هدفم صعود از گروه در مسابقات قهرمانی جهان هندبال است/ شک داریم قطعا نمی کنمساعت: 12:00
تاریخ انتشار: 1301/07/24
کد خبر: 1903659

می توانیم یکی دو بازی را در گروه خود ببریم

سرمربی تیم ملی هندبال گفت: اگر واقع بینانه نگاه کنیم می توانیم در گروه خود در مسابقات جهانی هندبال یکی دو بازی را ببریم.

به گزارش خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ اردوی تیم ملی هندبال با حضور وسلین ویوویچ سرمربی تیم ملی هندبال برگزار شد.

وویویچ سرمربی تیم ملی هندبال درباره اردوی تیم ملی هندبال گفت: ابتدا از جمع کثیری از اصحاب رسانه تشکر می کنم. همانطور که روز آخر بود تمرین را با یک بازی فوتسال به پایان رساندیم تا بازیکنان با انرژی خوبی به این اردو پایان دهند. در این مرحله از اردو 40 بازیکن حضور دارند و دو بازی در اردو داریم که نتیجه خوب است و چند بازیکن جدید و جوان در این اردوها توجه من را به خود جلب کرده اند.

وی در مورد اینکه آیا لژیونر دیگری در ترکیب تیم ملی قرار می گیرد، گفت: احتمال اضافه شدن یک لژیونر دیگر به اردوها کم است اما احتمال حضور 2 تا 3 بازیکن وجود دارد. امیدوارم دل مردم با تیم ملی هندبال در مسابقات جهانی باشد.

وی درباره مسابقات جهانی گفت: قطعا هدفم از آمدن به ایران صعود از گروه در مسابقات جهانی است و اگر برای صعود شک داریم قطعا نمی آیم. گروه سختی داریم اما هدف اصلی هندبال ایران صعود از گروه در مسابقات جهانی است.

سرمربی تیم ملی هندبال درباره لیگ برتر هندبال و اینکه آیا این لیگ از کیفیت لازم برخوردار است، گفت: به هر حال ایران بازیکنان شایسته و با استعدادی دارد، اما مهم این است که بازیکنان از دل لیگ بیرون بیایند. مربیان ایرانی مطمئنا خوب کار کردند، اما یک تیم ملی خوب با کیفیت بالا از لیگ خارج شد. ایران باید تجربه جهانی و بازی های تدارکاتی با تیم های اروپایی داشته باشد. قصد ندارم از لیگ ناراضی باشم، اما جا برای پیشرفت وجود دارد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا بازیکنان ایرانی در این مدت پیشرفت کرده اند؟ او گفت: باید از خود بپرسید که بازیکنان زیر نظر من چقدر پیشرفت کرده اند و به نظرم خوب نیست که خودم را توصیف کنم، اما ما در کل پیشرفت کرده ایم.

وویویچ درباره غیبت مربی دروازه بان ها در تمرینات اینطور گفت: مربی دروازه بان ها با باشگاه دیگری قرارداد دارد و به همین دلیل او را دیر آورده بودند. نقش یک دروازه بان در موفقیت یک تیم 50 درصد است، اما من در مورد شکل گیری صحبت می کنم. یک مربی دروازه بان حتی اگر چند روزی هم باشد نمی تواند نقش مهمی داشته باشد و به نظر من مربیان دروازه بان نقش مهمی در باشگاه ها در آماده سازی دروازه بان ها دارند.

سرمربی تیم ملی هندبال درباره پیش بینی خود از نتایج ایران در مسابقات جهانی با بیان این مطلب گفت: اگر واقع بینانه نگاه کنیم می توانیم یکی دو بازی را در گروه خود ببریم و در صورت صعود به گروه امیدواریم بازی های خوبی را مقابل تیم انجام دهیم. تیم هایی مانند فرانسه یا اسلوونی.

وی در پایان گفت: ممکن است همه فدراسیون های هندبال دنیا به آرمان ها نرسند، اما می بینم که رئیس فدراسیون و سایر دست اندرکاران تمام تلاش خود را برای بهبود شرایط در هر اردو انجام می دهند و این یک امر است. منبع شادی