نفاق فرهنگی حجاب و عفاف بانوان/ تلاش غربی ها برای تحمیل بی حجابی به جامعه هدف دشمن است.ساعت: 08:28
تاریخ انتشار: 1301/04/22
کد خبر: 1882757

امروز دشمنان از طرق مختلف مانند ماهواره یا شبکه های اجتماعی سعی در ترویج حیا به ویژه در نسل جوان دارند و به ارزش ها و انقلاب می تازند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به گزارش سفیرافلاک، رعایت حجاب و عفاف در دین مبین مبین مبین مبین مبین اسلام مورد تاکید قرار گرفته است و در این راستا در احادیث ائمه اطهار علیهم السلام رعایت این دو امر مهم نه تنها برای یک دوره خاص، بلکه همواره در طول تاریخ ذکر شده است. رعایت حجاب فرد و جامعه را در امنیت و سلامت نگه می دارد.

تاریخ گواه آن است که در همه اعصار، قهرمانان برای پاسداری از ارزشها و آرمانهای اسلام جان خود را فدا کرده اند، گاه برای حفظ وطن و گاه برای حفظ حجاب، اختراع حجاب و حجاب توطئه در برابر سلطنت و جمع کثیری از مردم ایستاده است. جان خود را در این راه فدا کردند.

در دوران حکومت رضاخان که دائماً تحت کنترل و نظارت کشورهای انگلیسی و غربی بود، سعی در پیاده‌سازی فرهنگ‌های اروپایی و غربی در کشور داشتند، از این رو وی برای بهره‌برداری از ارزش‌های اسلامی و دینی (حجاب) اقدام کرد. در سفر رضاخان به ترکیه با مشاهده جایگاه حجاب در آن کشور تصمیم گرفت همین مدل و روش پوشش را در کشور پیاده کند.

او پس از بازگشت از ترکیه این برنامه را که یک توطئه کثیف و کثیف برای از بین بردن باورها و ارزش های دینی بود، اجرا کرد و فکر کرد که از این طریق می تواند پوشش غرب را در کشور پیاده کند و اختراع اختراع را اجرایی کرد. حجاب. . خانم های درباری و غربی ها از جمله افرادی بودند که طرفدار این سبک پوشش بودند، اما مردم ایران در برابر اختراع حجاب سکوت نکردند و در بسیاری از شهرها به این تصمیم اعتراض شد.

30 تیرماه در حالی که مردم مشهد در مسجد گوهرشاد مشهد در اعتراض به بی حجابی اعتراض می کردند، نیروهای قضایی وارد مسجد شدند و افرادی را که برای دفاع از ارزش های اسلامی به پا خاستند را کشتند.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی یکی از اهداف دشمن تضعیف اعتقادات، ارزش ها، ترویج فحشا در جامعه، انجام توطئه های خود با استفاده از شبکه های ماهواره ای، شبکه های اجتماعی و سایر ابزارهاست. و از این مدهای غربی که هیچ ربطی به فرهنگ و اصالت ما ندارد استفاده کنید.

متاسفانه این روزها اختراع حجاب در شبکه های اجتماعی نیز دیده می شود که تصاویر زشتی از حجاب در اینستاگرام به نمایش در می آید.

در همین راستا میزگردی با حضور سپاهند مسئول بسیج جامعه زنان، جهان افروز کارشناس خانواده و پزشکی بین المللی کشتی برگزار شد که مشروح آن را در ادامه می خوانید.حادثه گوهرشاد مسجد آموزنده است

مریم صفند مسئول بسیج جامعه زنان لرستان گفت: در اسلام و قرآن دستورات زیادی درباره حجاب وجود دارد و در این راستا همگان به حجاب به عنوان یکی از مهمترین اولویت ها نیاز دارند، در ترویج آن بکوشیم. خودشه.

وی گفت: امروز همه باید قدردان زحمات و مجاهدت های آزادی خواهان و قهرمانان تاریخ بشریت، کشف حجاب و مواجهه با مشکل انحطاط ارزش های دینی و برای گسترش در دوران پهلوی باشیم. این گونه آموزه های دینی و اسلامی وارد میدان شدند و جان خود را فدا کردند.

مسئول بسیج جامعه زنان لرستان گفت: حادثه گوهرشاد مسجد درس عبرت همه نسل هاست، عده ای در مقابل زیاده خواهی ایستادند و سال ها پیش در 30 تیرماه مجاهدان و مدافعان حریم خانواده در مسجد گوهرشاد به رفع حجاب اعتراض کردند. نشسته شهید شدند.

سپهند تصریح می کند: حجاب امروز حاصل مجاهدت قهرمانانی است که در مقابل برنامه ضد ارزشی دوران پهلوی ایستادند، اما با حمایت امام خمینی (ره) و مجاهدت شهدا و مردان بزرگ، این حجاب پر برکت همچنان پابرجاست. تاج بردگی در میان مردم، ما از انقلاب برکت یافته ایم و این وظیفه ماست که از این نعمت روز به خوبی محافظت و حفظ کنیم.

وی با اشاره به جنگ نرم دشمن گفت: دشمن سال‌هاست که با جنگ و تحریف به ارزش‌ها و انقلاب برنامه‌ریزی می‌کند، اما باید از ارزش‌هایی که حاصل خون اوست پاسداری کنیم. شهدا، ماهواره ها یا شبکه های اجتماعی می توانند حجاب را به ویژه در بین نسل جوان ترویج کنند، اما باید به نسل جوان گفت که برای موفقیت و تداوم این انقلاب چه خون هایی ریخته شد.
تلاش دشمن برای تضعیف پرده

مسئول بسیج جامعه زنان لرستان خاطرنشان کرد: دشمنان با صرف هزینه های کلان سعی دارند مدهای عجیب و غریب را از طریق رسانه هایی که دارند تبلیغ کنند، غرب در صدد ترویج فرهنگ بی رویه و شکستن بنیان خانواده است. اقلام با هدف حجاب است.

