نمایش قدرت اداری بایدن و استدلال آن برای حمایت از فلسطینی ها


در این گزارش آمده است: این اقدام که بین روابط آمریکا و اسرائیل و روابط آمریکا و فلسطین تمایز قائل می شود، نمادین است. این تصمیم قبل از سفر بایدن به منطقه در ماه آینده اتخاذ شد، زیرا دولت بایدن به دنبال اطمینان دادن به محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین است که ایالات متحده به فلسطین متعهد است.

دولت بایدن خواستار بازگشایی کنسولگری در اورشلیم شده است که به مدت 25 سال به عنوان یک نمایندگی دیپلماتیک ایالات متحده در تشکیلات خودگردان فلسطین خدمت می کرد تا اینکه در سال 2019 توسط دولت ترامپ بسته شد.

رژیم صهیونیستی به شدت با این اقدام مخالف است. با این حال منابع خبری اعلام کردند که جدایی دفتر امور فلسطین از سفارت آمریکا در سرزمین های اشغالی اولین گام کوچک دولت بایدن در این راستا بود.

زمانی که دولت ترامپ سفارت آمریکا را از تل آویو به بیت المقدس منتقل کرد و سپس کنسولگری خود را در بیت المقدس تعطیل کرد، دیوید فریدمن سفیر وقت آمریکا در سرزمین های اشغالی، ماموریت سفارت آمریکا را به فلسطینی ها کاهش داد و دفتر را تحت کنترل سفارت آمریکا قرار داد. اسرائيل.

بر اساس گزارش ها، منابع آمریکایی روز چهارشنبه اعلام کردند که سیاست های داخلی وزارت خارجه آمریکا تغییر کرده و دیپلمات های “بخش امور فلسطین” سفارت آمریکا در سرزمین های اشغالی ارسال گزارش به تام نایتز سفیر آمریکا در اسرائیل را متوقف کرده اند.

اکنون یک کانال گزارش‌دهی مستقل ایجاد شده است و دیپلمات‌های آمریکایی که با فلسطینی‌ها سروکار دارند، مستقیماً به واشنگتن گزارش می‌دهند و دستورالعمل‌ها را مستقیماً از دفتر خاورمیانه وزارت امور خارجه دریافت می‌کنند نه از سفیر آمریکا در اسرائیل.

این نمایش دولت بایدن است، اما همیشه آشکارا از تعهد آهنین خود برای حمایت کامل از رژیم صهیونیستی صحبت می کند.