نویسنده و متخصص تغذیه دیوید ولف در مورد افسانه های تغذیه بحث می کند

کوین: بیایید یک چرخش دیگر را در اینجا انجام دهیم و کمی در مورد برخی از چیزهای رایجی که امروزه مردم تجربه می کنند صحبت کنیم و شاید اگر بتوانید فقط پیشنهاداتی در مورد آنچه که آنها می توانند برای کمک به آنها انجام دهند ارائه دهید. می دانم که برای شروع، با پوکی استخوان شروع می کنیم. بسیاری از زنان نگران پوکی استخوان هستند و نگران کلسیم و مصرف این قرص های کلسیم هستند. می دانید، برخی از مزایا و معایب آن چیست؟

دیوید: خوب، خوب، کشورهایی که بیشترین کلسیم را مصرف می کنند، ایالات متحده، کانادا و کشورهای اسکاندیناوی، پوکی استخوان بدتری دارند و این به این دلیل است که نظریه معدنی شدن ما یا نظریه تغذیه ما نادرست است. نظریه کلی این است که صد سال پیش آنها شروع به بررسی استخوان های مردم کردند. آنها متوجه شدند که خدای من; این استخوان ها از کلسیم ساخته شده اند. وقتی افراد تراکم استخوان کافی ندارند، فکر می‌کنند، آه، فقط باید کلسیم بیشتری بخورند، زیرا این چیزی است که استخوان‌ها را می‌سازد. کلسیم استخوان‌ها را نمی‌سازد و این یکی از بزرگترین تصورات غلط است و در واقع به هسته اصلی مشکلات ما با علم می‌رود. و این است که بدن انسان یک ماشین بیولوژیکی پیچیده با رمز و راز باورنکردنی است. و شواهد قوی وجود دارد که نشان می دهد اگر مقداری از کلسیم را می خورید، فرض کنید کلسیم کلسیم مرجانی است، به عنوان مثال، کلسیم صدف. اینکه تقریباً غیرممکن است که آن مواد را وارد استخوان‌هایتان کنید تا تراکم استخوان را افزایش دهید. میزان افزایش تراکم استخوان در بهترین حالت 1 یا 2 درصد است. به اندازه کافی خوب نیست.

چه چیزی باعث افزایش تراکم استخوان می شود؟ خوب، معلوم شد که این دو ماده معدنی دیگر است و آن سیلیکون و منیزیم است. در حال حاضر، بهترین منبع طبیعی منیزیم کاکائو است و کاکائو برای دندان‌های شما مفید است. در واقع، مواد شیمیایی در کاکائو وجود دارد که ارگانیسم استرپتوکوک موتانس را که باعث ایجاد حفره می شود، از بین می برد. و در واقع، آن عصاره های شکلات در حال حاضر در خمیر دندان در سراسر جهان نشان داده می شود.

کوین: شوخی نکن؟

دیوید: این شگفت انگیز است. برای من این یک کنایه دراماتیک است.

کوین: وای.

کوین ولف: شکلات همیشه برای دندان‌های شما مفید بوده است. این قند است که بد بوده است، اما حتی پس از آن، حتی در آن زمان، مطالعاتی بر روی افرادی که شکلات را حتی با شکر می خورند، انجام شده است و با مطالعه ای که در اسکاندیناوی در این مورد انجام شده است، مشخص شده است. مشخص شده است که حتی در آن زمان افرادی که شکلات می خورند نسبت به افرادی که شکلات نمی خورند از سلامت دندان ها برخوردار بوده اند. برای من این شگفت انگیز است. اما بیایید به سیلیکون بپردازیم زیرا این ماده معدنی است که در رژیم غذایی امروزی به سختی به دست می آید. سیلیکون چیست؟ این یک ماده معدنی است. شما آن را در پوست خیار دریافت می کنید. در پوست فلفل دلمه ای است. این پوست گوجه فرنگی است. این در گیاهان خاصی است که من نام آنها را می‌برم و می‌توانید آن را به عنوان چای بنوشید یا به صورت مکمل مصرف کنید و متوجه خواهید شد که به تراکم استخوان‌تان کمک می‌کند.

و اینجا گیاهان هستند. یکی از آنها به نام دم اسب، دم اسب و دم اسب نیست. در واقع یک گیاه است. یکی دیگر گزنه است. گزنه هزاران سال است که توسط درویدها در بریتانیا خورده می شود و اگر می دانید چگونه این کار را انجام دهید یا آن را آب می گیرید یا می توانید آن را خشک کنید و از آن چای درست کنید یکی از مهم ترین غذاهایی است که باید مصرف کنید. ، چیزی است که من توصیه می کنم. دم اسب، گزنه، نی جو دوسر. دانه یولاف علف جو دو سر کمی کاه دارد. پوشش کمی دارد. این کپسول بذر است. کاه جو یکی از غنی ترین منابع سیلیکون است. می توانید آن را در فروشگاه های مواد غذایی سالم خریداری کنید. می توانید به صورت عصاره در فروشگاه های مواد غذایی سالم تهیه کنید.

