نقد و بررسی کتاب – اولترا متابولیسم: طرح ساده برای کاهش وزن خودکار

جای تعجب نیست که کاهش وزن بسیار سخت است- بدن ما طوری طراحی شده است که وزن خود را به هر قیمتی حفظ کند؛ این موضوع زنده ماندن است. این در DNA ما جاسازی شده است. مارک هیمن، MD در کتاب پرفروش جدید خود توضیح می دهد که در اصل، ما برای افزایش وزن طراحی شده ایم. اولترا متابولیسم: طرحی ساده برای کاهش وزن خودکار. این کتاب به دنبال کتاب پرفروش قبلی او است. Ultra Prevention: برنامه 6 هفته ای که شما را برای زندگی سالم می کند که او با هم نویسندگی کرده است و ثابت می کند که تا حدودی آموزنده است. دکتر هیمن که بیش از 20 سال است که علاقه زیادی به علم پیشرفته طب غربی و سلامت جایگزین دارد، معتقد است که اولترا متابولیسم: طرحی ساده برای کاهش وزن خودکار یکی دیگر از کتاب های کاهش وزن موجود در بازار نیست. در عوض، کتاب راهنمای بدن شما برای سلامت کلی است. او دانش خود را به یک سبک زندگی سالم تقطیر می کند، که عوامل تعدادی از مشکلات بهداشتی همه گیر و بیماری های دژنراتیو را که در حال حاضر ما را آزار می دهد کاهش می دهد، در حالی که در عین حال ما نیز به عوارض جانبی مثبت کاهش وزن دست پیدا می کنیم.

اولترا متابولیسم: طرحی ساده برای کاهش وزن خودکار با برگرداندن بسیاری از آنچه که ما به عنوان حکمت متعارف در مورد کاهش وزن معتقدیم، وارد می شود. بسیاری از چیزهایی که فکر می کنیم در مورد کاهش وزن می دانیم در واقع باعث افزایش وزن ما شده است. به عنوان شاهد، کتاب به این واقعیت اشاره می‌کند که علیرغم ۵۰ میلیارد دلاری که ما هر ساله برای کاهش وزن در آمریکا خرج می‌کنیم، خواه قرص‌های لاغری، برنامه‌ها یا برنامه‌های ورزشی روتین، همه آن‌ها رکورد موفقیت‌آمیزی دارند. در واقع، به ازای هر رژیمی که دنبال می‌کنیم، در درازمدت به طور متوسط ​​پنج پوند اضافه وزن پیدا می‌کنیم. چاقی در حال حاضر از سیگار پیشی می گیرد و علت شماره یک مرگ و میرهای قابل پیشگیری است، تقریباً 70 درصد از جمعیت بزرگسال و یک سوم کودکان ما اکنون اضافه وزن دارند. تشدید کننده این مشکل، غذاهای سودآوری است که صنایع غذایی به آنها فشار می‌آورد، شرکت‌های دارویی جا افتاده و توصیه‌های دولت خودمان، به‌ویژه وقتی صحبت از «هرم غذایی» یا کم‌چرب در رژیم‌های غذایی ما می‌شود.

در بخش اول، اولترا متابولیسم: طرحی ساده برای کاهش وزن خودکار هفت افسانه هولناک را افشا می کند که ما را ناسالم می کند، وزن اضافه می کند و آن را ادامه می دهد. ابتدا افسانه گرسنگی وجود دارد: کم خوردن و ورزش بیشتر مساوی با کاهش وزن نیست. بعدی افسانه کالری است: همه کالری ها برابر هستند. سومین افسانه چربی است. خوردن چربی باعث چاق شدن شما می شود. چهارمین افسانه کربوهیدرات است. خوردن یک رژیم کم کربوهیدرات یا بدون کربوهیدرات شما را لاغر می کند. پنجمین افسانه کشتی گیر سومو است: حذف وعده های غذایی به کاهش وزن کمک می کند. ششمین افسانه پارادوکس فرانسوی است: فرانسوی ها لاغر هستند زیرا شراب می نوشند و کره می خورند، و آخرین اما نه کم اهمیت ترین افسانه محافظ است: سیاست های غذایی دولت و مقررات صنایع غذایی از سلامت ما محافظت می کند. علاوه بر این، کتاب اشاره می‌کند که مواد مصنوعی معرفی‌شده مانند «چربی‌های ترانس» که تقریباً در هر غذای فرآوری‌شده و بسته‌بندی شده یافت می‌شوند، زیرا هرگز فاسد نمی‌شوند، به مشکلات سلامتی و وزنی ما در 30 سال گذشته اضافه می‌کنند. سال ها. این پلاستیک مصرفی با فعال کردن یک ژن در DNA شما، متابولیسم ما را مختل می کند، که متابولیسم را کند می کند و باعث افزایش وزن شما می شود. این کتاب همچنین خطر دیگری را برای سلامتی ما مورد بحث قرار می دهد: سوپر قندهای مصنوعی، مانند شربت ذرت با فروکتوز بالا، که این روزها تقریباً برای شیرین کردن همه چیز از جمله نوشابه ها استفاده می شود. این سوپر قندها به سرعت وارد جریان خون شما می شوند و باعث تغییرات هورمونی و شیمیایی می شوند که باعث افزایش انسولین می شود که به مغز شما می گوید بیشتر غذا بخورد و سلول های چربی شما چربی بیشتری ذخیره می کنند.

اگر مواد و خوراکی هایی وجود دارد که می خوریم که می تواند نتایج منفی ایجاد کند، مطمئناً راه هایی وجود دارد که ما را سالم و لاغر می کند. قسمت دوم از اولترا متابولیسم: طرحی ساده برای کاهش وزن خودکار کلیدهایی را به ما می دهد تا متابولیسم و ​​ژن های چربی سوز را روشن کنیم، ژن های افزایش وزن خود را خاموش کنیم و بدن خود را برای کاهش وزن به طور خودکار برنامه ریزی کنیم. این کتاب در بخش سوم با ارائه منوها و دستور العمل ها، همراه با ورزش و درمان های سبک زندگی که برای ایجاد متابولیسم سالم و سلامت کلی طراحی شده اند، این موضوع را حتی بیشتر می کند. این بخش از کتاب به گونه ای طراحی شده است که بتوان آن را برای برآوردن نیازهای ژنتیکی منحصر به فرد شما برای بیدار کردن بهینه DNA چربی سوز شما تنظیم کرد.

اولترا متابولیسم: طرحی ساده برای کاهش وزن خودکار یک نقشه راه واضح برای حرکت به سمت سلامت و تناسب اندام ارائه می دهد. و با انجام این کار، در تلاش خود برای کاهش وزن طولانی مدت بدون شمارش کالری، گرم چربی یا کربوهیدرات موفق خواهیم بود. ما مجبور نیستیم از گرسنگی بمیریم. ما به سادگی نیاز داریم که در هماهنگی با ژن های خود غذا بخوریم.