والیبال باشگاه‌های آسیا| داوران مسابقات معرفی شدند/ تشریح قوانین بازی ها ازسوی شاهمیریساعت: 17:29
منتشر شده در مورخ: 1401/02/19
شناسه خبر: 1837573

8 داور بین‌المللی 20 دیدار مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های آسیا 2022 را قضاوت می‌کنند.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، بیست‌ودومین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های آسیا 2022 از 24 تا 30 اردیبهشت با حضور 8 تیم به میزبانی ایران در تهران و در سالن 12 هزار نفری آزادی برگزار خواهد شد.


8 داور بین‌المللی والیبال 20 دیدار این دوره از رقابت‌ها را قضاوت خواهند کرد که ازسوی کنفدراسیون والیبال آسیا به قرار زیر معرفی شدند:


1- علیرضا قریب از ایران


2- وحید پورکاشیان از ایران


3- حشام بکر گادیا از عراق


4- موسی سلیم عزیز از عراق


5- ساوا تاتسوهیرو از ژاپن


6- اکمتو ایدوس از قزاقستان


7- فهد اسماعیل از قطر


8- تانپتپول سوکسود از تایلند


 


فرهاد شاهمیری (ایران) و جیراچای (تایلند) رئیس و عضو کمیته داوران رقابت‌های والیبال قهرمانی باشگاه‌های آسیا هستند.


 


 


*تشریح قوانین مسابقات ازسوی شاهمیری


رئیس کمیته داوران بیست‌ودومین دوره رقابت‌های والیبال قهرمانی باشگاه‌های مردان آسیا 2022 قوانین این دوره از مسابقات را تشریح کرد.


محمد شاهمیری درخصوص قوانین مسابقات باشگاه‌های آسیا 2022 اظهار داشت: مسابقات با پروتکل اعلامی از سوی کنفدراسیون والیبال آسیا برگزار می‌شود. در روز نخست مسابقات و با توجه به تهیه عکس تیمی، پروتکل 33 دقیقه است و در دیگر روزهای مسابقات 30 دقیقه خواهد بود.


وی با بیان این‌که در این مسابقات تعویض زمین وجود نخواهد داشت، تصریح کرد: تیم‌ها تا پایان بازی‌ها در یک زمین ثابت می‌مانند. همچنین در این رقابت‌ها از سیستم ویدیوچک استفاده می‌شود که 8 مورد چلنج از جمله خطای تور، خطای پا از خط وسط، خط حمله و سرویس، اوت داخل، سر دفاع و چهار ضرب را زیر نظر دارد.


ناظر بین‌المللی والیبال ایران افزود: در این مسابقات از تکنولوژی روز فدراسیون جهانی والیبال استفاده می‌شود. بنابراین در تعویض‌ها راکت نداریم و به همین دلیل بازیکنان تیم‌ها می‌توانند از پیراهن با شماره‌های بالاتر از 20 هم استفاده کنند.


وی با تاکید بر این‌که در مسابقات قهرمانی باشگاه‌های مردان آسیا در تهران، داوران از سیستم هدست و تبلت استفاده خواهند کرد، تصریح کرد: سبد انتهای زمین، سیستم توپ‌رسان است و در هر سبد 10 توپ بازی قرار می‌گیرد. بازیکنان خودشان اقدام به برداشتن توپ و زدن سرویس می‌کنند و تمامی قوانین و مقرراتی که اخیرا وضع شده‌اند در این مسابقات مدنظر قرار خواهد گرفت.


شاهمیری در خصوص داوران قضاوت کننده در این مسابقات هم گفت: هشت داور بین‌المللی این مسابقات را داوری خواهند کرد. دو داور از ایران و عراق (هر کشور دو داور) و داورانی از کشورهای قزاقستان، ژاپن، عراق و قطر قضاوت این دوره از مسابقات را برعهده دارند.


بیست‌ودومین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های آسیا 2022 از 24 تا 30 اردیبهشت با حضور 8 تیم به میزبانی ایران در سالن 12 هزار نفری آزادی برگزار خواهد شد.


 


*الریان با 3 بازیکن خارجی


تیم الریان قطر فهرست اولیه و 21 نفره بازیکنان خود در قهرمانی باشگاه‌های مردان آسیا 2022 را اعلام کرد که سه بازیکن خارجی از کشورهای جمهوری چک، برزیل و روسیه در بین آنان قرار دارند.


بیست‌ودومین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های آسیا 2022 از 24 تا 30 اردیبهشت با حضور 8 تیم به میزبانی ایران در سالن 12 هزار نفری آزادی برگزار خواهد شد.


تیم الریان قطر با هدایت زارکو ریستوسکی از کشور مقدونیه در این رقابت‌ها شرکت می‌کند و در فهرست اولیه این تیم 3 بازیکن خارجی از کشورهای جمهوری چک، برزیل و روسیه حضور دارند.


ایشاک علی، اسدی علی، الماجد سیف، تارک عبدالرحمان، میلوش استوانویچ، فینگر میشال (جمهوری چک)، بلال ابونابوت، دیاین پاپه‌مافوئت، سعید سلیمان، وینیسوز مارکوس (برزیل)، ولید امین، مبارک داهی، اورتانی محمد، محمود سامی، تارسوف ویاچسلاو (روسیه)، فایه بیراما، جمال احمد، عبدالوهاب احمد، دی‌اولیویرا تیاگو، لویز آندره و ایوویچ ایلیا 21 بازیکن معرفی شده تیم الریان هستند.


تیم‌ها در زمان ثبت‌نام نهایی این رقابت‌ها تنها مجاز به ثبت‌نام و استفاده از 14 بازیکن هستند.


انتهای پیام/
 


 

رژیم لاغری سریع