعات فنی دقیق، صداقت خود را در تعامل با آژانس نشان داد و انتظار می‌رود آژانس را با رویکردی مستقل، بی‌طرف و حرفه‌ای اتخاذ کند. اقدام ساختاریافته و واقع بینانه برای عادی سازی حمایت های شناسایی شده توسط آژانس به منظور عدم نگرانی در مورد عدم اشاعه. به نظر می رسد برخی فراموش کرده اند که تمام مسائل قبلی به یکباره توسط شورای حکام در 15 دسامبر 2015 به نتیجه رسیده است.

جمهوری اسلامی ایران در سال‌های اخیر همواره همکاری سازنده‌ای با آژانس داشته است و بخش قابل توجهی از بازرسی‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ایران تضمین می‌کند که کشورمان در حال حاضر شفاف‌ترین برنامه هسته‌ای را در بین کشورهای عضو آژانس دارد.

تصویب قطعنامه بر اساس گزارش شتابزده و نامتوازن مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و بر اساس اطلاعات نادرست و ساختگی رژیم صهیونیستی، همکاری و تعامل جمهوری اسلامی ایران را تضعیف می‌کند. آژانس بین المللی انرژی اتمی

همانطور که قبلاً اشاره شد، جمهوری اسلامی ایران با اتخاذ سیاست و قطعنامه ساختاریافته آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گام‌های عملی متقابلی برداشته است که شامل نصب سانتریفیوژهای پیشرفته و غیرفعال کردن دوربین‌های بدون نسخه است.

پایان پیام/