همه مدفوع می کنند – آنچه مدفوع شما ممکن است سعی کند به شما بگوید

باید پیشاپیش اعتراف کنم، این مزخرف ترین مقاله ای است که تا به حال نوشته ام.

ببینید، همین روزها که داشتم سگ‌هایم مارتی و رزی را پیاده‌روی می‌کردم، به ذهنم رسید که مدفوع نقش مهمی در زندگی من دارد. من از اعتراف نمی ترسم. من هر روز سگ‌هایم را دنبال می‌کنم، هر روز جعبه خاک گربه‌ام را جمع‌آوری می‌کنم (بسیار خوب، نه هر روز، اما مطمئناً چنین احساسی دارد)، و با مشتریانم در مورد حرکات روده‌شان صحبت می‌کنم. در واقع، زمانی که تابستان گذشته در هند بودم، مدفوع در واقع موضوع شماره یک گفتگوی من و همکارانم بود، زیرا ما یادداشت هایی را در مورد اینکه چه کسی اسهال داشت و چه کسی هنوز سالم بود مقایسه کردیم. من حتی چندین هفته پس از بازگشتم به ایالات متحده در “پاپ واچ” ماندم و مطمئن شدم که همه چیز خوب است (و خوشبختانه همینطور بود!)

بنابراین، اگر صاحب حیوان خانگی، والدین، متخصص مراقبت های بهداشتی یا مسافر جهان هستید، احتمالاً منظور من را می دانید!

اما بسیاری از مردم نمی توانند به اندازه من در مورد مدفوع صحبت کنند. این را می‌دانم زیرا وقتی از مردم در مورد مدفوعشان می‌پرسم، اغلب نگاه‌های بی‌پرده و نگاه‌های ناراحت‌کننده‌ای دارم. بنابراین، اجازه می‌دهم در مورد تمام سؤالاتی که مردم می‌خواهند پاسخ داده شوند، اما معمولاً از پرسیدن آنها می‌ترسند، صحبت کنیم. گذشته از همه اینها، مدفوع شما یک شاخص مهم برای سلامت کلی شما است!

پوپ چیست؟

آیا تا به حال فکر کرده اید که مدفوع در واقع چیست؟ حدود 75 درصد از میانگین مدفوع شما است اب، اگرچه این بسته به شخص متفاوت است. آب هنگام عبور از روده بزرگ از مواد مدفوع جذب می شود، بنابراین هر چه مدت بیشتری طول بکشد، مدفوع شما خشک تر خواهد شد.

25 درصد باقیمانده از باکتری های مرده تشکیل شده است که به ما در هضم غذا، باکتری های زنده، پروتئین، باقی مانده غذای هضم نشده (همچنین به عنوان فیبر)، مواد زائد از غذا، پوشش سلولی، چربی ها، کلسترول، نمک ها، پروتئین ها و مواد آزاد شده کمک می کنند. از کبد و روده (مانند مخاط).

چه چیزی یک مدفوع سالم را می سازد؟

مدفوع شما نشانگر بارز سلامت دستگاه گوارش شما است. دکتر مهمت اوز می گوید: «در پایان روز شما می توانید با نگاه کردن به آنچه که از بدن شما بیرون می آید، بدن خود را به طور واقعاً مؤثر تجزیه و تحلیل کنید

پس باید به دنبال چه چیزی باشید؟ مدفوع سالم خواهد بود:

  • قهوه ای طلاییکه به دلیل رنگدانه های تشکیل شده توسط باکتری های روده و صفرا از کبد است. شما می خواهید مطمئن شوید که رنگ طبیعی است، زیرا این موضوع چیزهای زیادی را در مورد آنچه در دستگاه گوارش شما می گذرد به شما می گوید (اطلاعات بیشتر در مورد رنگ در زیر).
  • به یک شکل بلند شکل می گیرد. دکتر مایکل لویت، جراح کولورکتال استرالیایی که کتابی به نام کتاب روده نوشته است، می گوید که مدفوع سالم انسان شبیه شکل و قوام یک موز نارس است (البته نه به رنگ). دکتر اوز می گوید: «نمی خواهی [pieces]برخی از کارشناسان با این نظر مخالف هستند و می گویند که آنها نباید به خوبی شکل گرفته باشند. پاتریک دونوان، ND، یک متخصص طبیعی در سیاتل، WA می گوید: “مدفوع نباید کنده های خوش فرم باشند. آنها می توانند در آب توالت پراکنده شوند. آنها می توانند خراب شوند.”
  • تقریبا بی بو
  • حدود 1 تا 2 اینچ قطر و 18 اینچ طول.

در مورد رنگ های دیگر چطور؟

گاهی اوقات ما آن “گورو طلایی” را نمی بینیم و در عوض با چیز دیگری روبرو می شویم. در اینجا بینشی در مورد معنای آن رنگ های دیگر وجود دارد.

