نکاتی برای مدفوع سفت و سالم گربه و سگ

آبریزش مدفوع یا اسهال یکی از شایع ترین مشکلاتی است که در حیوانات خانگی ما مشاهده می شود. اختلالات گوارشی می تواند نتیجه تغییر رژیم غذایی، آلرژی غذایی، ویروس، پرخوری، مواد سمی مانند زباله یا غذای فاسد، اشیاء ناشناخته، بیماری هایی مانند سرطان و انگل ها باشد.

یکی از مهم ترین کارهایی که می توانید برای حیوان خانگی خود برای حفظ مدفوع سفت گربه و سگ انجام دهید، ارائه یک رژیم غذایی سالم است. هرگز به حیوان خانگی خود با شکلات، غذای تند، غذای مردم یا شیر ندهید. مطمئن شوید که آنها آب کافی و ورزش فراوان دارند تا به منظم نگه داشتن اجابت مزاج و کاهش استرس کمک کند.

اگر سگ یا گربه شما اسهال مداوم دارد یا بیش از چند روز طول می کشد، به دنبال مشاوره پزشکی باشید. حیوان خانگی شما ممکن است دچار کم آبی شود، یا ممکن است انسدادی ایجاد شود که می تواند زندگی را تهدید کند. علائم دیگری که باید به دنبال خدمات فوری دامپزشکی باشند عبارتند از تب، درد، استفراغ، خون در اسهال، بی حالی، افسردگی، کاهش وزن، کم آبی بدن و از دست دادن اشتها.

رفتار

اگر هیچ دلیلی پیدا نشد که نیاز به درمان پزشکی برای آبریزش مدفوع یا اسهال حیوان خانگی شما داشته باشد، ممکن است بخواهید یک رژیم غذایی خام معرفی کنید. پخته شده روی غذای فرآوری شده و شیر پاستوریزه می تواند برای سلامت حیوانات ما مضر باشد. درمان مدفوع شل برای حیوان خانگی می تواند به سادگی دادن رژیم غذایی به حیوانات خانگی ما باشد که آنها برای خوردن آن طراحی شده اند. به تدریج مواد غذایی خام و فرآوری نشده را در مقادیر کم وارد کنید و در عین حال غذاهای کنسرو شده را کاهش دهید.

برای کمک به حیوان خانگی شما در حفظ مدفوع سفت گربه و سگ، یک دامپزشک هومیوپاتی ممکن است نبات، آلکمیلا ولگاریس یا ترکیبی از این گیاهان و سایر گیاهان و عصاره های گیاهی را تجویز کند. همه اینها مقوی شناخته شده برای درمان و پیشگیری از اختلالات گوارشی هستند.

پیشگیری و نگهداری

آبریزش مدفوع یا اسهال یک بیماری نیست، بلکه نشانه چیز دیگری است که در معده یا مجرای روده اتفاق می افتد و در صورت عدم وجود مشکل پزشکی، درمان های خانگی زیادی برای کمک به اصلاح یک مشکل گوارشی نامنظم وجود دارد.

اگر اکنون از یک دامپزشک معمولی استفاده می کنید، به دامپزشکی جامع نگر تغییر دهید. آنها معمولاً از استرسی که ویزیت دامپزشک برای حیوان ایجاد می کند بیشتر آگاه هستند. آنها از ایمن سازی بیش از حد اجتناب می کنند و به شما کمک می کنند تا از سیستم گوارش حیوانات خانگی خود حمایت کنید.