می توانید آن را به صورت خام تهیه کنید و خودتان چای درست کنید. شما این سه را با هم ترکیب می‌کنید و می‌خواهید می‌توانید یونجه را اضافه کنید، که همچنین منبع عالی سیلیکون است. می‌توانید از آن چای درست کنید یا می‌توانید آن‌ها را هر طور که می‌توانید بخورید. و اگر سه چای قوی بنوشید متوجه خواهید شد

از این مقدار در روز شما شروع به افزایش تراکم استخوان خود خواهید کرد، اما چگونه؟ این سیلیکون است. حال، چگونه سیلیکون کلسیم را افزایش می دهد؟ منظورم اینه که معنی نداره دلیلش این است که نظریه ما درباره کانی ها نادرست است. نظریه اتمی ما نادرست است. و این بدان معناست که اگر شما غذای غنی از سیلیکون بخورید، بدن شما از طریق قدرت آنزیم ها آن را به کلسیم تبدیل می کند، سیلیکون را به کلسیم تبدیل می کند. این را یک محقق فرانسوی بزرگ به نام لویی کوروان، نامزد جایزه نوبل، کشف کرد که پنج کتاب و 5000 صفحه تحقیق در مورد این موضوع خاص نوشت. چگونه سیلیکون و کلسیم به یکدیگر مرتبط هستند.

در فرانسه به خوبی مورد احترام قرار گرفت و او با علم درباره آنچه در فرانسه می گذرد بسیار درگیر است. اما به دلیل مانع زبانی، تحقیقات او واقعاً هرگز به کشورهای انگلیسی زبان راه پیدا نکرد.

کوین: جالب است وقتی هنوز قرص های کلسیم را از صدف های دریایی و همه چیز مصرف می کنیم.

دیوید: به خدا توصیه می کنم، می دانید، این موضوع در مورد کلسیم به قدری در ذهن ما نقش بسته است که اگر در این مورد گیج شده اید، وارد اینترنت شوید و تحقیق کنید که دقیقاً نتایج حاصل از معدنی سازی مجدد استخوان های آنها به دست چه کسانی می رسد و متوجه می شوید که افرادی هستند که این موضوع را ندارند. مصرف این اشکال کلسیم سمی، که کلسیم پوسته صدف و تا حدی حتی کلسیم مرجانی است.

کوین: حالا استخوان ها قلیایی هستند و اسیدیته گوشت ها و قندها را ندارد – آیا استخوان ها را از بین می برد؟ منظورم این است که آیا این ثابت شده است یا این فقط یک نظریه است که من فکر می کنم دارم، می دانید؟

دیوید: خب، این یک سوال عالی است و آن طرف دیگر معادله در مورد پوکی استخوان است. یکی این است که ما باید مطمئن شویم که تغذیه مناسبی برای ساختن استخوان‌های قوی دریافت می‌کنیم. طرف دیگر معادله این است که ما باید مطمئن شویم که کارهایی انجام می دهیم که به استخوان های ما آسیب نمی رساند. خوردن قند زیاد یکی از بدترین کارهایی است که می‌توانیم برای سلامت کلی دندان‌هایمان که استخوان‌های زنده هستند و تراکم استخوان‌هایمان انجام دهیم، زیرا وقتی مقدار زیادی شکر مصرف می‌کنیم، بدن مجبور است از کلسیم استفاده کند. کلسیم را از استخوان بیرون بکشید تا اسیدیته شدید قند را بافر یا خنثی کند. همانطور که گفتید کلسیم بسیار قلیایی است. استخوان های ما قلیایی هستند و بنابراین، هر زمان که در معرض اسیدهای قوی واقعی قرار می گیریم، از مواد معدنی قلیایی استفاده می شود. شکر یک اسید بسیار قوی است. منظورم این است که می‌دانید، ما خوردگی روی پایانه‌های باتری اتوبوس خود را با ریختن نوشابه روی آن حل می‌کردیم، زیرا آن شکر فقط حل می‌شود و اسید فسفریک تمام خوردگی را درست روی ترمینال باتری حل می‌کند. منظورم این است که شما نمی خواهید آن را در بدن خود قرار دهید. این خطرناکه

کوین: بیایید کمی وارد مکمل ها شویم. و وارد یک فروشگاه مواد غذایی سالم می شوید و به معنای واقعی کلمه هزاران مورد از آنها وجود دارد. چگونه می توانید از آنها عبور کنید تا مواردی را بیابید که به کاهش وزن و طول عمر کمک می کنند، واقعاً من فکر می کنم چشمه جوانی در مورد آن است؟ کدام یک از آن ها بهترین هستند؟ منظورم رودیولا، زردچوبه، دارچین است. منظورم این است که کدام یک از آنهایی هستند که مردم باید روی آنها تمرکز کنند، نه لزوما بلکه باید روی آنها تمرکز کنند؟

دیوید: این سوال بسیار عالی است. کار من اساساً هدایت مردم به فروشگاه های مواد غذایی سالم و ایجاد نظم از هرج و مرج است. چیزهای زیادی وجود دارد. خوب، به نظر من مهمترین چیزی که می توانید در یک فروشگاه مواد غذایی بهداشتی در آن بخش بخرید ویتامین C است.