  • مشکی: اگر خون خشک شده از خونریزی داخلی در دستگاه گوارش فوقانی در آن وجود داشته باشد، مدفوع می تواند سیاه شود. در صورت وجود این مورد به پزشک مراجعه کنید.
  • قهوه ای بسیار تیره: نوشیدن شراب در شب قبل ممکن است منجر به مدفوع قهوه ای تیره شود. این همچنین می تواند نتیجه مصرف بیش از حد نمک یا عدم مصرف سبزیجات باشد.
  • رنگ زرد: یکی از شرایطی که می تواند باعث زرد شدن مدفوع شود، عفونتی به نام ژیاردیا است، عفونت خطرناکی که می تواند به دیگران سرایت کند. یکی دیگر از دلایل مدفوع زرد ممکن است وضعیتی به نام سندرم گیلبرت باشد. اگر مدفوع زرد را به طور مداوم مشاهده می کنید به پزشک مراجعه کنید.
  • سبز: هنگامی که برای اولین بار غذا به نوزادان داده می شود اغلب مدفوع سبز رنگ دارند. کودکان ممکن است به دلیل برخی بیماری ها یا مصرف رنگ های غذایی مدفوع سبز یا آبی داشته باشند. بزرگسالان همچنین اگر مقادیر زیادی سبزیجات سبز رنگ و برگ دار مصرف کنند یا مقادیر زیادی از غذاهای با رنگ خوراکی سبز مصرف کنند ممکن است مدفوع سبز داشته باشند. مدفوع سبز روشن ممکن است نشان دهنده قند بیش از حد در رژیم غذایی باشد. اگر نمک های صفراوی بدون تغییر از روده عبور کنند، مدفوع سبز نیز می تواند همراه با اسهال رخ دهد. باز هم اگر نگران هستید به پزشک مراجعه کنید!
  • سفید/کم رنگ: مدفوع ممکن است پس از نوشیدن سولفات باریم که اغلب به بیمارانی که از دستگاه گوارش عکس اشعه ایکس می گیرند، سفید یا رنگ پریده به نظر برسد. مدفوع سفید یا کم رنگ نیز ممکن است نشانه ای از مشکلات کیسه صفرا یا کبد باشد.
  • قرمز: قرمز روشن در مدفوع ممکن است نشان دهنده خونریزی فعال باشد که احتمالاً نتیجه هموروئید است. رنگ سرخابی ممکن است به دلیل خوردن رنگ خوراکی قرمز شدید یا غذاهای قرمز مانند چغندر باشد.

چند وقت یکبار باید مدفوع کنم؟

آه – سوال بزرگ! کارشناسان مخالف هستند در مورد اینکه یک فرد چقدر باید مدفوع کند موسسه ملی دیابت، کلیه و بیماری های گوارشی می گوید سه بار در هفته برای برخی افراد طبیعی و سالم است. با توجه به آیورودا، یک سیستم درمانی باستانی هند، یک بار در روز ایده آل است. متخصصان دیگر از یک یا دو بار در روز حمایت می کنند، در حالی که برخی دیگر می گویند که فرد باید در عرض دو تا سه ساعت پس از یک وعده غذایی اصلی – یا دو تا سه بار در روز – مدفوع کند. بنابراین می توانید ببینید که واقعاً بستگی به این دارد که با چه کسی صحبت می کنید. نظر شخصی من این است که شما بیش از هر چیز می خواهید باشید منظم در برنامه مدفوع شما، و آن یک مدفوع در روز ایده آل است.

هنگامی که فردی چهار بار در روز یا بیشتر مدفوع می کند و مدفوع آن حالت مایع دارد، به این حالت اسهال گفته می شود. هنگامی که فردی کمتر از دو یا سه روز در هفته مدفوع می کند و مدفوع آن سفت، خشک و به سختی دفع می شود، به این حالت یبوست می گویند.

معامله با ذرت چیست؟

خنده دار است، بنابراین خندیدن اشکالی ندارد. اما بیشتر افرادی که می شناسم آن را تجربه کرده اند و می پرسند که چرا وقتی ذرت می خورید دفعه بعد که مدفوع می کنید دوباره آنجاست! چند دلیل برای این وجود دارد. یکی این است که اکثر ما به طور کامل این کار را نمی کنیم جویدن غذای ما. نکته جالب دیگری که فهمیدم روی ذرت یک پوشش بیرونی وجود دارد که از سلولز غیرقابل هضم تشکیل شده است. این پوشش بیرونی از هسته داخلی لیز می خورد و از آنجایی که غیرقابل هضم است، دست نخورده از روده عبور می کند. سپس مانند یک هسته کامل ظاهر می شود، حتی اگر فقط پوسته بیرونی باشد. داخل هسته نشاسته ای و قابل هضم است و آن قسمتی است که موفق به جویدن و هضم آن می شویم.

خوب، امیدوارم اکنون اطلاعات بیشتری در مورد این موضوع مهم داشته باشید. و این همان مدفوع است!

رژیم لاغری سریع