نقش مدیران مجتمع های مسکونی فرسوده در افزایش اجاره بها غیر قابل انکار استساعت: 12:37
تاریخ انتشار: 1401/04/04
کد خبر: 1878366

داشن زاد، نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک یزد، هفت عامل را می تواند نقش عجیب و مخربی را برای مدیران مجتمع های آپارتمانی با هزینه اجاره بالا و اجاره بها در یزد ایفا کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ محمدرضا دشتی نژاد، نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک یزد در گفت و گو با یزدرسا، نقش مشاوران املاک را در افزایش نرخ اجاره به حداقل رساند. دخالت مالکان آپارتمان خلاف قانون است. حذف کار مشاوران املاک و همچنین از مشکل اجاره و فروش واحدهای آپارتمانی.

وی با اشاره به اینکه مدیریت اجاره و فروش آپارتمان در حال حاضر در اختیار مدیران مجتمع های آپارتمانی است، خاطرنشان می کند: برخلاف تصور بسیاری از مردم، افزایش قیمت اجاره بها و فروش به نفع مشاوران املاکی نیست که اقدام به خرید آن می کنند. و اجاره بهای فروش و اجاره کاهش می یابد و در نتیجه سود آنها کاهش می یابد.

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک یزد ادامه داد: اینکه مشاوران املاکی در بین سرمایه گذاران حوزه املاک وجود دارند و به همین دلیل می خواهند قیمت ها را افزایش دهند حتی صحت ندارد زیرا بیش از 80 درصد از افراد مورد بررسی ملکی هستند. فروشگاه های مشاوران.” اجاره ای بوده و نشان می دهد که این مشاوران حتی توان مالی خرید ملک را برای خود نداشتند.

وی یکی دیگر از دلایل منطقه ای افزایش قیمت اجاره در یزد را سایت ها و اپلیکیشن های خرید و فروش عنوان و خاطرنشان کرد: صاحبان املاک در این سایت ها بدون مشورت و مشورت با مشاوران املاک و قیمت های دیگران اقدام به خرید و فروش می کنند و اکثر اطلاعات این سایت ها صحت ندارد. آنها اعلام کردند که او در موقعیتی قرار دارد که فقط برای ایجاد هیجان می تواند پست شود.

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک سومین دلیل استانی قیمت اجاره بها را حضور اتباع خارجی در استان عنوان و تصریح کرد: در برخی نقاط استان و شهر یزد اتباع خارجی حاضر به پرداخت مبالغ عجیب و غریب بودند. برای اجاره یک واحد مسکونی مردم این مناطق این قیمت ها را می بینند و دیگر حاضر نیستند ملک خود را با قیمت کمتر اجاره کنند.

مهاجرت استان یزد دشتی نژاد عامل چهارم را در قیمت اجاره ذکر می کند و یادآور می شود: با توجه به وجود صنایع مختلف در استان، افراد زیادی از استان های دیگر به یزد مهاجرت کردند و این مشکل عرضه و تقاضای ملک را مختل کرد. . در حال حاضر در شهرهای صنعتی استان با کمبود ملک مواجه هستیم، بنابراین متقاضیان حاضر به پرداخت مبلغ تعیین شده توسط مالک هستند و مالکان نیز با مشاهده این روند قیمت ملک خود را افزایش خواهند داد.

وی عامل پنجم را دلیل بالا بودن هزینه اجاره به دلیل وجود خانه مسافر در استان به دلیل مرکز درمانی شهر یزد عنوان و خاطرنشان کرد: استان یزد به دلیل وجود مراکز درمانی یکی از مراکز درمانی کشور است. مراکز و متخصصان، دارایی های اطراف مراکز درمانی در درجه اول به صورت مهمانسرا و اجاره ای با قیمت های بالا است که منجر به دو چیز می شود: دوم اینکه وقتی صاحبان املاک اطراف این واحدها چنین قیمت ها و سودهای بالایی را مشاهده می کنند، دیگر نمی توانند ملک خود را اجاره کنند. با قیمت پایین تر دوست ندارم.

دشتی زاد با اشاره به فرهنگ مردم یزد در اجاره بهای گران تصریح کرد: صاحبان ملک در یزد وقتی قیمت ملک خود را تعیین می کنند دیگر حاضر نیستند قیمت خود را پایین بیاورند و این درست است که در نهایت متقاضی خواهد داشت. برای رضایت و اجاره ملک و این منجر به فرآیند گرانی می شود.

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک استان عامل هفتم گرانی اجاره بها را تعداد اندک مشاوران املاک برشمرد و تصریح کرد: بر خلاف تصور خیلی ها تعداد این افراد زیاد نیست. غیر قابل انکار.

وی در کنار این مسائل منطقه ای برخی عوامل ملی از جمله تورم و افزایش قیمت ساخت و ساز را یکی دیگر از عوامل پرهزینه برشمرد و گفت: در این زمینه بیشتر تصمیمات باید در سطح ملی و نه فقط برای استان یزد اتخاذ شود. .

دشتی نژاد راهکار کنترل گرانی اجاره بها در یزد را ورود خیرین و همچنین تشکیل واحدهای استیجاری برای اجاره از سوی دولت عنوان کرد و گفت: در صورت اجرایی شدن بر کنترل قیمت تاثیر می گذارد.

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک در پایان خاطرنشان کرد: یکی دیگر از راهکارهای تنظیم بازار، اجرای مجلس بر اساس رعایت سقف اجاره بها است که نیازمند تصمیمات قاطع شوراهای حل اختلاف است.

انتهای پیام/ ک