سپاهند تصریح کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی ایران عرصه برای حضور بانوان محجبه در صحنه های مختلف باز شد، بنابراین امروز که یک بازیکن با حجاب در بسیاری از کشورها در مسابقات جهانی شرکت می کند بسیار عالی است. با رعایت آنچه می تواند به موفقیت و سربلندی دست یابد، به جهانیان نشان دهید که حجاب تاج بندگی است.

وی با اشاره به تمدن نوین اسلامی گفت: برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی باید همه شئون دینی را اجرا کنیم و حجاب بخشی از رسیدن به این تمدن است.


حجاب حق خدا و امانت خداست

جهان افروز، کارشناس اجتماعی و خانواده گفت: زنان از نظر قرآن امانت دار و قابل اعتماد هستند و خداوند حفظ این حق را بر عهده زن گذاشته است بنابراین حجاب او متعلق به او نیست و این حق الهی است. . الف) شأن عفاف را به مقام شهید در راه خدا تشبیه می کند، لذا دو موضوع در مورد حجاب و ابعاد عفاف مطرح می شود، اولاً طبق آیه لا اقرا فی الدین، همه به این امر توجه دارند. حق انتخاب و از طرفی حجاب از آن خداست، پس شما این را دارید چگونه به هر دو سوال پاسخ دهید؟

وی افزود: هرکس در انتخاب دین آزاد است، اما وقتی دینی را انتخاب کرد، حق انتخاب و اجرای احکام دین را ندارد و باید به همه احکام دین پایبند باشد. مجموعه احكام علاوه بر بعد شخصي و ديني، بعد اجتماعي نيز دارد، در واقع حجاب داراي حقيقت جسماني و ملكه اي به نام عفاف است و وقتي روح عفيف باشد، دل از گناه در پيشگاه خداوند شرم دارد.

این کارشناس اجتماعی و خانواده تصریح کرد: پس انسان با روح پاک، سیره شریف و قلبی متواضع تمام بدن خود را با زره اسلامی و کامل حفظ می کند، اهمیت حجاب و عفاف در سخنان حضرت زینب(س) و بر اساس در تعالیم اسلام حجاب حکم الهی است و طبیعتاً احکام الهی ضرری برای انسان ندارد و این آموزه ها به نفع مرد، زن، خانواده و جامعه و وجود اجتماعی، فرهنگی، فعال زن است. ورزش و علمی شد.
ضرورت تبیین نقش حجاب در جامعه

جهان افروز گفت: متأسفانه برخی از افراد جامعه در رعایت حجاب سستی می کنند و این قوانین را نادیده می گیرند، اما رعایت نکردن حجاب گناه محسوب می شود، بحث حجاب موضوع بسیار مهمی است چرا که در بسیاری از مشکلات مختلف در جامعه تاثیر می گذارد. جامعه.”

وی تصریح کرد: یکی از اهداف شوم دشمنان تحمیل فرهنگ غربی است، امروز دشمنان با رسانه های خود از جمله ماهواره و شبکه های اجتماعی سعی در تغییر طرز فکر و سبک زندگی خود و تضعیف حجاب دارند. جامعه. حجاب و کاهش عفاف منجر به فروپاشی بنیان خانواده می شود، بنابراین برای تبیین نقش حجاب برای فرد و جامعه باید سخت کوشید.

این کارشناس خانواده با اشاره به گسترش ابزارهای شبکه های اجتماعی گفت: دشمنان با محتوای ناسالم در بین جوانان و نوجوانان سعی در ترویج مدهای غربی در شبکه های اجتماعی دارند که باید برنامه ریزی درستی برای گمراه کردن آنها و آسیب رساندن به آنها انجام شود. متولیان برای خنثی کردن این توطئه ها.


ایستادن با حجاب روی سکو افتخار است

تهمیه سله ورجی، کارشناس بین المللی کشتی اظهار می کند: رعایت حجاب در همه سناریوها و عرصه ها، هجمه ها و تاکتیک های دشمن را خنثی می کند، زیرا دشمن به هر طریقی در صدد ترویج بی حجابی است.

وی بیان کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی ایران که شرایط را برای حضور زنان در جامعه فراهم کرد، بانوان ورزشکار با پوشش اسلامی در مسابقات ورزشی شرکت کردند و توانستند به مقام قهرمانی دست یابند و با مشاهده آن را به نمایش بگذارند. حجاب در این زمینه موفق بوده است

یک داور بین المللی کشتی گفت: بزرگترین افتخار برای یک بانوی ورزشکار در عرصه رقابت های بین المللی رعایت کامل حجاب و نمایندگی کشور با ایستادن در جایگاه قهرمانی با قدرت و سربلندی است.

سلاورجی خاطرنشان کرد: حجاب و پوشش مانعی برای پیشرفت و موفقیت نیست و زنان ایرانی در طول سالیان متمادی این اهمیت را به نمایش گذاشته اند. .

وی تصریح کرد: باید گفت که رعایت حجاب برای زنان افتخار بزرگی است تا تمام توطئه های شیطانی دشمنان را باطل کند و با حجاب قهرمان شود.

انتهای پیام/