واشنگتن در حال گفتگو با تل آویو درباره ایران و مذاکرات هسته ای استساعت: 10:17
تاریخ انتشار: 1301/06/08
کد خبر: 1893729

معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تایید کرد که واشنگتن در حال مذاکره با تل آویو در مورد ایران و مذاکرات هسته ای است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ ودانت پاتل، معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تایید کرد که واشنگتن به پیشنهاد اروپا پاسخ داده است.

به گزارش اسپوتنیک، معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: ما در حال مذاکره جدی با شرکای اسرائیل در مورد ایران هستیم و اسرائیل حامی نزدیکتر از جو بایدن برای امنیت خود ندارد.

کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید در یک کنفرانس مطبوعاتی در شامگاه 29 اوت (هفتم شهریور) گفت که واشنگتن از آغاز مذاکرات وین رویکردی اصولی داشته است و اگر ایران مایل است به تعهدات خود بر اساس توافق هسته ای 2015 عمل کند. معامله، ایالات متحده نیز همین کار را خواهد کرد.

سخنگوی کاخ سفید گفت که ایالات متحده پاسخ خود را به درخواست‌های ایران برای اظهارنظر درباره پیشنهادات اتحادیه اروپا ارائه کرده و گفته است که مذاکره آشکاری ندارد و با اتحادیه اروپا در حال رایزنی است.

یک مقام ارشد رژیم صهیونیستی پیشتر اعلام کرده بود که دیوید بارنیا، رئیس موساد، هفته آینده برای مذاکره درباره تمدید توافقنامه برجام به واشنگتن سفر خواهد کرد. این سفر در حالی انجام می شود که رژیم صهیونیستی تلاش های خود را علیه مذاکرات برای لغو تحریم ها علیه ایران تشدید کرده است.