هدف از شورش ها؛ ضربه ای به مذاکرات هسته ایساعت: 12:55
تاریخ انتشار: 1301/06/30
کد خبر: 1898800

یزدان جلالی گفت: دشمنان جمهوری اسلامی ایران به دنبال این هستند که این اغتشاشات را به عنوان نقطه ضعف ایران وارد مذاکرات کرده و مذاکرات را لغو کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ یزدان جلالی کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با خبرنگار جهانبین نیوز؛ وی با اشاره به اقدامات خائنانه و مزاحم دشمنان و متخاصم در رعایت تحریم ها علیه ایران و اثربخشی این اقدامات مخرب در پیشبرد اهداف مذاکرات هسته ای، تصریح کرد: هرگاه کشور ایران وارد روند مذاکره شود، دشمن هیچ مشکلی ندارد. نه، او می خواهد اوضاع داخلی کشور را بی ثبات کند.


وی ادامه داد: دشمنان جمهوری اسلامی ایران می‌خواهند از این اغتشاشات به عنوان نقطه ضعف ایران در مذاکرات سوء استفاده کرده و مذاکرات را لغو کنند.


جلالی اتفاقات امروز کشور را مروری بر وقایع سال 88 می داند و بیان می کند: در سال 88 و روز حاکمیت متأسفانه بحث انتخابات بهانه عوامل داخلی، مخالفان و ضدانقلاب شد چرا که اتحاد دولت ها و دشمنان خارجی ایران که ایران چرخ محرکه پیشرفت علمی مشکلات است متوجه شده اند.صنایع هسته ای و دفاعی قابل توقف نیست.


این کارشناس سیاسی تصریح کرد: دشمنان اینها را بهانه ای برای افزایش تحریم ها علیه ایران قرار دادند و برخی کشورها را نیز با خود همراه کردند.


جلالی خاطرنشان کرد: امروز هم همین موضوع خود را نشان می دهد، دشمنان تحریم ها را بی نتیجه دیدند و در مذاکرات هسته ای مطالبات ایران درست بود به همین دلیل متأسفانه مرحوم مهسا امینی بهانه ای شد تا دوباره از این موضوع استفاده کنند. و دوباره اوضاع داخلی ایران را بی ثبات کند. حاضر شوید و امتیاز بگیرید.


این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: اگرچه بین این مسائل داخلی ایران و بحث ها اختلافاتی وجود دارد، اما این حادثه اتفاق ناگواری است و همه دستگاه های مسئول در ایران تلاش زیادی برای روشن شدن این موضوع دارند، اما این موضوع بهانه است. تعرض به ارزش های جمهوری اسلامی ایران


جلالی خاطرنشان کرد: همه گروه‌های مختلف از جمله حزب کمونیست، دمکرات، مجاهدین خلق و خانواده‌های سلطنتی و رقبا این موضوع را دستاویزی برای حمله به جمهوری اسلامی ایران قرار دادند.


وی گفت: به زودی ابعاد این مشکل برای مردم روشن می شود و توطئه دشمن شکست می خورد، این رفتار دشمنان برای مردم روشن می شود، گروهی می خواهند ایران را تجزیه کنند و گروهی می خواهند به کشور بازگردند. سلطنت.”


این کارشناس مسائل سیاسی گفت: در میان این همه گروه های اپوزیسیون داخلی در ایران، احتمالاً گروه های دیگری نیز وجود دارند که عمدتاً تحت تأثیر جریان های بیرونی و عوامل خارجی هستند.


وی گفت: قطعاً از این موضوع در کشور برای حمله به مذاکراتی که ایران وارد آن شده است استفاده می شود چرا که در یک سال روی کار آمدن دولت جدید با اقتدار و دست پر می خواهد مذاکرات هسته ای را پیش ببرد.


جلالی با بیان اینکه عوامل دیگری نیز در این مورد وجود دارد، تصریح کرد: حادثه در کشور ربطی به حضور میلیونی مردم ایران در راهپیمایی اربعین ندارد، دشمنان باید به نحوی در این موضوع تاثیر بگذارند و دشمنان نیز تلاش می کنند. پیوستن به قراردادهای مهم سیاسی، اقتصادی و نظامی (شانگهای) برای خنثی کردن ایران.


وی در پایان گفت: این اتفاقات نمونه هایی از دستاوردهای مهم جمهوری اسلامی ایران است و برای برهم زدن این دستاوردها امروز این بهانه را برای لطمه زدن به ارزش های کشورمان، حمله به زنان محجبه، حمله به آزادی ایجاد کرده اند. این موضوع ایران را زیر سوال می برد، فردی که بخواهد ارزش های بزرگان ایران را از بین ببرد، قطعا دلسوز ایران نیست.


انتهای پیام/