هنرمندان بسیز پتانسیل ورود به عرصه طراحی مد و لباس اسلامی/بازارهای صنایع دستی در پایانه های مسافربری استان را دارند.ساعت: 14:04
تاریخ انتشار: 1401/03/30
کد خبر: 1877294

سازمان بسيج هنرمندان استان اصفهان در پي صدور بخشنامه جديد مبني بر ممنوعيت عرضه البسه معترض و تشويق اختراع آنها از آمادگي هنرمندان بسيج براي طراحي و توليد لباس با در نظر گرفتن زيبايي، پوشش و تناسب فصل خبر داد. . بر.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ جانشین سازمان بسیج هنرمندان استان اصفهان در گفت و گو با صاحب نیوز با بیان اینکه توانایی طراحی مد و لباس اسلامی را با در نظر گرفتن ویژگی هایی مانند زیبایی، پوشش و فصلی بودن دارد، عنوان کرد. هنرمندان بسیز گفت: این ارتباط به بسیج هنرمندان ارائه نشده است، اما در صورت نیاز، بسیج هنرمندان اصفهان بلافاصله فراخوان طراحی و تولید در حوزه مد و لباس اسلامی را صادر خواهد کرد. این رشته هیجان انگیز است.

حجت الله سلطانی در بخشی دیگر از سخنان خود بر لزوم حمایت از معیشت هنرمندان تاکید کرد و از اقدام دیگر این نهاد برای تقویت صنایع دستی اصفهان به عنوان میراث ملی ما خبر داد.

جانشین سازمان بسیج هنرمندان استان اصفهان گفت: تعطیلی صنعت گردشگری به ویژه گردشگری بین المللی در زمان اپیدمی کرونا آسیب های زیادی به این صنعت در منطقه وارد کرده است.

سلطانی بیان کرد: سازمان پایه هنرمندان استان تصمیم گرفت تا با برپایی نمایشگاه های عرضه صنایع دستی در پرترددترین نقاط استان اصفهان در قالب کارگاه نمایش ساخت، تولید و عرضه صنایع دستی به این هدف دست یابد.

وی گفت: به همین منظور تفاهم نامه ای با پایانه های استانی و نمایندگی آستان قدس رضوی در استان برای راه اندازی بازارچه صنایع دستی و افتتاح اولین کارگاه عرضه صنایع دستی در ترمینال غار.”

این هنرمند ابراز امیدواری کرد که این نمایشگاه به زودی در سایر مراکز شهرستان های استان اصفهان به صورت بازارچه های موقت یا دائمی افتتاح شود.

از جمله رشته های صنعتی-هنری که در این نمایشگاه به نمایش گذاشته می شود، وارثان سازمان پایه هنرمندان استان اصفهان شامل خاتم کاری، میناکاری، نقره کاری، ملیله دوزی و گلیم بافی است.

پایان پیام/