هنر تاثیر بسزایی در بقای فرهنگ حسینی دارد/ نمایشگاه عکس «شهری» در کرجساعت: 10:19
تاریخ انتشار: 1301/06/26
کد خبر: 1897817

محمدحسین عابدی گفت: نمایشگاه گروهی عکس با موضوع شهرسازی به همت انجمن سینمای جوانان استان البرز و خانه هنرمندان کرج برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ محمدحسین عابدی رئیس انجمن سینمای جوانان استان البرز در گفتگو با خبرنگار «تیتریک» گفت: نمایشگاه گروهی عکس با موضوع اربعین به همت انجمن سینمای جوانان استان البرز و خانه هنرمندان کرج برپا شد.

وی ادامه داد: هدف از این برنامه اشاعه فرهنگ حسینی در جامعه و به تصویر کشیدن صحنه های عزاداری عاشقان امام حسین (ع) از اربعین است.

عابدی افزود: خوشبختانه استقبال از نمایشگاه استثنایی بوده و مخاطبان ارتباط بسیار خوبی با تصاویر نمایشگاه برقرار کرده اند.

این مسئول تصریح کرد: امروزه زبان هنر در بیان ارزش های دینی بسیار موثر است و مخاطب به راحتی می تواند با یک عکس ارتباط برقرار کند که شاید برای ساعت ها سخنرانی به اندازه این عکس رسا و تاثیرگذار نباشد.

وی گفت: جشن اربعین در سراسر کشور با شکوه فراوان برگزار می شود و در این اجرا تصاویری از چهلمین روز شهادت امام حسین (ع) را مشاهده می کنید.

عابدی ادامه داد: این نمایشگاه با حضور اساتید و بزرگان هنر عکاسی استان برپا می شود و بستر مناسبی برای تبادل تجربیات خواهد بود.

این مرجع تقلید تاکید کرد: هنر زبانی قابل فهم برای همه مردم هر ملتی است و همین ویژگی هنر نقش تاثیرگذار آن را در معرفی و حفظ آداب و رسوم انقلاب اسلامی آشکار می کند.

وی بیان کرد: حادثه کربلا امروز پس از گذشت قرن ها زنده و پویا است و دشمنان اسلام را خشمگین کرده است و برای جلوگیری از آن دست به هر کاری می زنند اما خوشبختانه امروز فرهنگ حسینی مرز و جغرافیا نمی شناسد و بین المللی شده است.

عابدی در پایان تصریح کرد: این نمایشگاه عصر دیروز (25 شهریور) به کار خود پایان داد و استقبال ویژه ای از آن به نمایش گذاشته شده است، مردم کرج بسیار هنردوست هستند و برگزاری نمایشگاه های مستمر می تواند به تفریحی سالم برای مردم تبدیل شود.

انتهای پیام/