وام 200 میلیون تومانی مسکن روستایی در زمان بازپرداخت استساعت: 10:30
تاریخ انتشار: 1301/06/19
کد خبر: 1896301

رئیس بنیاد مسکن گفت: متقاضیان دریافت وام 200 میلیونی برای نوسازی منازل روستایی می توانند از هفته جاری به بانک های دولتی مراجعه و تسهیلات خود را دریافت کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ اکبر نیکجد رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شب گذشته (جمعه 18 شهریور) در برنامه زنده صف اول سیما گفت: متقاضیان می توانند با مراجعه به بانک های دولتی تسهیلات خود را دریافت کنند.

به گفته نیکجد، بازپرداخت این تسهیلات به صورت سفته زنجیره ای سه نفره خواهد بود.

رئیس بنیاد مسکن تصریح کرد: حدود 5 میلیون و 400 هزار واحد مسکونی روستایی در کشور وجود دارد که نیمی از آنها تاکنون نوسازی شده و 2 میلیون و 700 هزار واحد دیگر نیز با اخذ مجوز واجد شرایط نوسازی هستند.

نیکجد اضافه کرد: بر اساس قانون جهش تولید سالانه قرار است 200 هزار واحد مسکونی روستایی در کشور نوسازی شود و در حال حاضر 185 هزار واحد مسکونی روستایی در تمام روستاهای کشور در حال ساخت است که از این تعداد حدود 100 هزار واحد به مرحله سقف رسیده است.

رئیس بنیاد مسکن گفت: 20 هزار مسکن برای مستضعفان بر اساس توافق با بنیاد مصطفی(ص) در دست ساخت است و 40 هزار واحد دیگر نیز برای دو خانواده معلول با توافق کمیته امداد و بسیج در دست ساخت است.

نیکجد در خصوص مشارکت بنیاد مسکن در ساخت مسکن شهری اظهار کرد: با مسئولیت این بنیاد بیش از 102 هزار واحد مسکونی شهری در نقاط مختلف کشور در حال ساخت است که بخشی از آنها در هفته دولت اجرایی شده است. .

وی در پاسخ به سوالی درباره طرح لیدر روستایی اظهار کرد: 40 هزار روستای بالای 20 خانوار در کشور وجود دارد که همگی دارای طرح لیدر مصوب هستند.