نکات کاهش وزن – خطرات اضافه وزن

افراد دارای اضافه وزن نه تنها نمی توانند در اندازه های کوچک جا بیفتند که باید نگران آن باشند. وزن بیش از حد ممکن می تواند مشکلات زیادی را نه تنها از نظر زندگی اجتماعی یا شانس های عاشقانه شما، بلکه در کیفیت زندگی و سلامت بدن شما ایجاد کند.

چاقی، به عنوان فنی در مورد آن، به عنوان 20 درصد بیشتر از وزن متوسط ​​یا ایده آل طبقه بندی می شود. اندازه گیری میانگین وزن بدن را می توان در نمودارهای شاخص توده بدنی در بیمارستان ها و حتی در اینترنت یافت. برای افرادی که به 20 درصد نرسیده اند گفته می شود که فقط اضافه وزن دارند و چاق نیستند.

اما چه چاق و چه اضافه وزن، مشکلات و بیماری های بالقوه ای که ممکن است ایجاد شوند همچنان برای هر دو یکسان است. در واقع، اضافه وزن و چاقی هر دو می تواند کشنده باشد، به خصوص اگر جدی گرفته نشود و اقدامات فوری انجام نشود.

وقتی به این موضوع فکر می کنید، در واقع چاقی نیست که مشکل را ایجاد می کند، بلکه عوارضی است که فرد هنگام اضافه وزن ایجاد می کند. مطالعات تعدادی از مشکلات بالقوه ای را که ممکن است در زمانی که شاخص توده بدنی شما بسیار زیاد است به وجود بیاید، ارائه کرده است. همچنین با افزایش میزان چاقی، خطر مرگ افزایش می یابد.

در زیر تنها برخی از خطراتی که افراد چاق و افراد چاق ممکن است با آن مواجه شوند، آورده شده است. ادامه را بخوانید و ممکن است به عنوان یک زنگ بیدارباش برای شروع درست غذا خوردن و فشار دادن آن عضلات عمل کند.

فشار خون.

این شاید بزرگترین مشکلی است که افراد چاق و اضافه وزن با آن مواجه هستند. فشار خون بالا یا آنچه معمولاً فشار خون نامیده می شود، احتمال بروز حمله قلبی را افزایش می دهد. این به این دلیل است که وقتی چربی های اضافی تجمع می یابد، سدیم حفظ می شود که به نوبه خود آب را جذب می کند. آب از طریق جریان خون جریان می یابد و به طور غیر طبیعی حجم خونی را که قلب پمپ می کند افزایش می دهد. این کار قلب را بسیار سخت‌تر می‌کند و در نتیجه به اندام فشار وارد می‌کند.

دیابت

مشکل دیگری که ممکن است در افراد چاق یا اضافه وزن رخ دهد، نوع دوم دیابت است. در حالی که اولین نوع دیابت مادرزادی است، دیابت نوع 2 عمدتاً به دلیل سبک زندگی افراد، به ویژه رژیم غذایی و مصرف چربی ها و شکر است. این به این دلیل اتفاق می افتد که چربی های موجود در بدن می توانند باعث مقاومت بدن در برابر انسولین شوند.

سکته

وجود چربی‌های غیرطبیعی زیاد در خون به‌ویژه چربی‌های بد به نام LDL (کلسترول بد) می‌تواند شریان‌ها را مسدود کرده و منجر به سکته شود.

آرتروز

زمانی که فرد سنگین‌تر از آن چیزی است که پاها می‌توانند تحمل کنند، فشار بی‌رویه به مفاصل پاها و پاها وارد می‌شود. ناخودآگاه، پارگی و فرسودگی در غضروف می تواند ایجاد شود و در نتیجه منجر به این مشکل شود که اغلب در افراد مسن دیده می شود.

آپنه خواب

باور کنید یا نه، وزن شما نیز می تواند بر نحوه خواب شبانه شما تأثیر بگذارد. هر چه فرد اضافه وزن بیشتری داشته باشد، آپنه خواب شما شدیدتر خواهد بود.

سنگ کیسه صفرا

این نیز برای افرادی که دارای اضافه وزن هستند بسیار رایج است، اگرچه تا کنون ارتباط بین وجود سنگ کیسه صفرا و وزن فرد هنوز مشخص نیست.

سرطان

از آنجایی که در صورت اضافه وزن ممکن است شرایط و عوارض زیادی ایجاد شود، تمام این مشکلات در صورت عدم تشخیص فوری می تواند منجر به سرطان شود.

رژیم لاغری سریع