هشدار بیماری روماتیسمی قلبی

تعریف بیماری روماتیسمی قلب (RO)

بیماری روماتیسمی قلب بیماری است که در آن می تواند به دریچه های قلب آسیب برساند، مانند نشتی یا تنگی، به ویژه دریچه میترال (تنگی میترال) ناشی از تب روماتیسمی. این بیماری بسیار خطرناک است زیرا باعث ایجاد دریچه های دریچه قلب در روند بیماری می شود که با آسیب گلو شروع می شود.

تب روماتیسمی خود یک بیماری سیستمیک است که می تواند باعث ایجاد حاد، تحت حاد، مزمن یا برق آسا شود و منجر به عفونت استرپتوکوک های بتا همولیتیک گروه A در دستگاه تنفسی فوقانی شود. تب روماتیسمی با تب طولانی، تپش قلب، گاهی اوقات خستگی مشخص می شود. به طور کلی حملات این بیماری در سنین 15-5 سالگی به ندرت در کودکان زیر 4 سال و بالای 50 سال دیده می شود.

علائم بیماری روماتیسمی قلبی (RO)

به طور کلی، تنگی نفس بیماران تجربه شده ناشی از مشکلات قلبی در حال حرکت، درد مفاصل، نقاط قرمز رنگ روی پوست، حرکات دست، نامنظم و غیرقابل کنترل است. علاوه بر این، نشانه ای است که همراه با neyi نیز در شکم، کاهش وزن، خستگی سریع و تب.

تشخیص بیماری روماتیسمی قلبی (RO)

علاوه بر وجود علائم و نشانه‌هایی که مستقیماً روی بدن ظاهر می‌شوند، پزشک معمولاً برخی از آزمایش‌های آزمایشگاهی را انجام می‌دهد که نشان‌دهنده آزمایش‌های معمول خون، Asto، CRP و کشت گلو است. دقیق ترین بررسی اکوکاردیوگرافی برای مشاهده وضعیت دریچه ها و عضله قلب است

درمان بیماری روماتیسمی قلب (RO)

اگر تشخیص بیماری روماتیسمی قلب و عفونت مداوم با باکتری استرپتوکوک ایجاد شود، اما نکته اصلی این است که پزشک تیم آنتی بیوتیک و ضد التهاب داده است. به عنوان مثال، ارائه آنتی بیوتیک های خوراکی پنی سیلین و بنزاتین پنی سیلین G. در بیمارانی که به داروهای دیگر حساسیت دارند، جایگزین دیگری وجود دارد، گروه اریترومایسین یا سفالوسپورین. در حالی که داروهای ضد التهاب معمولاً کورتیزون و آسپرین هستند. بیماران تشویق می شوند که فکر کنند استراحت در تخت بیمارستان است و در کنار تیم پزشکی در مورد چگونگی مقابله با احتمال عوارضی مانند نارسایی قلبی، اندوکاردیت باکتریایی یا ترومبوآمبولی ترومبو است.

بیماران روماتیسمی قلبی (PJR) بدون علائم نیازی به درمان ندارند. بیماران با علائم خفیف نارسایی قلبی، درمان پزشکی برای رسیدگی به شکایت او. بیماران علامت دار که نیاز به درمان تهاجمی یا مداخله جراحی دارند. اما درمان جراحی و مداخله ای هنوز محدود است و هزینه آن نسبتاً گران است و نیاز به پیگیری طولانی مدت دارد.

پیشگیری از بیماری روماتیسمی قلبی (RO)

وقتی در بالا می بینیم که کور ریه است ممکن است در حضور یک رویداد محرک رخ دهد، تب روماتیسمی (CD)، البته بهترین پیشگیری است، زیرا تب روماتیسمی (CD) نمی گیریم (عفونت های همولیتیک استرپتوکوکوسبتا).

می توان دید که عوامل متعددی وجود دارد که از ابتلای فرد به میکروب حمایت می کند، از جمله عوامل محیطی مانند شرایط نامناسب زندگی، شلوغی شرایط زندگی و دسترسی ضعیف به مراقبت های پزشکی از عوامل اصلی توزیع این بیماری است. تغییرات آب و هوایی رخ می دهد نقش مهمی در پاتوژنز DR استرپتوکوکی دارد.

به فردی که مبتلا به باکتری استرپتوکوک و تب روماتیسمی است باید آنتی بیوتیک داده شود. این برای جلوگیری از حملات احتمالی برای بار دوم یا حتی منجر به بیماری روماتیسمی قلبی است.