کوین: باشه. به چه شکلی؟

دیوید: خوب، اشکال مختلف وجود دارد. اکنون، توصیه می‌کنم شروع به آزمایش کنید، از اشکال مصنوعی ویتامین C یا اسید اسکوربیک که هنوز مفید است، برای شما مفید است، فاصله بگیرید و به سمت گیاهان پودری و واقعاً سرشار از ویتامین C بروید. به عنوان مثال، می توانید گیلاس آسرولا تهیه کنید. این یک توت استوایی است که واقعاً ویتامین C بالایی دارد. مانند 1 یا 2٪ ویتامین C است و اساساً کاری که آنها انجام می دهند این است که این توت ها را پرورش می دهند. آنها را خشک می کنند و آنها را پودر می کنند و آنها را در یک ظرف شیشه ای قرار می دهند و در فروشگاه های مواد غذایی سالم به عنوان ویتامین C می فروشند. اکنون، این یک راه واقعی عالی برای دریافت مقدار زیادی ویتامین C طبیعی با همه عوامل کوفاکتوری است. ویتامین C به کوفاکتورهایی مانند روتین و بیوفلاونوئیدها نیاز دارد که همگی به طور طبیعی در آن پودرها مانند گیلاس آسرولا وجود دارند. می توانید آن را به صورت مکمل به صورت کپسول مصرف کنید یا آن را به اسموتی های خود اضافه کنید. می توانید به معنای واقعی کلمه آن را در آبی که صبح می نوشید قرار دهید و به نوعی آب را شیرین می کند. آب را شیرین می کند اما آب را شکر نمی کند.

کوین: گوچا

دیوید: ویتامین C شیرین است اما شیرین نیست. بنابراین نوشیدن آب صبحگاهی شما را راحت تر می کند. پس این یک چیز است، ویتامین C. چیز بعدی، چیزی است که من معتقدم، بزرگترین کشف در گذشته – احتمالاً در صد سال گذشته در زمینه تغذیه به غیر از ویتامین C و آنزیم ها و آن گوگرد، MSM است. متیل سولفونیل متان. MSM یک شکل بیولوژیکی موجود از گوگرد است که به طور طبیعی در غذاهای وحشی، غذاهای بدون مراقبت یافت می شود. ما واقعاً دیگر به سختی به آن دسترسی نداریم. منظورم این است که تقریبا تمام مواد غذایی ما در مزارع برای ما کشت می شود. به طور طبیعی از باران آبیاری نمی شود. من در مورد گوگرد طبیعی که در اقیانوس ها تولید می شود صحبت می کنم که به ایجاد ابرها کمک می کند و سپس آنها را روی زمینی می ریزد که از نظر تغذیه ای برای تولید کلاژن انعطاف پذیر به آن نیاز داریم. حالا که در دنیا این یعنی؟ این بدان معناست که گوگرد پوست انعطاف پذیر و بافت ماهیچه ای انعطاف پذیر تولید می کند. در اصل، چین و چروک را متوقف می کند و آبدار بودن کلاژن و دیسک ها را افزایش می دهد، مفاصلی که اساسا استخوان های ما را از یکدیگر جدا می کنند. علاوه بر همه اینها، رشد موهای ما، ناخن های ما را افزایش می دهد، به طوری که رشد مو و ناخن هایمان ضخیم تر و غنی تر است. همه اینها را می توان به راحتی ظرف دو هفته پس از مصرف MSM تجربه کرد.

کوین: مثل علف های هرز رشد خواهد کرد.

دیوید: این واقعاً باورنکردنی است و افرادی که خواهان رشد سریع و ضخیم مو و ناخن خود هستند تقریباً همیشه از قدرت MSM شگفت زده می شوند. می توانید آن را به صورت کپسول تهیه کنید. می توانید آن را به صورت پودر تهیه کنید. اکنون در هر فروشگاه مواد غذایی سالم موجود است. وقتی شروع کردی

به دنبال آن، و به خصوص زمانی که آن را دریافت می کنید، در اینجا چیزی است که شما می خواهید کشف کنید. خواهید دید که این یکی از مهمترین چیزهایی است که تا به حال گرفته اید. من به طور تصادفی از صدها نفر در مورد MSM نظرسنجی کرده ام. من تقریبا همیشه به یک T اینجا از افرادی که قبلا آن را گرفته اند. اوه، MSM زندگی من را تغییر داد. من ده ها بار شنیده ام، آن جمله دقیق. اوه، MSM زندگی من را تغییر داد.