واکسیناسیون و نجات جان 250 هزار ایرانی در سال / 2 سال و نیم مبارزه همزمان با «کرونا» و «اخراج دارو و واکسن»!ساعت: 16:42
تاریخ انتشار: 1401/04/04
کد خبر: 1878471

بر اساس مطالعه سازمان‌های غربی، واکسن کرونا جان 20 میلیون نفر را در سال اول نجات داد که حداقل 250 نفر از آنها ایرانی بودند. در شرایطی که کشور ما همچنان در تحریم های دارویی قرار دارد و در سال اول ایران از سبد کواکسیال وارد واکسن نشد. اما تولید واکسن داخلی منشا کرونا را خشک کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ «ایسنا» روز گذشته در مطلبی نوشت: یک مطالعه نشان می دهد که واکسن کووید-19 در اولین سال واکسیناسیون جان 20 میلیون نفر را در سراسر جهان نجات داد.

کارشناسان تخمین می زنند که واکسیناسیون بیشتر می تواند از مرگ و میر در کشورهای ثروتمند جلوگیری کند و جان 12.2 میلیون نفر را در کشورهای با درآمد بالا و متوسط ​​نجات دهد.

در خاتمه بیان می کند: اگر سازمان بهداشت جهانی هدف (کهواکسیناسیون 40 درصد از جمعیت جهان تا پایان سال 2021 تکمیل می شود که می تواند از مرگ 600000 دیگر بر اثر کووید-19 جلوگیری کند.


با توجه به موارد فوق، جهان با تزریق همان واکسنی که کشورهایی مانند انگلستان به آن افتخار می کنند، جان 20 میلیون نفر را نجات داده است، هرچند کشور ما نیز وضعیت متفاوتی دارد و عملکرد کشورهای غربی. در این راستا ستودنی نیست که کادر پزشکی کشورمان را پیامبر زنده بدانیم و فرمان قرآن کریم را که در آیه 32 سوره مائده آمده است را تضمین کنیم. «… ما برای بنی اسرائیل مقرر کردیم که هر که در زمین انسان را بدون قتل و فساد بکشد، گویا همه مردم را کشته است.; چرا که با توصیف وضعیتی که کشور و مردم در دوران مرگبار کرونا تجربه کردند، باید به این فرشتگان سفیدپوشی که هیولای هفت سر کرونا را زندانی کردند، افتخار کرد. راحت و آسوده سرشان را بالا می گیرند بیرون می آیند و مرگ و میر ناشی از این بیماری نوظهور را به حداقل می رسانند.

اما اگر در قالب یک معادله کلی به این ارقام نگاه کنیم، از ابتدای شیوع کرونا در کشورمان، متاسفانه تا روز جمعه 12 تیر 1401، 379 نفر به این بیماری مبتلا شده اند. تسلیم خالق در حال ظهور.


اکنون در معادله 8 میلیارد نفری جهان، اگر 20 میلیون کشته در جهان را بشماریم، بر اساس مقاله ای که منتشر شده، در کشور ما حدود 250 هزار نفر می شود. واکسن، از مرگ تاج گذاری جان سالم به در بردند و خدا را شکر زنده هستند و زندگی عادی دارند.

در واقع تأثیر واکسن در همه کشورها به طور مساوی محاسبه می شود. چرا که بهانه ای است برای صحبت از آماری که حتی در نشریه معطنیف پرکاربرد و پرکاربرد است. جنجال بر سر تعداد قربانیان کرونا در جهان یک نمونه صادقانه از این موضوع است، شش برابر سقف اعلام شده توسط بسیاری از کارشناسان تاج گذاری در برخی کشورها. کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نبوده و تعداد بازماندگان در کشور ما و سایر کشورها بسیار بیشتر از ارقام این گزارش تخمین زده می شود که در جمع بندی بحث ما ناتوان است. .

اکنون نباید از دلاوری ها و از خودگذشتگی هایی که کادر پزشکی ما در این مدت با حساسیت انجام دادند غافل شویم.


لازم به ذکر است که سایر کشورها به تعداد تلفات بدون مشکل در سبد واکسن «کواک» رسیده اند و هر زمان که بخواهند می توان محموله واکسن را در اسرع وقت به هر کشوری ارسال کرد. برخلاف سنت های پزشکی مانند سازمان جهانی بهداشت و صلیب سرخ، کشور ما در ابتدا با تضادها و تضادهایی روبه رو بود که با سلطه نادرست دولت قبل بر تعداد آنها افزوده شد. یک بار در روز مرگ و میر ناشی از کرونا. 700 تن

از این رو دانشمندان کشورمان با وجود مشکلات فراوان، نقش اساسی در تولید واکسن داشته اند و بدون محدودیت واردات واکسن، آمار این مقاله در مورد قربانیان کرونا در ایران بسیار متفاوت و بسیار اندک است. بر اساس آمار منتشر شده از کرونا در جهان، ایران هرگز رتبه هشتم یا نهم را در بین 10 کشور اول درگیر کرونا نداشته است. اگر آمریکا اولین کشوری بود که در کرونا شرکت کرد!

حال با بررسی راه دیگری برای اثبات اثرات واکسن، شاید دقیقتر. بنابراین، اگر نگاهی به آمار منتشر شده از سوی وزارت بهداشت در مورد تعداد مبتلایان و فوت روزانه کرونا در روزهای سوم تیرماه 1401، 1400 و 1399 داشته باشیم، 99، 9996 مورد فوتی به ثبت رسیده است. در 25 ژوئیه، تعداد جان باختگان به 83588 نفر رسید و تعداد جان باختگان در سال 1401 در نهایت به 141379 بیمار نزدیک رسید.

با اينكه از 12 تیر 1399 تا 12 تیر 1400، تعداد کشته ها هشت برابر بیشتر بوده است. با افزایش هشت برابری القاعده، ما تخمین می زنیم که این ارقام مشابه 23 ژوئیه 1401 پیشرفت کرده اند، با تعداد قربانیان کرونا در روز قبل، 3 ژوئیه 1401، تقریباً 1131032 (یک میلیون و صد سی و یک هزار و سی و دو) سال قبل. با این حال، تعداد مرگ و میر ناشی از کرونا بین 3 ژوئیه 1400 تا 3 ژوئیه 1401 خوشبختانه دو برابر نشد و این به معنای موفقیت چشمگیر در تولید و کنترل بیماری است.

اما در نتیجه اقدامات انجام شده در زمینه واکسیناسیون به ویژه در دولت سیزدهم، زنجیره انتقال کرونا به سرعت از هم پاشید و موفق شد و در نتیجه زندگی مردم عادی شد.


اما آنچه مسلم است این است که علاوه بر باورهای عمیق واکسیناسیون روانی و ایمن سازی در جامعه، واکسن های هموطنان ما نیز در موفقیت پرسنل پزشکی و دانشمندانی که در مدت کوتاهی موفق به تولید واکسن شده اند، تأثیر بسزایی داشته است. دوره زمانی. کشورهای غربی در نهایت به کارایی چنین محصولاتی پی بردند.

پایان پیام/